Jezerní slať a vyhlídka u Huťské hory

Vzpomněla jsem si na pár výletů, které jsme absolvovali v rámci naší dovolené na Šumavě před třemi lety a které tady chybí. V tomto článku spojím rovnou dvě místa, která se nachází nedaleko od sebe.

První z nich se nachází na půli cesty mezi Horskou Kvildou a Kvildou. U Jezerní slati se dá zaparkovat na zbudovaném parkovišti. O 200 metrů dál už se můžete kochat pohledem na rozvodnicové vrchovištní rašeliniště z vyhlídkové věže. Do středu slati vede navíc povalový chodník, takže si místní porost můžete prohlédnout i zblízka.

 

A druhým krátkým tipem je výhled severně od Horské Kvildy, kde se nachází Huťská hora. Na její vrchol jsme se kvůli panujícímu vedru ten den nevydali, kochali jsme se však krásným výhledem přímo od silnice (místo na zaparkování se našlo, takže to nebylo jen za auta ;) ).

Kam dál?
 

8 komentářů: „Jezerní slať a vyhlídka u Huťské hory

 1. Moc pěkné :). Neznám to tam, ale podle tvých fotek to tam musí být krásné :). Mám taková místa ráda. Jedno podobné je i u nás v Krušných horách a je to Božídarské rašeliniště s naučnou stezkou :). Letos jsem se tam nedostala, ale příští rok se tam určitě zase podívám :).

   
  1. Díky :) My ty Krušné hory pořád úspěšně míjíme, už s tím musíme konečně něco udělat. Díky za tip :)

    
  1. Ano, Šumava je krásná :) A ráda bych se tam někdy konečně dostala na ten nejbarevnější podzim či ukázkovou zimu :)

    

Napsat komentář