10 nejznámějších metalových i „metalových“ smeček

10 nejznámějších metalových kapel jsem vybrala podle toho, jak často na ně narážím u divných lidí nebo se o nich mluví. Většina lidí je zná, ikdyby od nich nikdy nic neslyšela a tak podobně. Proč je v nadpisu i „metalových“ je myslím u jedné kapely jasné. Já nu-metal za metal nepovažuji, ale někteří ano… A pak někdo některé za metal považuje a někdo ne, tak proto. Občas jsou to kapely, které si z nostalgie snad i poslednu, jednou za pár let ,) Tentokrát to seřadím, jak me napadne.

System of a Down

Kapela, kterou zná kdekdo. Díky vydání alba Mezmerize a hraní klipu B.Y.O.B všude možně se roznesli mezi širokou škálu lidí poslouchajících kdeco. Tím také hodně klesli u většiny do té doby věrných posluchačů. S odstupem času můžu říct, že i Mezmerize a  Hypnotize se dají poslouchat, stejně si je pustím právě z nostalgie tak jednou za půl roku, takže co provádějí je mi fuk :)

Slipknot

Slipknoty zná taky kde kdo. Já je poslouchala v době, kdy jsem oťukávala, co se mi líbí a co ne. Je to už hezkých pár let, co jsem je neslyšela a nějak se o ně nezajímám, stejně na ně ale narážím na každém druhém blogu :)

Nightwish

Staré Nightwish až do alba Once nikdo moc neznal a taky hráli sakra dobře do té doby. Ale jo, něco z Once přece jen taky můžu. Jenže pak se stalo, že po neschodách příjde nová zpěvačka, styl hraní se z příjemného symfonického power metal změní na nějaký poprock a už je žere kdekdo…

Iron Maiden

No jo, ještě aby tahle kapela za těch 35 let hraní nebyla známá. Tvrdím ale furt, že jako jedna z mála zaslouženě. Správně by tu vedle ní měli být i Judas Priest, ale setkávám se spíš s tím, že lidi znají IM ale Judas ne…

A myslím, že o nich je toho tu ode mě napsáno hodně, takže názor netřeba..

Metallica

Metallica je taky legenda, co si budem povídat, ale stejně si mi toho od nich líbí pramálo… Celkově je to ale kapela velice známá…

Cradle of Filth

Ach jo, jak já je nemám ráda… Už když vidím, jak se tváří na promo fotkách a jak každé děcko považuje Nymphetamine za black metal…

Dimmu Borgir

Ty nemám ráda stejně jako Cradly, ze stejného důvodu… Ale jsou stejně kůl jako oni, takže malí satanisti mají svojí modlu.

Rammstein

Tak zase něco, co mám ráda. Na Rammsteinech jsem začínala. Sice jsem se o nich dozvěděla pořádně ve chvíli, kdy je začali poslouchat úplně všichni, ale jejich obliba mi zůstala doteď. Moc dobře si ale pamatuji tu haldu dětí, kteří se prohlašovali za horlivé fanoušky a neznali nic než Ameriku.

Within Temptation

O stupeň méně známá kapela než Nightwish, ale taky ji zná kdejaka dvanáctiletá ghotička. Stejně od nich ale alba The Silent Force a Mother Earth ráda poslechnu, zbytek je na mě už takový nemastný neslaný…

Linkin Park

Na poslední místečko bylo víc adeptů, vybrala jsem diskutabilní Linkiny. Kapelu, kterou jsem nikdy neměla ráda a nikdy nepochopím lidi, kteří tvrdí, že nu-metal je nejlepší styl metalu. Já nu-metal jako subžánr metalu nepovažuju, ale jsou i znalci, kteří ano. Zajímal by mě váš názor…


Kam dál?
 

26 komentářů: „10 nejznámějších metalových i „metalových“ smeček

 1. NW a WT jsem poslouchala asi milion let před tím než byli známí, na Metallice jsem vyrůstala (byli mi dva roky…) a Rammsteiny žeru od alba Live aus Berlin, což je hodně dávno:D Jinak CoF a Dimmu nesnáším, prasátko holt nejsou můj šálek ruma, maidny si občas poslechnu, jak co, na SoM a Slipknoty mám alergii a Linkiny neřeším. tolik Lúmennin názor ve zkratce:D

   
 2. Dimmu Borgir: Nyní asi moje nejoblíbenější kapela. Jejich muziku rozhodně můžu, každé album mě něják překvapilo a není to jen takový syrový black metal jako např. Dark funeral (ty jsou taky super), ale jsou tam i jiné prvky, jako skvělé klávesy či jiné akustické prvky.
  Rammstein: Opět vynikající kapela, neotřelý hlas, němčina sem perfektně sedí, všechna alba se mi líbí a čekám na nové, které má vyjít tento rok.
  Nightwish:I přes kritiku nové zpěvačky se mi líbí, jejich poslední dvojalbum jsem poslouchal často, i když mě štvalo, jak je slyším z prskajících mobilů na každým rohu školy. Tarju taky můžu, takže nemám nic proti.
  Within Temtation: Líbí, Black Symphony je prostě mega,nejlepší živák co jsem viděl, to intro mě dostalo, prostě je můžu.
  System of a down: Po prvních tónech poznám Ameriku, ale dobrou Ameriku. Něco je dobré, něco nuda, zkrátka musím vybírat.
  Slipknot: Amerika jako řemen! Samý fuck, shit,atd. Když Slipknot, tak si představím tak 13letý děti, kteří sedí na náměstí a na celé kolo pouští People-Shit. Takový jsem kdysi byl!(akorát jsem si to pouštěl doma) Ale něco od nich poslechnu, když mám dobrou náladu, jinak je to na mě moc veselý.
  Cradle of Filth: Něco dobrý, něco nic moc, v záplavě jejich alb musím pečlivě vybírat, ale sympatické mi je zatím Godspeed on the…dlouhý název, prostě poslední. Jo a zpěvák má občas zajímavý hlásek, jinak je celkem můžu.
  Metalica: Něco málo (velmi) poslechnu (Master of puppets, ale live, na desce to zní tak omezeněji), jinak je nemusím.
  Iron Maiden: Králové Heavy metalu, pro mě králové stereotypu. Mám komplet jejich alb, ale ať si pustím jakékoli, tak mě přijde, že si pouštím jednu píseň pořad dokola. Teď jsem určitě urazil spoustu lidí, takže si nedělejte těžkou hlavu z mých blábolů. Než Irony tak to radši Halloween, ty mám rád až do posledního alba.
  Linkin Park:Když jsem ještě žil v tomto světě(tak 4-5 let zpět), tak jsem poslechl něco jako:In the end,points of authority, další si už ani nepamatuju. Nyní nesnáším, nejvíc mě dorazili s Minutes to midnight, to je totální blaf.
  Poslední cancy papíru věnuji k vyjádření o propagandě D. Borgira, do které se strefuje mnoho lidí. Já nesouhlasím s názory satanistů, většinou tam není nic pro mě. Nemám potřebu si vymýšlet protiklad boha. Satanismus je pro mě jen zdařilé literární dílo, které kdysi někdo vymyslel, někdo se toho potom chytil. To je jako kdybych začal uctívat Lorda Voldemorta nebo jinou knižní postavu, Sauron by taky nebyl špatný. Black metal poslouchám čistě z hudebních důvodů a kvůli pocitům, které ve mě vzbuzuje. Názory neberu v potaz. Sečteno podtrženo, jejich silácké obličeje, figury, krev, propagační fotografie beru s velkým nadhledem, jdu čistě po hudbě.
  Tento článek kvůli délce asi nikdo číst nebude, ale to je jedno, i když jsem chtěl být maximálně stručný. Za chyby v textu se omlouvám.

   
 3. Děkuji oběma za názory a Huntmastere, u mě platí, že dlouhé komentáře čtu vždycky, protože jeho autor k tomu co říct :)

   
 4. SOAD opravdu můžu, ale je pravda, že to není kapela, od které by se dalo poslouchat vše, některý písničky jsou příšerný, jiný dokonalý. Bohužel až moc často se stává, že jakmile kapela zaznamená masovější úspěch, chce si ho udržet a často jde ta původní kvalita strmě dolů a zapadává do “oblíbeného” průměru, kdy jeden jejich singl hrajou měsíc v rádiu a lidi hned říkaj, že je to jejich nejoblíbenější kapela. Pak se píseň oposlouchá a lidi nadávaj, že “to je starý”. Když už začnu nějakou kapelu poslouchat, tak ať už si ji poslechnu kdykoliv, líbí se mi a nikdy bych neřek, že “to už je starý, to se mi nelíbí”.

   
 5. Tak to máme podobný, i ten názor na Nightwish… A taky nevím, co všichni mají s Metallicou, ta mi nevadí, ale sama ji neposlouchám. A o těch dalších ani nemluvě… Souhlas :)

   
 6. NW při rozjezdu pecka až do změny zpěvačky, WT nejsou moc známí a je to fakt sakra škoda ke to jedna Z nejlepších kapel. takže Nightwish a within Temptation  jsou nejlepší ( teda nightwish byly, ae co člověk nadělá)

   
 7. Jn,ono metal uz upada,hodne lidi posloucha hiphop coz je podle me sracka,jen blby vodřikavani textu do ritmu,je mi 14 a neznam nikoho stejne staryho kdo by neposlouchal hiphop.

   
  1. Metal: najdou se výjimky, ačkoli je to s metalisty v pubertálním věku čím dál horší… Zkus se podívat na fórum http://metallum.cz, často tam člověk narazí na stejně staré lidi ze svého okolí :)

    
 8. Poslouchám Cradle of Filth, vím, že to je symfonický black metal, poslouchám i NW (nejraději s Tarjou) a s WT jsem začínala s metalem, ale nepovažuji se za nijakou gotičku, prostě jen metalistku. Nu-metal nepovažuju za metal, jedině Slipknoty, ale Linkin Park je taky fajn. :D

   
 9. Moje absolutní srdcovka jsou prostě Iron Maiden!!!!!! Byl jsem na nich Praze – 5.7.2016
  a musím říct že to bylo něco totálně skvělého:):)!!!!! Když si vzpomenu na Stevea jak řádí na basu, Janicka a jeho šílené kousky s kytarou, Adriana a Davea a na jejich riffy a sola, Nicka a jeho pošklebky a Bruce, jaké ten dělal kraviny na stagi, nechyběly samozřejmě jeho pověstné skoky a neskutečné výšky!!!! Eeeeh!!! Ty kráso! Ale jedna věc by se jim vytknout dala :-) zvuk nebyl úplně uspokojující, ale bavili jsme s tam s nějakým člověkem a ten nám říkal, že prý v kotli to bylo v pohodě. Ale u nás………no…. pro zelenáče, neznalého jejich hitů, by to asi bylo o ničem. Ale můj názor je jinak – Totally Amazing Concert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   

Napsat komentář