…a za tohle platím měsíčně 550 Kč ?!

O jízdě tramvají a autobusem jsem již nedávno psala. Nyní napíšu něco o jízdě metrem. K následujícímu zážitku došlo v pondělí.

Nastoupila jsem do vlaku věčně přecpaného metra C jezdícího co minutu a budiž mi útěchou to, že jsem ten den nikam nespěchala. Cesta z Pankráce na I.P.Pavlova trvá normálně 7 minut. Projeli jsme tedy přes Vyšehrad a pár set metrů za Nuselákem (odhadem) cca napůl cesty k Pavláku jsme začali brdit. Metro se zastavilo. Prvnotní myšlenka „zas nějakej debil, co si nemohl minutu počkat na další soupravu“ se nepotvrdila, jinak bysme jeli hned dál. Strojvedoucí nám prostě po 5 minutách jen oznámil, že tam budeme chvíli stát. Na řadu tedy přišla myšlenka „ha, někdo nám skočil na Pavláku pod vlak.“ Tuto myšlenku po dalších 10 minutách opět vyvrátil strojvedoucí, který nám oznámil, že budeme ještě chvíli stát, protože vlak před námi má poruchu. Jaká zasraná ironie, kdybych jela o metro dřív, vystoupím na Pavláku (odkud se už nerozjelo) a nemám co řešit. Takhle jsem se ocitla ve vlaku, který nemohl jet ani dopředu ani zpátky. Místo toho se zhasly 2/3 světel a teplota pomalu stoupala úměrně s klesáním % kyslíku ve vzduchu. Nakonec jsme se po 40 minutách (to není přehnaný odhad, nýbrž holý fakt) pohli o cca 200 metrů dál do stanice. Přítomní revizoři měli naštěstí dost soudnosti a dav skutečně nasraných lidí je ani nenapadlo kontrolovat.

Pražská MHD - metro - zablokováno

Kam dál?
 

3 komentáře: „…a za tohle platím měsíčně 550 Kč ?!

  1. Já v tom vlaku být, tak se asi zblázním. Ještě se mi nic podobného nestalo, ale věřím tomu, že to musí být strašné, zvlášť v narvaném vlaku…

     
  2. Tak to se možná odehrálo ten samý den, kdy mi nebylo tak akorát a odebrala jsem se tudíž dříve z práce, abych na Chodově zjistila, že Céčko nejede a já nemám nejmenšího tucha, jak se dostat do Letňan. :)

    Teď vidím, že to bylo naprosté nic ve srovnání se čtyřiceti minutami strávenými v uzavřeném prostoru. Moje noční můra!:)

     

Napsat komentář