25 let pro ženu, které své dítě otrávila fridexem

Dnes padl (zatím nepravomocný – obžalovaná se odvolala) rozsudek pro 27letou matku, která na konci srpna loňského roku nechala svou šestiletou dceru vypít nemrznoucí kapalinu do aut.

Veronika S. se pokusila zabít své dítě nejspíš kvůli pomstě bývalému příteli, se kterým se ve výchově střídala. Přesný důvod a pohnuty neuvedla ani u soudu. Otec dítěte uvedl, že navíc nejspíš delší dobu trávila i jeho. Přistihl ji například, když mu něco kapala na rohlík, objevily se u něj zdravotní obtíže, u kterých lékaři nedokázali najít příčinu a které samy odezněly po odstěhování se (tedy po přejití na jinou stravu). Dále uvedl, že obžalovaná jednou úmyslně nechala puštěný plyn, když byl se nacházel s dcerou doma, a poté s klidem odešla.

Veronika S. se později snažila krom toho svalit vinu na něj. Své dceři dala záměrně vypít fridex poté, co si přečetla jeho účinky. Samo dítě k tomu uvedlo, že je nutila vypít odporně hořký čaj a když je potom bolelo bříško, smála se a prohlásila, že si přeje jeho smrt. Matka nechala svou šestiletou dceru trpět 5 hodin, než jí zavolala záchranku. Nadále však tvrdila, že nic jedovatého určitě nepozřelo a také, že se mu přitížlo po návštěvě otce, u kterého bylo na víkend. Lahev od fridexu vyhodila do kontejneru na sklo a doufala, že na ni nikdo nepříjde. Dle lékařů je zázrak, že to její šestiletá přežila. Na to, co je příčinou jejího zdravotního stavu přišli až po rozborech cca 20 hodin po požití.

Otrava fridexem je životu nebezpečná, projevuje se poruchami vědomí a srdečního rytmu, selháním ledvin. Jedovaté látky vznikají až v těle člověka. V určitých fázích otravy se dá zastavit působení etanolem (alkoholem). Fridex jako takový má sladkou chuť, hořké příměsi se do něj přidávají záměrně, aby se zabránilo pozřetí většího množství dětmi. Soudní znalec tuto látku dokonce ochutnal, aby potvrdil, jak odporně chutná a také, že dítě by ho tolik dobrovolně nevypilo.

Dodám k tomu jen to, že nechápu a jsem ráda za výši trestu…

:: PŘEČTĚTE SI TAKÉ ::

:: Týrání, zneužívání, vraždy… aneb co jsou schopni udělat rodiče svým dětem

 

8 komentářů: „25 let pro ženu, které své dítě otrávila fridexem

 1. Letície: to nepomůže, i ona vycházela s přítelem po narození té malé a měli dle dostupných informací normální vztah. Tohle se neprojeví dostatečně dlouho dopředu…

   
 2. Aspoň v tomto případě je ten trest adekvátní.
  Pořád nechápu, proč se takový věci dějou. Pak ať se nikdo nediví, že lidi beru jako ztracený případ. Tohle přece není kultivovaná společnost, kterou ze sebe pořád děláme.

   
 3. Nechápu, proč si ´´majitel´´ blogu bere do huby tento případ!!! Je to jenom zmedializované, nic víc! Víte hovno tak držte hubu!!!

   

Napsat komentář