Říjnový přehled

devaty-mesicŘíjen nám dal zabrat. Malého postihla šestá nemoc, takže více než týden jsem neměla nárok na nic jiného než ho mít neustále u sebe. O tom ale podrobněji níže. Jinak jsme oslavili Mokošin svátek, na který už byl malý naštěstí jakž takž v kondici. Mrzutost u něj však přetrvává od horeček až do dnešních dnů.

CO NOVÉHO U MALÉHO (9. měsíc)

Stojí v prostoru, rovnováhu udrží i půl minuty, možná více. Umí se postavit z dřepu s hračkou v rukou a zase si s ní i dřepnout. Obchází nábytek a pár kroků udělá i s tatrovkou. Umí říkat táta, resp. tatata, když chce nebo vidí tátu. Miluje houpačky, jak ty závěsné, tak ty pružinové. A klouzačky vlastně taky.

Začali jsme mu dávat pestřejší stravu, což mělo za následek, že mu ty rozmixované blafy ze skleniček přestaly chutnat. Ani se nedivím :) Skleničkové příkrmy 8m+ už vypadají celkem jedle a obsahují i kousky. Vedle nich ale jí i chleba s lučinou (nakrájený na kostky) a k tomu třeba žužlá okurku. Jako dítě masožroutů často dostane i maso jen lehce rozmělněné mezi prsty. S tím si také poradí bez problémů a hlavně mu to chutná. Když to zrovna vyjde, uvařím mu k obědu totéž, co obědváme i my.

devátý měsíc devátý měsíc devátý měsíc

V druhé půlce října prodělal šestou nemoc. Ač jsme měli načteno dopředu, co to obnáší, a odhadli jsme ji při prvním dnu horeček, stejně jsme nemohli počítat s tím, co to s malým udělá. Průběh byl samozřejmě z těch nejhorších, o kterých se dá dočíst – horečky 4 dny, náběh na rýmu, nechuť si sám byť jen chvíli hrát, strašný řev, kdykoli jsem ho na chvíli položila. Týden v kuse jsem ho prakticky jen nosila a kojila, protože jiné jídlo odmítal. Odmítal samozřejmě i nočník a jakékoli převlékání a přebalování provázel hysterický řev. Totéž při otírání a proplachování nosu. Když horečky polevily, objevila se vyrážka. Oproti tomu, co se všude možně píše, se ale objevila jen v obličeji a po dvou dnech zmizela, jinde na těle se neobjevila. Poté už zůstala jen ta rýma a mrzutost. Do toho ho samozřejmě trápily zuby, ač žádné další pořád nevylezly. Jíst začal zase normálně, ale mrzutý bývá i nadále. Nejvíce mě mrzí, že pořád bojkotuje nočník, a bojím se, že už to tak zůstane. Prostě mi přijde po té nemoci jako vyměněný. Na celou tuhle změnu má navíc nemalý vliv i posun času, který nám pěkně nabořil jakékoli zaběhlé pravidelnosti. Alespoň koupání mu oproti minulému měsíci tolik nevadí. Koupe se zase v obýváku jako dřív a je spokojený.

Pro žlučníkáře (a tedy i pro jeho muže) je to pěkný nápor na nervy, ale to asi nemusím zdůrazňovat :)


ČETBA

 • Harry Potter a prokleté dítě – Joanne Kathleen Rowling, John Tiffany, Jack Thorne (384 stran) hvězdička čbdbhvězdička čbdb

POSLECH

 • NM, Khors, The Committee, Panychida, Kroda, Burzum a další klasika, co nám hraje doma pořád

DĚLÁ MI RADOST

 • nový objektiv! (Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR)

PĚKNĚ MĚ ŠTVE

 • jako každý podzim to, že mi ve slunečné dny, které by poskytovaly dobré podmínky pro focení, vždycky to focení něco zhatí :/
 • jedna nesmyslná změna pohledu na svět u člověka, u kterého bych to nečekala
 • můj žlučník samozřejmě

PSANÍ

Tento měsíc jsem toho stihla sepsat kupodivu celkem dost. Když malý usne v šátku, spí pak i během toho, co s ním hopsám na míči, a já jsem při tom schopná psát. Nejvíce se tu objevilo reportů z výletů z naší zářijové dovolené v Beskydech. Pár jich mám ještě rozepsaných. Vedle toho tu přibyly dvě recenze na knihy a článek o nesmyslnosti parkovacích zón.


TURISTIKA A KULTURA

 • Markomanská NS v Dobřichovicích
 • Krkonoše (→ 22 km, ↑ 1160 m, trasa) – šel jen muž

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ OKÉNKO

Chladné světlo (2004) ***  
Staré Valašsko (1955) ****  
V zajetí démonů 2 (2016) **  
Nebe, Peklo (2009) **  
Honzíček a Grétička (2012) *  

HISTORICKÉ OKÉNKO


ŘÍJNOVÁ ANKETA

Kam dál?
 

4 komentáře: „Říjnový přehled

 1. Tvůj syn už má devět měsíců, Veroniko?
  Zdá se mi to neuvěřitelné, co jsem v důchodu, nějak mi ten čas rychleji utíká! ;-)
  Malý je kouzelný, máš moc hezkého šikovného klučíka, tak ať ti dělá jenom radost!
  Nemoci se dětem, bohužel, nevyhýbají, mámě to dá pořádně zabrat fyzicky i psychicky.
  Takže vám všem přeji zdraví a pohodu. :)

   

Napsat komentář