Červencový přehled

sesty-mesicČervenec je za námi a doufám, že tím všechno špatné, co se v něm přihodilo, končí. Bez nadsázky to byl jeden z nejhorších měsíců vůbec a malý v tom rozhodně prsty nemá. Sešel se nám jeden úraz, který následoval druhý úraz, téměř čtyřdenní žlučníkový záchvat (o tom podrobněji níže) a do toho odcizené doklady a lítání po úřadech. Prostě dovolená a volno k nezaplacení…

CO NOVÉHO U MALÉHO

Malý nám dělá radost, je ještě pohyblivější než minulý měsíc. Hbitě válí sudy, otáčí se kolem do kola a nově péruje na kolínkách. Snaží se lézt, už umí couvat. Pokud nebude líný po nás, tak do týdne leze úplně a nám definitivně končí ty klidnější časy (pravda, už teď se umí dostat z jednoho konce místnosti na druhý, ale pořád ne tak rychle, jak to brzo zvládne lezením).

Šestý měsíc Šestý měsíc Šestý měsíc
 

Dalším velkým posunem jsou příkrmy. Začali jsme mrkví místo obědového kojení. Mrkev se mu zamlouvala, pastinák o týden později o něco méně. Naposledy baštil mrkev s bramborem a toho by se mohl ujíst :) První příkrm tedy probíhá hladce. Malý si dokonce nechal vysvětlit, že mi nemá do lžičky strkat prsty a má si na ni jen otevřít pusu. Ze začátku mi lžičku totiž s oblibou bral, její obsah opatlal všude okolo sebe a pak se rozčiloval, že mu do pusy nic nezbylo :D

Záškodničí. Koberec z pěnových puzzlí umí rozebrat na díly a ty pak samozřejmě žužlá. V takové chvíli ignoruje všech x kousátek okolo. Jinak samozřejmě strká do pusy úplně všechno, co se mu dostane do rukou. Hltá i knihy (resp. se je snaží zhltnout). Baví ho muchlat igelit a psát na klávesnici. Na čtečce mi zvětšuje písmo a obrací stránky. Tátovi bere rehabilitační míček a také se ho snaží sníst.

Zuby pořád nevylezly. Prořezávají se nejméně 3 měsíce. Naštěstí teď poslední měsíc daly celkem pokoj, ale jakmile se přihlásí, je naprosto jasné, kdo za ten téměř neutišitelný řev může. Krom zubů se nezměnily od minule ani koupací a spací návyky.

V kočárku už jsme ho uspali sami! Vyměnili jsme klasický kočárek za sporťák. Malý se v něm sice trochu ztrácí, ale má výhled a dokáže v něm zabrat. Častěji ho samozřejmě nosím v nosítku, je to tak 2:1 pro nošení.

Bezplenkovku zvládáme, jak jsme se na ni s malým domluvili. Za červenec jsem nemusela řešit ani jednu pokakanou plínku :)


ZLATEJ POROD OPROTI ŽLUČNÍKOVÉMU ZÁCHVATU!

Uvědomila jsem si, že mě těhotenství asi trochu rozbilo. Můj žlučník se po porodu zbláznil, začal si u sebe syslit šutry a sem tam se ozval nepříjemným, ale krátce trvajícím (cca třičtvrtěhodinovým) záchvatem. To znamenalo pouze středně silnou tupou bolest v oblasti žaludku, která vystřelovala do zad.

Před dvěma měsíci se rozhodl, že už to nestačí, záchvat trval celou noc a doprovázelo ho zvracení. Celkem mě to vystrašilo, netušila jsem tehdy, co to je. Břicho bolelo jako při kontrakcích ke konci porodu (tedy poměrně hodně), bolest vystřelovala do zad, podobalo se to křečím, nedalo se ležet, sedět ani chodit. Následovala klasická dieta po nevolnosti a byl chvíli klid.

Při tom dalším jsem skončila na pohotovosti, protože jsem takovou noc zažít znovu nechtěla. Injekce kdovíčeho zabrala částečně, minimálně mě nebolelo v zádech, jen v oblasti žaludku a s tím se aspoň dalo ležet.

Mezitím mi zjistili kameny ve žlučníku, které za to všechno mohou. Během července jsem si užila (nejen kvůli břichu) nějakých 6 nebo 7 rentgenů. Docela jsme začali uvažovat o tom, jestli z každého dalšího v noci nezačnu světélkovat.

Při tom zatím posledním žlučníkovém záchvatu, který se během 4 dnů připomněl 3x, jsem nepohrdla ani návštěvou doktora. Sestřička v čekárně se smála, že tak rozbitou rodinu ještě neviděla – já se tam snažila skrčená sedět a neskuhrat, zatímco muž s jednou rukou v dlaze houpal druhou rukou malého a snažil se ho zabavit.

O dva dny později jsem si s chutí dojela pro kapačku na pohotovosti, kde jsem se přes dvě hodiny svíjela bolestí v čekárně, než se mi někdo vůbec začal věnovat. Zlatej porod! Nějak jsem v sobě tehdy neudržela ani vodu, natož něco k jídlu, což se při kojení opravdu vyplatí. Další 4 dny jsem jedla sotva suchou stravu a shodila 4 kila, všechny zásoby šly do mlíka. Nu malý to naštěstí ani nezaregistroval.


ČETBA

 • Požár na východě – Harry Sidebottom (392 stran) hvězdička čbdbhvězdička čbdbhvězdička čbdbhvězdička čbdb
 • Mstitel – Frederick Forsyth (368 stran, přečtena polovina) hvězdička čbdbhvězdička čbdb

POSLECH

 • nějaký black metal (zejména The Committee) a dark ambient a folk jako obvykle
 • a po letech taky Iron Maiden :)

DĚLÁ MI RADOST

 • když jsou venku příjemné teploty
 • ušetřená cesta k doktorovi, stehy z rozbité hlavy mi vytáhl muž :)
 • samozřejmě malý, který už nadobro přestal být tím malým miminkem, které když někam položím, tak tam zůstane, je s ním čím dál větší sranda

PĚKNĚ MĚ ŠTVE

 • ty odcizené doklady, byrokracie a onen jeden úraz
 • každá další návštěva zdravotnického zařízení

PSANÍ


TURISTIKA A KULTURA

 • vzhledem k úrazům a lítání po doktorech jsme tento měsíc stíhali akorát procházky do okolí

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ OKÉNKO

Nové provedení Sedmero krkavců by si objektivně asi zasloužilo o hvězdičku navíc. Nedala jsem ji proto, že mám ráda původní verzi, která má z nepochopitelného důvodu malé hodnocení. Dalším důvodem je herecké obsazení, třeba Issová je na svou roli poměrně stará, ačkoli zejména tu část, kdy nemluvila, zahrála slušně.

Sedmero krkavců (2015) ***
Animatrix (2003) ***
Bony a klid (1987) **
Paní z Izieu (TV film) (2007) ***
Nezvaná (2009) ***

HISTORICKÉ OKÉNKO


ČERVENCOVÁ ANKETA

Kam dál?
 

4 komentáře: „Červencový přehled

 1. Tak to jste teda neměli moc veselý červenec, zvlášť ty. :( Doufám, že už máš ty potíže se žlučníkem nějak vyřešené natrvalo, máma i babička obě měly žlučníkové záchvaty a dívat se na ně s myšlenkou, že jim nijak nemůžeš pomoct je hrůza. Ale myslím, že malý vám to vynahrazuje. No za chvilku budete muset být dvakrát tolik pozorní až bude chtít prošmejdit všechna zákoutí. :)

   
  1. No veselý nebyl ani pro muže, jeden ze zmíněných dvou úrazů se týkal jeho. Žlučník zatím nijak vyřešený nemám, protože jediným smysluplným řešením je zřejmě jeho odebrání, s čímž bych (kupodivu) zas takový problém neměla, jen se mi do toho nechce teď, když je na mě malý stoprocentně závislý. Stejného názoru byla i doktorka. I to bychom ale nějak vyřešili, pokud by záchvaty byly častnější, ale to bych nesměla mít zdravotní pojišťovnu na dvě věci. V nejbližší nemocnici už letos odmítá tento typ operace proplácet. Ať žije české zdravotnictví :D
   To teda, už teď strká do pusy všechno :) Nás čeká zabezpečování rohů, zásuvek, skříní, kabelů a kdovíčeho ještě :))

    
 2. Takže je lepší, aby Issová raději mlčela? :D Ještě jsem nové Krkavce neviděla, ale už jen dle těch platáků se mi tak ona nehodí.

  Budu držet palce, ať už se žlučníkové patálie pokud možno neopakují (jsou-li tam kameny, půjdeš na operaci?) a ať úřady zase nějakou dobu nemusíte vidět. Mě teď čeká výměna Opencard na Lítačku a už jednou jsem tam byla neúspěšně…

  A co říká malý na metal, líbí se mu? :-)

   
  1. Jo, jakmile začne mlčet, tak jí to hraní i docela jde :D

   Doufám, že si další záchvat dá pěkně dlouhou přestávku. K operaci jsem psala o komentář výše. Nebráním se jí, ale uvidíme.
   Opencard/Lítačka taky případ sám o sobě… Jsem ráda, že už tyhle karty nemusím řešit.

   Líbí! Poslouchá tu s námi všechno možné a u black metalu rád usíná :)

    

Napsat komentář