Je tohle vůbec možné? Aneb šikana mezi prvňáčky

Obvykle články o šikaně nečtu. Myslela jsem si, že toho o ní vím už celkem dost, už kvůli tomu, že na základce jsme měli se šikanou každou chvíli nějakou přednášku… Dneska jsem ale z nudy listovala Psychologií Dnes z února 2010 a jeden článek o šikaně mě přece zaujal, konkrétně následující text:

Prvnáček Honzík, chlapec s mimořádným nadáním, se začal doma připočůrávat a chvílemi koktat. Odmítal se svlékat a bál se koupat. Zhasínal v koupelně. Když ho matka myla, všimla si modřin v podbřišku. Zeptala se, co to je. Odpověděl: „Neptej se.“ Při rozhovoru nad fotografiemi spolužáků se prořekl, že mu jeden z nich ubližuje. Nato se zeptal, co je to šikana. Pak začal vyprávět: „Karel, Jirka a Petr mi cucají pindíka, kopají mi do něj a plivají mi na něho. Lukáš se vysmrká do kapesníku a namatlá mi to na něj. Ríša mě drží, má velkou sílu a svléká mě. Ti stejní kluci mi nedovolují vykonat potřebu, a když to nevydržím, musím čůrat na zem. Rozevírají mi půlky a dívají se mi do prdelky. Dále chtějí peníze, berou mi svačinu a hrabou se mi v tašce a berou mi věci. Musím to vydržet, protože jsem nejmenší.“

Nestačila jsem zírat, co jsou schopní si navzájem dělat malí caparti…

 

10 komentářů: „Je tohle vůbec možné? Aneb šikana mezi prvňáčky

 1. Zrovna dneska mi říkala moje bývalá třídní učitelka ze základky, jak jsou ty děti každým rokem divočejší a zlobivější. Je to naprosto otřesný a bude hůř..

   
 2. Taky mě to nepřekvapuje. Jen čekám, kdy se děti budou mezi sebou zabíjet…
  S výchovou je to dnes bohužel velká bída.

   
 3. To jsem zrovna nedávno byla na přednášce o kriminalitě mládeže a dětí a bylo nám vyprávěno, že v Anglii v devadesátých letech dva cca osmiletí kluci vzali dvouletého bratra jednoho z nich, mučili ho způsoby, které vyšetřovatelé viděli zřídka i u dospělých a to dítě nakonec nepřežilo. Všechno to viděli v jednom filmu…. Dostali doživotí.

   
 4. To je strašný. . . Chudák kluk, to se s ním potáhne až do smrti. Zajímalo by mě, KDE se to v těch klucích vzalo, jestli za to můžou média nebo dospělý “vzory” z jejich okolí. . .

   
 5. kdyby moje děcko někoho takhle šikanovalo, tak ho zapřu a vydědím. tohle je fakt otřesné! co vůbec ty kretény k tomu vede? jaká škoda, že je zakázaná rákoska. sami by měli dostat přes „pindíka“!

   

Napsat komentář