veruce.cz

Státní maturita – zbytečné výdaje, zbytečné plýtvání

Objevila se další zpráva, která podpořila mínění těch, kteří ji považují za zbytečné plýtvání penězi. Kromě toho, že se jedná o nepřipravený projekt, který se každou chvíli už „za provozu“ upravuje, což přináší zmatky nejen v hlavách studentů, ale i kantorů, kteří se o změnách dozvídají na posledních chvíli či se spožděním.

Nyní se objevila zpráva, že pro 98 tisíc letos maturujících studentů bude potřeba vytisknout 11 milionů listů papíru, to je přibližně 110 listů na osobu. Škola totiž musí studentovi vytisknout kompletní seznam otázek z předmětu, který si vybral. Z toho si maturant vytáhne jednu otázku a zbytek se musí zlikvidovat. Nad takovým plýtváním zůstává rozum stát. Kvůli unikátnímu kódu, který obsahuje každá stránka a má prý zabránit podvádění, se vytištěné otázky nesmí použít víckrát.

Cermat k tomu uvedl, že školám, které tímto způsobem vydají obrovské částky za papír a tisk, vynahradí. Asi není těžké se dopídit k tomu, že to celé budeme tak jako tak hradit my. Jediné další povolené využití je příprava studentů další rok.

:: PŘEČTĚTE SI TAKÉ ::

:: Státní maturity? Děkuji nechci

 

3 thoughts on “Státní maturita – zbytečné výdaje, zbytečné plýtvání

 1. Vinter

  To je vážně hulvátství… připadá mi zbytečné takové plýtvání papíry (kolikpak je 11 milionů papírů asi stromů…?), barvou do tiskárny (která je navíc příšerně drahá) a hlavně penězi…
  Taky to ale není jediný případ… docela mě dorazilo i to, když jsem šla poprvé k volbám. Dostala jsem tam novou bílou obálku z kvalitního papíru, do které jsem musela list přendat (z té obyčejné modrozelené). To mi taky připadalo jako zbytečné plýtvání papírem i penězi. Co by se asi sakra stalo, kdyby se to do těch schránek házelo v modrých obálkách? Proč na to musí být speciální nové a drahé, které se stejně hned po volbách zlikvidují (silně pochybuju, že se ty samé obálky používají na vícekrát…). K tomu už snad ani není víc co dodat…

   
 2. Veronika Post author

  Vinter: stromů to bude asi dost… na tomhle je jasně vidět, kde se zcela zbytečně utrácí…

   
 3. Elysia

  to je des! kdyz se nekde ma usetrit tak to se nevi, kde by komu co sebrali, ale ze by se nekdo zamyslel nad tim, ze by mozna stacilo tu a tam snizit zbytecne velke vydaje to ne!

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.