Kašperk

Našlapáno: cca 4 km
Stoupání: cca 110 m
Náročnost: střední (enormní vedro)
Okruh: prakticky ano
Trasa: zde

Na Kašperku jsme se stavili cestou z dovolené na Šumavě v létě 2015. Důvodem, proč se sem tento report zatím nedostal, je to, že mi z něj bylo vedro ještě několik měsíců poté… Hlavně jsem si ale říkala, jestli má cenu psát report, když jsme viděli hrad jen zvenku. Nakonec jsem se rozhodla, že ano, protože mohu minimálně doporučit vyhlídku, z niž se dá hrad Kašperk krásně nafotit.

Auto jsme nechali poblíž autobusové zastávky Kašperské Hory, Žlíbek. Zmíněnou vyhlídkou je zřícenina Pustý hrádek, který najdete na žluté turistické značce cestou právě ze Žlíbku. Hrad jsme si prohlídli pouze zvenčí a koukli jsme ještě na nádvoří. Tam jsem si vzpomněla, že jsem hrad už jednou navštívila, a to v roce 2005 – tedy přesně o 10 let dříve. :)

Poté jsme vyrazili zpět k autu, protože slunce ten den pražilo s nebývalou silou a my toho měli po týdnu veder na horách plné zuby. Až se tam jednou podíváme znovu, bude povídání o hradu obsáhlejší. :)

Kam dál?
 

2 komentáře: „Kašperk

  1. Zajímavé, přitom bych řekla, že léto 2018 tomu létu 2015 zdatně konkurovalo jak v suchu, tak v teplotách. Je ale zase fakt, že my trpíme už při 25°C a nesnesitelné vedro je nám už při 28°C. Na té Šumavě tehdy bylo určitě přes 30°C…

     

Napsat komentář