Říjnový přehled, aneb letošní poslední stanování

Moc toho tady nepřibylo, co? Nápady jsou, čas není. Celkem jsem se rozepsala na svém rodičovském blogu, to mi sebralo téměř všechen čas, který mi Vlče dovolí prosedět u počítače. Ten zbytek mi zabírají fotoknihy, na něž jsem si chytře koupila kupony, a tlačí mě čas. Mimo počítače pořád něco vyrábím, ať už karetky, nebo podklady pro vzdělávání malého. Baví mě to. :)

Venku panuje nejkrásnější část podzimu. V ty slunečné dny jsem se samozřejmě nikam na focení nedostala. Každý rok mi do toho vleze něco jiného. Před pár lety jsem seděla v práci, loni byl malý marod a letos mi pro změnu dloubl prstem do oka, takže jsem ty nejhezčí dny proseděla doma se slunečníma brejlema a každé ostřejší světlo (rozuměj i to denní) bolelo. Inu, co se dá dělat, třeba za rok.

Na začátku měsíce jsme si udělali další výlet do Beskyd a poslední říjnový víkend jsme ještě naposledy letos stanovali. Oslavili jsme Mokošin den, svátek předků a i s počínající vichřicí nad hlavou se venku spalo celkem dobře.


ČETBA

 • Petr a Lucie – Romain Rolland (96 stran) 2.10.2017
 • Pohádky a pověsti z Moravské brány – Helena Lisická (213 stran)  16.10.2017
 • Asfalt – Štepán Kopřiva (640 stran) 19.10.2017
 • A zrodí se píseň – Samantha Shannon (405 stran) 24.10.2017
 • Ve službách zla – Robert Galbraith (512 stran) 31.10.2017

 


POSLECH 

 • Стары Ольса, Pragnavit, Lord Wind, Silent Stream of Godless Elegy, Nokturnal Mortum, Burzum, Cult of Fire, Trollech, Master’s Hammer, Forndom, Osterweg, Is, XIII. Století, Sólstafir, Žrec

 


DĚLÁ MI RADOST

 • Mokošin den a to, že jsme tentokrát přespali na místě

 


PĚKNĚ MĚ ŠTVE

 • rozbitý objektiv :(

 


TURISTIKA A KULTURA

 • procházky v Beskydech
 • Mokošín

 


FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ OKÉNKO

Nějak nekoukáme na nic, není čas :)

 

ŘÍJNOVÁ ANKETA


Jak jste se v říjnu měli vy? :)

Kam dál?
 

4 komentáře: „Říjnový přehled, aneb letošní poslední stanování

 1. Veru, tak to jsi mě potěšila, že jste to ještě letos stihli, stále se mi vybavuje tvá story Tam a zpět.
  Jsi plodné děvče, přečíst tolik knih při tom tempu, já usnu u první stránky.
  Jak jsem se měla, píšu ve své kostce, ale nějak mě ten říjen nasral a chci si ještě něco letos užít…letím do Říma.

   
 2. Taky si říkám, jak to stíháš číst tolik knížek… Ohromně závidím a nadějně vyhlížím lepší budoucí časy, kdy v posteli neusnu po prvním odstavci :-D Jak to děláš?
  A velký obdiv za to, že ještě teď s malým stanujete. Na stanování mimo sezonu červen – září jsem už zhýčkaná i já…:-D Ale od příštího roku s dcerou vyrazíme taky, jsem moc zvědavá, jak se jí to bude líbit (v podstatě jí ale nezbyde nic jiného, než to přijmout, neb naše dovolené se odehrávají téměř výhradně pod stanem :-))

   
  1. Něco večer před spaním, něco odpoledne, když malý usne, něco jsem si poslechla jako audioknihy a knihu pohádek četl Martin malému večer na spaní :)
   Pravda, že tento víkend už tak nějak uzavřel sezónu pro stanování i pro nás :) Ale bylo to příjemné, ráno ani nebyla taková zima, jakou jsem čekala. Poprvé jsme byli, když malýmu byly 4 měsíce a byl nadšený. Podle všeho to snad všechny děti mají rády, je to dobrodružství :)

    

Napsat komentář