Eurojesle v eurototalitě

Až budou mít euro příznivci euro děti, které pošlou do euro jeslí, budeme tu mít už pár let novou euro totalitu.
Že to nedává smysl? V EU se chce prosadit zákon o povinné návštěvě jeslí, což by znamenalo to, že rodiče (většinou matka) by byli se svým dítětem doma co nejkratší dobu. Kdo jesle navštěvoval a ještě si na docházku vzpomene, nevzpomíná na ni zpravidla rád. Velice neosobní prostředí ve věku, kdy má dítě být s rodinou doma, se na něm může podepsat do budoucna.

Čím déle je dítě doma, tím lépe nejen pro něj, ale také pro celou rodinu. Rodiče i sourozenci si k němu vytvoří lepší a pevnější vztah, stejně tak jako dítě samotné k nim. Právě v předškolkovém věku je vytvoření rodinných vztahů nejdůležitější. Kdo může, je s se svým dítětem doma nejdéle.

Právě tohle jaksi nemůže EU pochopit. Povinné jesle jsou nesmysl, přispěje to možná tak k horší kvalitě rodiny. Pokud si dobře vzpomínám, byl to jeden z důvodů, proč se jesle u nás po pádu režimu hromadně zavíraly. Rodiče raději zůstaly s dětmi doma a udělali dobře.

Dítě půjde do jeslí a pak do školky. Ve školce sice nemá dost rozumu na to, aby chápalo politické manýry, ale bude natolik důvěřivé, že zaobalené euro propagandě nebude nic stát v cestě. Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to tu rudou stranu, co tady v minulém století vládla.

Nový totalitní útvar zvaný Evropská unie má už prakticky teď zelenou. Vstoupit se do něj dá, vystoupit ne. Brusel si vymýšlí čím dál větší kraviny, které mu všichni vysoko postavení jedinci díky kecům okolo baští nebo v nich vidí příležitost, jak na tom vydělat. Nuže a odserou to zase obyčejní lidé, že…

 

4 komentáře: „Eurojesle v eurototalitě

  1. Nasrat na celou EU, já s dítětem zůstanu doma tak dlouho jak uznám za vhodné. Proč bych měla dávat maličké dítě někomu cizímu do jeslí?! Vždyť to je ta nejhezčí doba, kdy má matka s dítětem nejhlubší pouto, resp.měla by si ho rodina vytvářet, jak píšeš.
    My asi fakt s přítelem emigrujeme, tohle se nedá :-/

     
  2. Nefi: není není, ale i to má své mouchy, vidím to na Island, ten si už pár set let žije svým vlastním životem

     

Napsat komentář