Se slovanským motivem potřetí

26 karetek, 4,5 cm/2,5 m, použit jako lem tuniky

Karetkový pás se slovanskými symboly

A takhle vypadá půl kilometru vlny v jednom chumlu, aneb úplný začátek :)

Karetkování - začátek

Kam dál?
 

10 komentářů: „Se slovanským motivem potřetí

 1. Krása. Mít tak čas, jednu karetku (či jak to nazvat) už mám rozpletenou skoro dva měsíce :( Ráda bych měla do léta vikinský oděv, a pořádná karetka je určitě povinnost, tak snad už mě ta škola nechá taky chvíli žít a dýchat. :-P Trošku mimo téma – ale náhodou nevíš kde najít nějaké rozumně popsané střihy na vikinské dámské šaty (všechny) nebo slovanskou mužskou tuniku nebo obráceně? :)

   
 2. Nefi: čas je šílená věc, já mám čas karetkovat tak nějak jen po večerech a udělat pak 2 metry tímhle style je síla :D

  Hanka: zas tak složité to není :)

   
 3. Nefi: a k těm střihům… posledně jsem hledala přímo svrchní zástěrové šaty a návody na ně a našlo se ji dost, doporučuju spíš hledat přímo střih na vikinské šaty než stránky s touto tématikou :)

   
 4. Tak to je paráda, obdivujem každého, kto je šikovný na ručné práce. Ja sama som ľavá už aj na obyčajné zašívanie gombíkov :D Strašne moc by som sa chcela naučiť či už šiť, štrikovať, háčkovať a podobné…len nemám vôbec čas a ajkeď áno odradia ma predpoklady, že to dopadne katastrofálne :D

   
 5. Dobrý den,
  hodně se my líbí Vaše práce.Hlavně pásek z motivem svastiky.Chtěla by jsem Vás poprosit
  Jestli by jste mně nemohla poslat návod na pásek z motivem svastiky.Nemohla jsem tenhle motiv nikde najít.Děkuji předem.

   
  1. Zdravím, návod jsem měla nakreslený na obyčejném čtverečkovém papíru přesně tak, jak vypadá výsledek. Jen je potřeba počítat s tím, že nakreslené řádky budou na délku ve výsledku zhruba dvojnásobné, takže 2 kostičky na výšku rovnají se výšce jednoho řádku ve výsledném pásu :)

    

Napsat komentář