Jak hladovění ničí tělo

VLASY

Stálý nedostatek proteinů zaviňuje, že jsou vlasy tenké a křehké. Začínají se lámat a padat.

MOZEK, NERVOVÁ SOUSTAVA A MYŠLENÍ

V mozku je narušena tvorba serotoninu (hormon štěstí) a dalších látek, které ovlivňují psychickou pohodu. Anorektičky proto pociťují strach, úzkost, smutek. Bývají náladové. Začnou mít potíže se soustředěním, zhorší se jim paměť.

SRDCE, CÉVY, KREV

Srdce je málo živeno na to, aby dostatečně pumpovalo krev do všech částí těla. Anorektičky se proto cítí slabé a je jim zima i ve vyšších teplotách. Nedostatek minerálů pak může vést k poruchám srdečního rytmu až jeho selhání. Nejezení vede k anémii (chudokrevnost), zvyšování cholesterolu a snižování draslíku v krvi, to vede k srdečním onemocněním.

STŘEVA

Pohyb ve střevech se zpomalí, což vede k pocitu zácpy a nadýmání. Tento nepříjemný pocit posiluje zase vůli nejíst.

SVALY

Pozvolna ubývá svalová hmota, svaly slábnou.

LEDVINY
Nedostatek tekutin vede k ledvinovým kamenům až k selhání tohoto orgánu.

KOSTI A KLOUBY

Kvůli hladovění jim chybí kalcium důležité pro silnou kostru. Když se v době, kdy člověk roste, nezásobí kostra dostatkem vápníku, hrozí časté zlomeniny.

NEHTY

Nehty se začnou z nedostatku vitamínů třepit a lámat.

HORMONY

Při velké ztrátě hmotnosti a malému příjmu potravy zastavuje tělo produkci hormonů, což vede k  impotenci u mužů a přerušení menstruace u žen. V extrémních případech hrozí trvalá neplodnost. Dále zpomalení až zastavení růstu.

KŮŽE

Kůže anorektiček je suchá a často se začíná pokrývat jemným chmýřím. Snadno se tvoří modřiny.

 

8 komentářů: „Jak hladovění ničí tělo

  1. Jelikož mně doma, i u babičky pořád otravují s jídlem (mají OCD), tak někdy protestuji a den přežiji na gumových medvídkách, nebo 5 rohlíkách. Neuvěřitelně mně vadí, když mi pořád něco cpou k jídlu (nepřeju zažít nikomu), možná proto nemusím jíst i celý den, “najím” se prostě jejich žvásty. To ale není anorexie. Jelikož mi jsou psychické poruchy blízké, tak ty anorektičky docela chápu, stejně jako sebevrahy.

     
  2. Anorexie se da bezne,a celkem bez problemu vylecit pustem (hladovkou).Vylecite tak i podvyzivu. To se ale v moderni medicine nedoctete,a jak tak vidim,autor je clovekem ryze modernim :-)))

     

Napsat komentář