Masakr v Norsku, aneb Breivik je naivní idiot

Brevik

Asi všichni už slyšeli o událostech, které v pátek otřásly nejen Norskem. Než se do zpráv dostalo, kdo za masakrem a výbuchem stojí, objevily se nejrůznější teorie o teroristických organizacích a zaručené zprávy o tom, že se jedna z nich – Pomocníci světového džihádu – k útokům hlásí. Na tom ostatně není nic podivného, takové sebranky si svou prestiž na podobných akcích staví, proč si nepřipsat další na seznam, když je to zadarmo…

Jenže za norskou tragedii nejsou zodpovědní žádní píseční červi ale Nor Anders Behring Breivik.

22. července vybuchla v centru Osla nálož umístěná v automobilu. Exploze poničila několik vládních budov a usmrtila 8 lidí. Breivik mezitím na ostrově Utoya začal střílet po účastnících mládežnické konference Norské dělnické strany, počet obětí jeho řádění je podle posledních informací 68. Breivika policie dopadla na místě, podle všeho svůj čin plánoval dlouho dopředu a důkladně. Cílem tohoto článku nebude omílat znovu to, co ten idiot udělal, ale důsledky jeho jednání, protože masmédia se na něm živí několikrát denně (a ještě pár týdnů budou) a staví už teď oslí můstky, nad nimiž zůstává rozum stát.

Těžko říct, do jaké míry je Breivik tak naivní a kde už si situaci přikrášlují média. Nejprve prohlásil, že bude vypovídat, až odstoupí král a on stane včele norské armády, nyní požaduje japonského psychiatra, který prý má lépe pochopit jeho pojetí cti. To okomentoval jeho advokát Lippestad slovy: „Tato přání naznačují, že vůbec nechápe svou situaci a nerozumí ani fungování společnosti.“ Psychiatři nyní vyšetřují, zda je z psychického hlediska trestně odpovědný za své činy. Zatím mu hrozí 21 let v případě, že bude uznán viným za terorismus, 30 let v případě odsouzení za zločiny proti lidskosti nebo doživotí v ústavu pro duševně choré. Už nyní je pernamentně kontrolován pro případ, že by se pokusil spáchat sebevraždu.

Těžko však soudit, jak na tom bude jak s příčetností, tak s IQ. Mnoho aspektů svědčí pro to, že se jedná o inteligentního člověka a podobně množství pro to, že je absolutně mimo. Koho by napadlo jet do Prahy a v baru se v noci ptát náhodných zákazníků, kde může sehnat kalašnikov a granáty?

Zbraně si Breivik nakonec pořídil zcela legálně poté, co si udělal zbrojní průkaz. Ve svém manifestu uvádí návod, jak bojovat proti marxistickým vládám legálně drženými zbraněmi. „Lepší“ záminku k tomu, aby svůj záměr zakázat leginální držení zbrani měli čím podložit, by si politici mohli jen těžko přát.

Dle všeho je Brevik odpůrce islámizace Evropy ovlivněný Orwellovým románem 1984 a příznivce politiky Churchilla, Reagana a Thatcherové. K mediím se dostalo i to, že se mu líbí názory Klause. Z toho můžeme odvodit, že se opravdu jedná o pravicově smýšlejícího člověka, což v mediálním bordelu v naší zemi dost velký průser. Breivik je řazen mezi pravicové extrémisty, po dlouhé době se však o skutečného pravicového extrémistu jedná – na rozdíl od levičáků, kteří za ně jsou mylně považováni. Z toho vyplývá také to, že se média budou živit na tom, že každý příznivce výše zmíněných politiků a příznivce pravice celkově či euroskeptik je potencionální masový vrah, kterému může kdykoli rupnout v bedně.

Další informace o Breivikovi, která se objevila, poukazuje na to, že je křesťan. Tuto inforamci média (a nutno poznamenat že i policie) vzala z jeho facebookového profilu. Breivik je/byl ve skutečnosti členem Janovy lóže Sv. Olafa TD, fungující v rámci Tří Pilířů Norské Zednářské Lóže, což je organizace, kterou křesťané opovrhují jako rouhači. Tuto skutečnost si ale ověřily jediné noviny, ostatní média směle šířila a šíří, že je to křesťanský fanatik.

Aby toho nebylo málo, uniklo do světa to, že Breivik „cvičil“ střelbu ve hře Call of Duty, což využijí zase mraky autorů, až budou psát o tom, jak hry vedou děti k násilí na ostatních. Aby toho nebylo málo, média si zase po 15 letech oprášila zprávy o norském black metalu a vypalování kostelů, vraždách atd., souvislo se hledá těžko, snad existuje jen ta, že to byli vesměs taky Norové. Poukazování na ně v souvislosti s Breivikem zase jen vrhá špatné světlo na slušné lidi, kteří poslouchají metal.

Shrnuto a podtrženo – těžko říct, co vlastně chtěl Braivik dokázat. Dle náznaků a toho, co vypovídá, se mu nakonec podařil pravý opak. Pravicově orientovaní jedinci (obzvlášť pak vlastnenci) budou označováni za potencionální teroristy a místo toho, aby se člověk zamyslel nad tím, co je v multikulturním systému špatně, budou mu média předhazovat Breivika k snídani, obědu i večeři jako věčný příklad toho, že jsme špatní my, kdo islamizaci Evropy neschvalujeme. Bravo.

 

7 komentářů: „Masakr v Norsku, aneb Breivik je naivní idiot

 1. Na jednu stranu chápu, že mu už islamizace pravděpodobně lezla krkem. Na druhou stranu, vrtá mi v hlavě to prohlášení od Burzum (například). Vidět za vším židozednáře mi fakt přijde na léčebnu, to už je dobrá paranoia.

   
 2. Také mi doteď vrtá hlavou, co tím chtěl dokázat a co tím dokázal. Jisté na tom je, že Breivik je psychicky narušený jedinec, o čemž už vypovídají jeho výroky…

   
 3. marieke: jo no, je fakt, že se ve Vargově prohlášení ztotožňuju s jediným odstavce – A mimochodem – skuteční nacionalisté nezabíjejí děti vlastního národa, ani pokud se jim někdo pokusí vymýt mozky, jako to udělala AUF. Nebyly (ještě) marxistickými extremisty – byly to jen děti.

   
 4. kdyby to udelal jinak(tim myslim, kdyby nezabijel) mohl i neceho dosahnout, cilevedomej na to je dost a navic se vetsina noru s jeho nazorem na imigranty ztotoznuje…tohle byl ale vylozene cin cloveka, co to v hlave nema v poradku, coz ho ovsem ale neomlouva

   

Napsat komentář