Anorexie není hrozbou, nýbrž cílem

Zhrozila jsem se při pročítání hubnoucích zápisníčků mladých (cca 11 – 18 let) lidí na internetu. Proti zdravému hubnutí nic nemám, jenže tihle si zahrávají se svým zdravím. Ještě nedávno hubnoucí holky sice riskovaly drastické diety, ale hrozící anorexie pro ně byla jakýmsi strašákem, a i když už anorektičkami byly, odmítly si to přiznat (jeden z příznaků) a alespoň některé se toho děsily. Nechtěly to přece dojít tak daleko!

Je tlustá?

A dnes? Holka měřící 175cm váží 55kg (už to mi přijde málo, ale budiž) je na fotkách hubenější, než je slušivé. Jí to ale nestačí. Několik dnů už drží hladovku a její cíl je 30kg. Anorexii bere jako součást hubnutí…

Najdou se ale další, které vyprávějí, jak svou kamarádku Anu (Ana = anorexia) našly a teď jdou spolu ruku v ruce. Nechtějí se jí vzdát. Pomáhá jim dosáhnout vylezlých kostí a život ohrožující nízké váhy.

Pojem anorexie pro ně tedy získává úplně jiný význam, než doopravdy má. Z poruchy příjmu potravy, vyplývající z posedlosti mít hubenou postavu a neustálé nespokojenosti s vlastním tělem, která dokáže snadno ohrozit život a trvale poškodit zdraví, se vyklubala věrná společnice, kterou mladí hledají a chtějí ji jako svou přítelkyni.

Přijde vám to také nenormální?

Kam dál?
 

1 komentář: „Anorexie není hrozbou, nýbrž cílem

Napsat komentář