veruce.cz

Rozhledna Jarník

Našlapáno: cca 3 km
Stoupání: cca 160 m
Náročnost: mírná
Okruh: ne (tam a zpět)

Rozhledna Jarník z roku 1997 se nachází na stejnojmenném vrcholu Píseckých hor ve výšce 606 m. n. m., cca 2 km východně od Písku. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 34,6 m na zemí a vede na ni 182 schodů. Rozhledna je zajímavá tím, že na ni vedou dvě schodiště – jedno pro cestu nahoru, druhé pro cestu dolů. Zda se to však dodržuje, nemůžu potvrdit ani vyvrátit, s námi tam nebylo ani živáčka.

Kam dál?
 

4 thoughts on “Rozhledna Jarník

 1. Hanka

  Překrásné výhledy! Tuhle rozhlednu neznám, je zajímavá tím, že má dvě schodiště, to jsem zatím nikde neviděla.
  Je to dobré řešení, jenže lidi jsou lidi. :(
  Nevím, jestli bych se do takové výšky po otevřeném schodišti odvážila lézt. Mám závratě i doma na schodech. ;-)

   
  1. V. Post author

   Schodiště jsou na většině rozhleden docela dobře jištěná, na této také :) Závratě však neznám, takže nemohu soudit, jaké by to bylo s nimi.

    
 2. Lesíček

  Na téhle rozhledně jsem byl asi tisíckrát, jelikož jsem z Písku. Můžu potrvdit, že většina lidí pravidla směru chůze na schodišti dodržuje.
  Jinak dle mého je právě z této rozhledny nejkrásnější výhled na skoro celé jižní čechy. Písek je branou do našeho kraje a kdo chce objevovat krásy tohoto kraje, měl by začít píseckem a Jarníkem. Výhled na Šumavu je zde fantastický, v podstatě je na celý pás od Novohradských hor až k horám na železnorudsku, samozřejmě musí k tomu být i vhodné počasí.

   
  1. veruce Post author

   Tak to je dobře, že se to dodržuje :) My jsme tehdy nejlepší výhled neměli, ale to je alespoň důvod se tam někdy znovu podívat.

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.