Jak jsem se začala zajímat o slovanskou mytologii

Blíže k slovanské mytologii jsme se s Martinem dostali díky jedné odnoži black metalu. (Nejen) v textech kapel hrajcích slavonic black metal se odráží zájem o Slovany – jejich mytologii, způsob života a historii. Vzhledem k tomu, že jsme jejich (Slovanů) potomky, začali jsme se o ně (Slovany) zajímat i my dva.

Svantovít

Na úvod je třeba říci, že narozdíl od mytologie např. Germánů se toho o Slovanech moc nedochovalo. Lidé, kteží se o ně zajímají, se tak musí spoléhat na pozdější zprávy (cca 11. a 12. stol.), zvyky, které se zachovaly (i přes příchod křesťanství, které je vykradlo či na nich stavělo) prakticky dodneška a také si musí spoustu věcí domýšlet.

O zvycích tu bude samozřejmě také řeč, stejně tak o bozích, způsobu života i historii. Články budou přibývat postupně, jak bude čas. Nejsem totiž fanda kopírovaní cizích článků. 

2 komentáře: „Jak jsem se začala zajímat o slovanskou mytologii

  1. Ahoj, mate velmi seriozni a ctive informace. Jen tak dal, rad se na Vas blog vratim. Moc Vam fandim, je dulezite v dnesni dobe, kdy se vse umele globalizuje, udrzovat povedomi o nasich predcich, zvycich, nabozenstvi,a hrdinech. A protoze jsme jako Moravane asi smes vsech, co se tu prohnali, bude super, kdyz krom slovanu oprasite i stare germany, kelty, tatary, madary a mozna i kavkazany.
    Hodne trpelivosti pri vasi prinosne praci preje Petr

     
    1. Zdravím, díky za reakci. Jsem ráda, že to někdo čte a budu se snažit v tom pokračovat. Infomace o Germánech už tu jsou, Keltové a další jsou též v plánu.

       

Napsat komentář