Sčítání ovcí, kotců a chlívků 2011

.

Nechce sečíst!

Sčítání lidu, domů a bytů se kvapem blíží. Myslím, že není překvapující, že ho hodlám bojkotovat, jak jen to půjde. Jedná se totiž o nejsnadnější způsob, jak z lidí dostat informace, do kterých není nikomu nic. Propagandistická videa musí být zdravě smýšejícím k smíchu. Vzhledem k hrozícím pokutám se jeví nevyplnění či prokazatelné bojkotování za riskantní. Stačí si ale uvědomit, že některé otázky stačí vyplnit tak, aby nevypadaly nikterak nápadně, a přitom bude celková statistika nic nevypovídající či aspoň trochu pokažená.

Proč budu bojkotovat, jak jen to půjde:

– Neexistuje důvod, proč by o nás měl tato data stát shromažďovat, krom toho s nimi neumí naložit, neumí je správně ochránit a bude je podstupovat každému, kdo si pořádně dupne. Krom toho, je vlastně úplně jedno, co tam kdo vyplní, stát si může výsledky upravit k obrazu svému, ať už budou jakékoli. Pro představu malý příklad (tento model se dá aplikovat na cokoli):

—- mnoho cikánů vysokoškoláků – výborně, integrační program zabral, nyní je potřeba se zaměřit na ten zbytek ještě intenzivněji
—- málo cikánů vysokoškoláků – je potřeba zintenzivnit integrační program

– Ochrana osobních údajů zde jasně pokulhává, prořekli se už sami propagátoři.

– Za tohle pro nic a nikoho potřebné sčítání vyhodil stát 2,5 miliardy místo toho, aby peníze využil na daleko potřebnějších místech. Schodek státního rozpočtu snad netřeba připomínat.

– Co se propagandy samotné týče – ta je do očí bijící, kupříkladu podnikatele nemusí data ze sčítání získaná jednou za 10 let vůbec zajímat, jsou jim jednoduše k ničemu.

Jak budu bojkotovat:

– kompletní návod už nám sepsal DFENS v tomto článku, proč se ho nedržet :)

Dále si přečtěte

Sčítání lidu se nezúčastním – Videa ČSÚ a argumenty pro a proti
scitani-lidu.wz.cz
Sčítání vovcí II – písek do ložisek!

A poznámka nakonec – při vyplňování se přihlásím k POHANSTVÍ :) 

6 komentářů: „Sčítání ovcí, kotců a chlívků 2011

 1. To nejsi sama, taky hodlám uvést pohanství.. Zaujal mě pod kolonkou náboženství velký počet lidí, kteří se budou hlásit k „jedismu“ (a prý pro tento směr bude i přidělený kód), tomu se říká sčítání :D

   
 2. Naprostý souhlas, sčítání ovcí chci taky bojkotovat jak jen to bude možné!
  A co se týče náboženství, zaujalo mě třeba Višva Nirmala Dharma ;-D

   
 3. to je chytré :-) Mě už ty kecy kolem toho sčítání fakt nebaví… :D Stejně, na co to komu bude? S výsledky budou vždycky nespokojení, tak proč tolik povyku…?

   
 4. :D Já jsem nestačila zírat na to, na co všechno se v těch formulářích ptají. Kdyby tam byla kolonka s otázkou „Kolik chlupů máte na prdeli?“, tak by mě to snad ani nepřekvapilo… xD

   
 5. Vinter: celkem čekám, že to tam za 10 let bude, spíš mě ale zaráží fakt, že by to hodně lidí fakt vyplnilo a bralo smrtelně vážně :D

   
 6. Vinter: Aspoň něco by v tom dotazníku bylo vtipný:D
  Docela mě děsí poskytovat tolik údajů, vzhledem k tomu, že Česko je Česko, není až takovej problém si cokoliv o komkoliv zjistit.

   

Napsat komentář