S Opencard jezdí děti do 15 let zdarma (nejméně však za 120Kč)

Opencard

Do teď dětem pod 10 let stačila Opencard bez jakékoliv placené jizdenky či papírová tramvajenka bez kuponu, aby mohly jezdit MHD zadarmo. Jinými slovy musely u sebe mít průkaz o svém věku. Na slova mluvčího Opencard, který zmiňuje pouze doklad o věku, nikoli potvrzení od DPP nedávno doplatila řada lidí.

Občanský průkaz rodiče, kde dítě má uvedené i s datem narození, totiž Dopravnímu podniku nestačí.

Nyní se má hranice, kdy budou doklad o věku – tedy Opencard – potřebovat už děti starší šesti let. Na kartu je potřeba nahrát aplikaci, která revizorům potvrdí věk dítěte. O této novince Dopravní podnik zatím veřejnost neinformoval. Dál informuje o tom, že děti jezdí zdarma, zpráva o tom, že výše zmíněná aplikace příjde na 120 korun, z jeho strany oficiálně nezazněla. Vlastně neinformovali ani o této novince pro 6-9leté děti.

K čemu potřebují děti nutně Opencard k prokázání věku, když byl měl stačit jiný oficiální doklad (např. pas) není jasné. Padla pouze zmínka o sjednocení systému prokazování. Kromě malých dětí se tato změna týká i seniorů od 65 do 70 let. Papírové tramvajenky tak definitivně končí. Ostatně se ohledně „jízdného zdarma“ začala o Opencard zajímat inspekce. Další podivná věc okolo kauzy „karty Pražana“ jen potvrzuje, že se nejedná o seriozní projekt.

 

5 komentářů: „S Opencard jezdí děti do 15 let zdarma (nejméně však za 120Kč)

  1. Jo, myslím si že takhle vydělají víc než dříve. Spousta lidí s šesti letými dětmi to nebudou vědět a na nich se pak revizoři vyřáděj a budou mít o polovinu větší prémie. Dobrý článek. Tvůj blog se mi líbí.

     

Napsat komentář