Jak může tohle někdo dělat vlastnímu dítěti…

V dnešních zprávách jsem se dočetla zase něco, o co se musím podělit i tady. Stejně jako nechápu, jak může někdo zabít člena rodiny kvůli kravinám (ano, vím, že v islámu je možné vše, čtěte zde), nechápu, jak může tohle někdo udělat vlastnímu dítěti. Pochopím ještě, když se ho zřekne, ale nepochopím to, co udělali jedni rodiče svému sedmiletému klukovi.

Matka a otec už se před ním zřekli několika svých dětí a dá se říct bohůmžel, že ne i tohodle. Matka se ho chtěla vzdát hned po porodu, rozmyslela si to a jak je vidno, k vlastnímu dítěti neměla vůbec žádný vztah. Hyperaktivního chlapce totiž trestali s manželem za jeho „neposlušnost“ tím, že mu nedávali pořádně najíst, mlácením řemenem či vařečkou a také tím, že mu přilepili na paty připínáčky a nutili ho taky pár hodin běhat po bytě. Kluk tak vážil 13,5 kilogramu, což je hmotnost dvouletého, tříletého dítěte. Matka se ve škole vymlouvala na nemoci a alergie. Chlapec pak hlady kradl spolužákům svačiny. V některých školách, kterými dítě prošlo – rodiče jich několik vystřídali, si prý ničeho nevšimli. Dali na první dojem, kdy je upoutalo pouze čisté oblečení, které nenapovídalo, že by se mělo v rodině dít něco divného.

Na vše nakonec upozornili policii sociální pracovníci, rodiče jsou obžalováni z trestného činu týrání svěřené osoby, za což jim hrozí až osm let ve vězení. Chlapec mezitím putoval rovnou do nemocnice, kde za nedlouhou dobu přibral 8 kilo a pomalu se dostal na normální váhu pro svůj věk.

 

12 komentářů: „Jak může tohle někdo dělat vlastnímu dítěti…

 1. Je hrozné, co se dneska děje. Chudák kluk si ponese následky celý život.
  A oni za to dostanou jenom 8 let? Měli by je zavřít na doživotí a dělat jim to samé, co oni dělali vlastnímu synovi.

   
 2. Tady si vždy říkám *KDO TY LIDI VYCHOVÁVAL A JAKÉ ONI MĚLI DĚTSTVÍ ŽE TOTO DOKÁZALI* Možná že vinu na tom nesou už jejich rodiče….protože i oni byli kdysi dětmi….

   
 3. Nechápu a ani chápat nechcu. Zásadní rozdíl mezi zvířetem a člověkem je, že zvířecí matka za každou cenu brání mladé. Lidská je schopna mladé týrat. (To mi zas připomělo tu kauzu Ondry z Kuřimi…)

   
 4. Veroniko, taky jsem ten článek četla a běhal mi z něj mráz po zádech. Nedovedu pochopit, jak se z rodičů můžou stát taková monstra. Trest odnětí svobody na „až 8 let“ je naprostý výsměch. Přiměřený trest by byl celých 8 let tyhle nelidské lidi mučit stejným způsobem, jakým oni mučili svoje dítě. Další nepochopitelná věc je ta, že si nikdo ničeho nevšiml, to mi tedy nejde na rozum. Mně se z takové lhostejnosti chce úplně brečet. :-( Hanka

   
 5. Už jsem o tom četla-zrůdy! Ale opět se ukazuje v jakém absurdistánu žijeme-člověk může mít problémy se sociálkou, když dá dítěti nezvyklé jméno/nemá doma televizi/bydlí na samotě u lesa a na takové případy se přijde až když je skoro pozdě (a někdy úplně pozdě)?!

   
 6. To jsou zkrátka věci, které nikdo nepochopí, pokud to sám nedělá či nezažil. Chlapec má ještě štěstí, že přibírá a bude žít, ale trauma si rozhodně ponese…Chtělo by to ještě dobré psychology, kteří by mu mohli pomoct.

   
 7. Přesně mi příspěvek z úst vzala marieke. Ano, je to hrozné, tyhle lidi se podaří vyhmátnout a potrestat až za tak dlouho a poté, co ten klučina musek strašně trpět, a lidé, kteří jen neodpovídají nějakým dogmatům už jsou perzekuováni.

   
 8. Je to něco strašného! Ti rodiče nejsou lidé! To jsou zrůdy! Opravdu nechápu, jak něco takového může někdo udělat vlastnímu dítěti… A navíc, opravdu mě zaráží, že si toho nikdo nevšiml, vždyť alespoň doktorka, ke které chodil musela poznat, proč tak zuboženě vypadá. Napadá mě jedna věc – snad to spousta lidí přehlížela, protože za to něco dostali („rodiče“ byli docela majetní), ale pokud tomu tak bylo, pak asi taky nebudou normální. :(

   
 9. chapu, ze kdyz otehotni mlada holka treba v 15ti nebo je znasilnena, ze se ho vzda a pak casem chce mit svoje a muze z ni byt jednou dobra matka, ale pokud nekdo systematicky odklada do decaku kazdy svoje dite tak bych je asi tak po druhym diteti kastrovala. proc by je meli mit, kdyz se o ne nepostaraji?a kdyz si ho nechaji a tyraji? no to bych jim udelala to samy, co oni delali tem detem a navrch k tomu taky vykastrovat:)

   

Napsat komentář