V metru 30°C, v autobuse tak padesát a tramvaj alá TOI TOI

Nu, venku máme denně přes třicítku, člověk si říká, že by se zchladil jízdou metrem. Chyba.

Pravidelně jezdím pouze Céčkem. Na Céčku jezdí soupravy, v nichž se nedají otevřít okénka ani trochu, neboť žádná menší ani nemají. Už na nástupišti je výrazně tepleji než venku (alespoň po ránu, odpoledne si teploty zdárně konkurují). Proč se tam nevětrá jako kdysi nebo aspoň jako na Béčku, mi je záhadou. Pravděpodobně se Dopravní podnik domnívá, že ranní sauna neuškodí. V tom případě by však měl u výlezu na povrch instalovat sprchy.

Nu občas se z tohoto důvodu (a primárně z toho, že v metru je na můj vkus moc lidí) rozhodnu pro cestu autobusem. Potíž se skrývá v tom, že teplota se za slunečného odpoledne v tomto dopravním prostředku pohybuje odhadem někde okolo 50°C. Ještě trochu přitopit a pojízdná sauna za 550,- měsíčně je na světě.

Zajímalo by mě mimochodem, jak se může někdo v takové teplotě nepotit, to není normální!

Jak tak postávám na zastávce, teče ze mě jak z vola, říkám si, že horší už to být přece nemůže. To mě však jedna krásná tramvaj typu T15 vyvedla rychle z omylu. Nastoupím a říkám si, že to tam smrdí jako za přítomnosti bezdomovce. O chvíli později už jsem v tom rozeznávala všechny pachy rozpálené festivalové TOI TOIky. Jak se to povedlo a co to způsobilo, mě nezajímalo, byla jsem ráda, že jsem mohla další zastávku vystoupit a nadechnout se toho rozpáleného vzduchu venku.

Nuže, léto ve městě je vážně k nezaplacení…

Kam dál?
 

6 komentářů: „V metru 30°C, v autobuse tak padesát a tramvaj alá TOI TOI

 1. Tož MHD obecně bývá docela chuťovka.

  …Občas si říkám, že by bylo lepší, dyby ze mě lilo jak z vola. Patřím k těm lidem, co se skoro nepotí, a riť to není. V takem počasí nikde nevydržím, okamžitě se přehřeju a je mi na omdlení…

   
 2. Pražské MHD vážně nezklame, a abych byla upřímná, vůbec mi nechybí. Alespoň že ve vlaku se dají otevřít všechna okna a za jízdy slušně profukuje, jinak by tam bylo na umření. Když to jde, raději chodím pěšky, i když někdy vyhledat stín je také nadlidský úkol…

  Zkus napsat stížnost, nic za to nedáš, jen Ti to zabere pár minut. Myslím, že nebudeš jediná. A to je důvod, proč by s tím měli začít něco dělat.

   
 3. Vedra a MHD, to nejde vůbec dohromady. Patřím k lidem, ze kterých doslova lije, když je vedro, dusím se, bolí mě klouby, zuby a nevím co ještě. Přijít z venku do uzavřeného prostoru, je to na kolaps. Minulý týden ve středu jsme byli v Praze, to bylo zrovna „krásně“ teploučko. Myslela jsem, že to nepřežiju.
  Souhlasím s tím, Veroniko, že stížnosti nemají většinou smysl.
  Těším se na zimu nebo aspoň na podzim! ;-)

   

Napsat komentář