Mšenské Bludiště

Mšenské bludištěNašlapáno: 1 km
Stoupání: cca 70 m
Náročnost: mírná (klouzalo to :))
Okruh: ano
Trasa:zde

Bludiště se nachází u Mšena na Kokořínsku, kterému sněhová pokrývka vysloveně sluší. :)

Okruh měl stěží kilometr, nicméně místní ferratka (skalní skok je zajištěn řetězem) nás vypekla, boty na namrzlém kameni klouzaly a tak jsme hledali jiné řešení. Nakonec jsme náročnější úsek obešli a přišli pod něj okolo skalní stěny. I to bylo zajímavé. K samotnému skalnímu bludišti jsme dorazili o chvíli později. Tvoří ho skalní soutěsky a kvádrové pískovce.

Kam dál?
 

4 komentáře: „Mšenské Bludiště

 1. Říkala jsem si, že bych tenhle výšlap možná zvládla, ale pak jsem si všimla řetězu, hmmm, tak to asi ne, což mě mrzí. Skalní bludiště je úžasné. Skvěle jsi je vyfotila, počasí bylo krásné a sněhový poprašek vypadá opravdu dobře.
  Úplně nejvíc se mi líbí třetí fotka od konce – strom proti obloze.

   
  1. Na to bludiště se dá dostat i opačnou stranou, kterou jsme odcházeli, tam už žádné řetězové překvapení není ;) A děkuji!

    
 2. Kokořínsko jsme chtěli projít loni, nakonec to skončilo tak, že jsme viděli Kokořín a když jsme byli na začátku trasy do skal, začali nás napadat Kloši jelení, které opravdu nenávidím a jsou přemnoženi, navíc jsem měla takový zvláštní pocit, tak jsme to otočili. Ale vidím, že to byla chyba, příště :)

   
  1. Kloš jelení je opravdu otravný hmyz a obzvláště letos jsem ho i já měla plné zuby. Za projití to ale stojí, zejména na podzim a v zimě :)

    

Napsat komentář