Neandrtálci

Poté, co jsem po dlouhé době narazila na blog debila (omlouvám se, ale tohle je výstižné), který píše jako jeden z mnoha dalších idiotů tímto stylem:

ŘeTězÁčEk Č.0.02
Dnes 15:42 | °řEtĚzÁčKy°
Co jsi naposledy?…
Jedl/a ?:RohlíQ xD
Pil/a ?:Šampus xD ae en tk z prdele xD x)
Kreslil ?:Týyo tk to asijc wčera we wítwarce akéhosi člowíčka xD LOOL x)
Chatuješ?:upe mots xD x)
Píšeš články na web?:jawoor kotě xD x)
Jsi ted zamilovaný/á?…Anooo hafo upe ..!!Ten dotyčný je moe nejwííc!!!♥♥♥Lawuju tě brouuku ♥♥♥ x****
Jsi kluk nebo holka?…holčíí

a lidově řečeno, jsem málem hodila šavli. Vážně nechápu jak můžete prznit (nejen) češtinu tímhle prasopisem. Jsem tolerantní vůči „w, q, f“ v přezdívkách, kde má být „v, k, v“, pochopím, když je člověk slabší v pravopisu a třeba mu nejdou vyjmenovaná slova, mě/mně, velká písmena apod. Stejně tak, když se někdo překlepne v dlouhém článku… Ale jak může někdo napsat tohle?!

Nejhorší na tom je, že ty děti si myslí, že jsem strašně „cool“ (to slovo taky nesnáším). Též mě iritují zdrobněliny typu „fotečky“, „bloček“ ve smyslu blog, „řetězáčky“ a tak podobně.

Dalším oblíbeným vyjadřováním je používání angličtiny/němčiny, tedy například v menu v anglickém/německém jazyce mi nevadí. Mám na mysli střídání anglických/německých výrazů s českými v naprosto nevhodných kombinacích jako je př.: „Já and blog“, které se může objevit ještě ve „vylepšené“ tříjazyčné formě „Já und my blog“. Taky vám to přijde jako demence? Ještě horší ale je vytváření patvarů z anglických slov a zkratek. Mám na mysli hlavně „pls. -> plsík, plsíček“, převedený výraz „love“ do podob tytu „já tě mocinky láfinkuju“ či „lawuju tě“.

Pokud opustíme tuto kapitolu, můžeme pokračovat nesmyslným, do očí bijícím, odporným zkomoleninám jako je přihazování „h, g, f, w“, kam nepatří: „jsem thu“,  „tagže“, „wymyslet“, „budhe“, SwááteQ…. Stejně strašné je střídání velkých a malých písmen, psaní několika stejných písmen po sobě a tři sta padesát smajlíků za každou větou: „zlatíííška“, „láááfkuju“…

A jako celek to pak vypadá tak: „Tk tadyQ shou snad she wám líbí inač musííš kiss x*** x) xD ..!!“

Takže pokud si to celé shrneme, je text s těmito imbecilnostmi skoro nečitelný,  některé převraty jsou na blití a daný „člověk“, co to psal, by zasloužil výuku češtiny 7 dní v týdnu několik hodin denně, aby si uvědomil, že píše jako prase. Nehledě na to, že ze sebe děla debila, ikdyž si myslí, že je strašně drsný…

 

13 komentářů: „Neandrtálci

 1. Souhlasím s tebou…Vůbec nemám ráda slova typu Muck, mucík, lovínkuji tě..nebo jak to píšou..a k tomu všelijaký znaky..a na přeskáčku malé velké písmena..w místo v se mi taky nelíbí..to se používalo v dávné době a ne tetko..pochybuji, že by takovéhle děvčata o tom věděla, souhlasím s tím,..já mám taky ráda spíš takovou tu „normální řeč“ než něco čemu nerozumím..a musím si to překládat ve vypatlátoru apod..chápu chyby..já je taky často dělám..myslím..ale takhle řeč se mi opravdu nelíbí..i když se mi hodněkrát stává že takové lidi mi vlezou na blog..já znám třeba jednoho člověka z blogu, který třeba píše také něco na způsob „lovískuji“ nebo spíš něco podobné ale jiného…ale toho člověk už znám delší dobu..a není opravdu špatnej..tak nějak podle toho se nesnažím soudit, protože ty lidé nemusí být nějak nenormální..ale když mi napíše opravdu extrém..tak opravdu o nějaký víc kontakt nestojím..jinak mě poslední dobou celkem štvou reklamy..

   
 2. Taky tě tak strašně s prominutím serou??????To je vážně hrůza!!!Dřív mi na stránky furt psali něco na tnehle způsob:Avojki!!!Máš mocinky klásňoučký bloček!!!PLsky nemohla by ses juknout na ten můj???Tag thanks a čusík!!
  To je vážně nechutný!!!dávala bych za to pokuty!!!

   
 3. Jo, souhlasím. Nejvíc mě iritují slova “bLoGííSeQ” a “láfinQuyu” apod. To mě, s prominutím, sere. Chyby pochopím, nebo překlepy, překlepů se dopouštím taky (třeba “jsem\jsme” atd.), ale úmyslné mrvení češtiny? To je děsné. Taky mi psala jakási individua na blog pavěty typu: “Máásh úžHaSsný bloGíííseQ! xD YuQni nha then mhůůj! x) xD”
  To já prostě mažu, děsný! Akorát používám “pls” na icq, to jo, ale jinak kraviny typu “ROFL, LOL, MTMR” nenávidím!!!

   
 4. Mně zase ty zkratky nevadí, vadí mi až jejich mutace lol -> lolík, mtmr -> mtMmMmMmMRRRRRRr a jak už jsem psala pls -> plsíček, fuj.

   
 5. Jistě, je to vážně hrozný… Nikdo nic nepřečte, ale všichni tvrdí, že je to prostě IN! Co na tom…

  Já TaghLe neBudU Nevéééér! psát… xD :-* Ok, končím. Páááá, brouČkoVé, moJi!

   
 6. No tak to jsem si pěkně početla teda! :) Taky jsem mívala svoje takový období a občas trochu blbnu i teď, al emyslím, že to nepřeháním jako někteří! Možná se smajlíkama, protože když na to mám náladu, tak je seru všude.. :D Kadžopádně, ještě jednou musím říct, že článek je skvěle napsanej!! :)

   

Napsat komentář