Archiv rubriky: Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj leží, jak už jeho název napovídá, v jižní části Moravy.  Jako první se mnohým při jeho zmínce vybaví Moravský kras, Národní park Podyjí a Pálava.
kraj-jihomoravsky.png

Okresy:
Blansko | Brno-město | Brno-venkov | Břeclav | Hodonín | Vyškov | Znojmo
Oblasti:
Moravský kras

Jihomoravský kraj

Květnice

Našlapáno: 4 km
Stoupání: cca 240 m
Náročnost: mírná
Okruh: ano
Trasa: zde

Zavítali jsme po delší době na jižní Moravu a vyšlápli si na jeden kopec tyčící se nad Tišnovem. Květnice má vrchol ve 470 m.n.m. Vydali jsme se k němu nejprve po modré,

 
Jihomoravský kraj

Zřícenina hradu Louka

Zřícenina hradu Louka leží na vršku nad stejnojmennou obcí, z níž se k němu dostanete po neznačené cestě (více na mapě).

Hrad vznikl ve 14. století, na jehož konci jej vlastnil rod Perštejnů, kteří jej nechali zpustnout. Z hradu se dochovaly jen fragmenty a výrazný příkop. Místo je poměrně zarostlé a příkop těžko průchozí, nicméně je to zajímavé a celkem liduprázdné místo.

 
Jihomoravský kraj

Svatobor 2012

Další, již sedmý ročník středověkého festival Vikingů a Slovanů se konal opět v prostoru kolbiště pod zámkem v Rosicích u Brna minulý víkend (16. a 17. června). My na něj zamířili podruhé (o loňském si můžete přečíst zde).

Směr Brno jsme vyrazili tak nějak načas, abychom dorazili na první vystoupení skupiny Percival. Letos už nehrozilo bloudění a hledání místa konání, takže jsme skutečně

 
Jihomoravský kraj

Rudický lom

Našlapáno: cca 1 km
Stoupání: cca 30 m
Náročnost: žádná
Okruh: ano
Trasa: zde

Během naší druhé návštěvy Moravského krasu jsme se vydali i do Rudického lomu. Prošli jsme si ho ze všech stran a všemi cestami, které jsou okolo něj vyšlapané.

 
Jihomoravský kraj

Pernštejn

Během oněch pár dnů na Vysočině jsme se stavili i na Pernštejně. Prohlídka byla celkem zajímavá, ale jen do jedné poloviny.

Jsem magor do studených hradů a jejich zřícenin, ne do přeplácaných zámečků :)

Jen ty tristní podmínky na focení – proti sluníčku se fotit nedá :/

.