Litice – Divoká Orlice

Našlapáno: cca 9 km
Stoupání: cca 280 m
Náročnost: mírná
Okruh: ano
Trasa: zde

Do Litic jsme před šesti lety vyrazili z nedalekého Potštejna (kde se nachází také jedna pěkná zřícenina). Tentokrát jsme začali přímo v Liticích a šli si připomenout cestu okolo Divoké Orlice.

Vyrazili jsme ze vsi po červené. K nejhezčímu úseku trasy jsme to měli kilák a půl. Malý se nejprve vezl v kočárku, nicméně vzhledem k terénu jsem si ho rychle vzala do nosítka a prázdný kočárek táhl muž. Kousek jsem ho přenášela přes kořeny a kameny i já s malým, ale to se nám nelíbilo ani jednomu. Nu, řeklo by se, že jsme kočárek táhli zbytečně, avšak byl později využit více než dostatečně :)

Divoká Orlice se na trase táhne více než kilometr rovně. Podél toku se nachází množství pěkných míst, na kterých stojí za to zastavit.

Červenou turistickou značkou jsme se řídili i nadále, a to až do Brné, v níž jsme uhnuli na neznačenou cestu. Ta nás vedla nad ves, odkud jsme měli pěkný výhled na Potštejn (kvůli drátům nefotitelný). Pokračovali jsme lesem až k rozcestí s červenou a zelenou (Liščí doly). Zelená (později spolu se žlutou) nás vedly již dříve navštívenou trasou zpět do Litic. Na litický hrad se nám také naskytl pěkný pohled.

Cesta vede i okolo místního lomu, který jsem jako milovník chátrajících budov neopomenula zdokumentovat. Bude mu věnován vlastní článek :)

Kam dál?
 

Napsat komentář