V neděli se povinně nebude pracovat, řekl Brusel

Eurototalita

Ve zprávách se objevila další zpráva o tom, jak nám chce Brusel zase diktovat, co máme dělat. Tentokrát mu vadí to, že lidem v České republice vyhovuje nedělní (potažmo víkendové) nakupování, tudíž to, že chudáčci prodavači musí kvůli těm nákupofilním Čechům do práce i v neděli! A taky si eurototalitní vedení usmyslelo, že tomu udělá přítrž. Jako vzor si vzali některé EU země, kde si v neděli jen těžko zajdete do supermarketu.

Vedle prodavačů a prodavaček byly zmíněny i další profese, jejichž práce pokrývá celý týden, které Bruselu vadí, např. barmani, servírky, kuchaři… Brusel chce proto zavést nedělní siestu. Nedělní práci chtějí zakázat zejména křesťanští demokraté v Evropském parlamentu (u nichž tedy vzhledem k víře není divu) a také Rada biskupských konferencí EU. Jedním z důvodů takového nařízení je údajně duševní hygiena, čili EU chce svým ovečkám nařídit, aby neděli strávili jinak než nákupem.

Vůbec tady ale nejde o to, že bychom to jako národ nevydrželi bez nakupování, ale zas a znova o princip bruselského diktátu. Pokud někdo o víkendu chce jít nakupovat, ať si jde nakupovat. Nechápu smysl odpoledne stráveného v nákupním centru, ale to je ostatně věc těch, kteří tak ten den stráví. Někdo si odpočinek představuje pod poleháváním doma, jiný turistikou a další třeba prolézáním obchodů a nákupem potravin na další měsíc. Přímo sami prodavači stojí za tím, že nedělní/víkendový prodej je v pořádku a nese i vyšší tržby a tím pádem i odměny pro ně samotné. Kromě toho by omezení provozu obchodů o víkendech snížilo i počet pracovních míst a tím pádem zvýšilo nezaměstnanost.

Unii kromě toho vadí i pracování v neděli. Ti, kteří chodí do práce v poslední den týdnu jsou podle nich Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie znevýhodněni ve vztazích sociálních i rodinných a celkově ve svém rozvoji. Více k tomu však zatím neuvedli. Těžko říct, jestli by chtěli omezit jen obchody a restaurace nebo i takové profese jako jsou zdravotní sestry či hasiči. Nicméně k tomu dodám jen to, že 24hodinový provoz je v některých profesích potřeba, stejně tak jako ten 7dní/týden. Lidé, kteří v takových oborech dělají jsou s tím obeznámeni dopředu a pokud se jim to nelíbí, mohou si jít práci hledat jinam. Nikdo je de facto nenutí pracovat o víkendu nebo přes noc. Naopak některým taková doba vyhovuje. Nechápu tendence omezovat něco, co páni poslanci z praxe neznají.

V Ćeské republice jsou taková omezení nereálná, jak se shodli naši politici, zaměstnavatelé i zaměstnanci. Těžko však říct, s čím příjde Brusel, který se zpravidla na názory lidí samotných neptá.

:: PŘEČTĚTE SI TAKÉ ::

:: Já nechci eurototalitu!
:: Eurojesle v eurototalitě

 

8 komentářů: „V neděli se povinně nebude pracovat, řekl Brusel

 1. Probůh, ať už se tam proberou! To, co funguje v křesťanské zemi, přece nemůžu fungovat v zemi tak zatvrzele ateistické jako je Česko. . . Nehledě na to, že neděli mám od toho, abych dělala, co chci, a jestli to má být poflakování se v obchodech, to může být Bruselo jedno – čili s tebou sdílím tvůj názor.

   
 2. Nech sa celý Brusel a EÚ po****** áách strčí do riti. Lezú mi s tým na nervy. Celé je to len fraška, ako ovládať iné národy a všetko im diktovať. Ja som názoru, nech je v nedeľu otvorené aspoň čosi, nie každý občan má možnosť ísť nakupovať napr. cez týždeň abo sobotu (ak aj on ťahá dlhé smeny cez týždeň). Ale zas (ako brigádujúca pomocná sila v Tescu-hypermarkete) som proti tomu, aby takéto obchodné reťazce ostávali otvorené aj cez tie najväčšie sviatky. Ľudia moc počítajú s tým, že všetko je vždy otvorené. Môžem povedať, že za príplatky sa dobre robí (cez sviatky), ale aj my si napríklad chceme oddýchnuť 24.12 alebo 31.12 alebo cez Veľkú noc a podobné sviatky (teraz nehovorím za seba, lebo ja tam robiť nemusím, ale čo stále pracovníčky?). No, to je zas vybočenie od témy, pretože tu ide o nedele a nie sviatky. Pardon =) ale keď sa už raz rozhorčujem, tak nad všetkým.

   
 3. promin, ze to tak musim napsat ale to jsou normalne panska prirozeni:) uz to vidim: tak pane vomacka, zitra si tu injekci nezapomente pichnout, je nedele, tak tu nikdo nebude, jo a tomu panovi vedle v komatu prosim prehodte infuzi at do pondelka vydrzi:D

   
 4. Nebožka: přesně, už kvůli tomu, že pro nás neděle žádný náboženský význam nemá, ale nesmysl po nás chtít nedělat to, co v neděli dělat chceme…

  Werwolfin: uběhnutí od tématu nevadí, svátky s tím prakticky souvisí, kdyby bylo zavřeno na svátky, tak mi to ale narozdíl od nedělí vadit nebude, to člověk tak nějak chápe, že chce být většina lidí s rodinou doma :)

  Elisia: to ne, pána v komatu si vezmou na víkend domů příbuzní a hezky se o něj postarají! :D

   
 5. jedni chcou sebrat BabyBoxy, jiní zas abychom si v nedělu nekoupili čerstvý chleba. Panebože, proč jsme museli do té Unie lézt? (Propůjčím si výstižnou větu někoho z Klášterce nad Ohří, kterou pronesl při jedné internetové diskuzi. )Až tam řeknou, že se bude skákat z mrakodrapů, budeme muset taky?

   
 6. Ať jdou křesťanští demokraté do prdele (promiň) i s celou „Evropskou“ unií. Když je tedy důvod rodinná pohoda doma, tak tu si může zařídit rodina v jakýkoliv den a ta, v které ta pohoda prostě není, tak asi těžko si všichni sednout zrovna v neděli doma na zadek a budou trávit čas spolu. Nehledě na to, že spousta lidí je zvyklých nakupovat právě v neděli, protože pracují celý týden a nevadí jim to, protože si to tak zvolili sami. Opravdu by mě zajímalo, kam dali lidé mozek, když tenkrát hlasovali pro vstup do téhle nechutné diktatury.

   
 7. Angel Darkwood: tehdy byla propaganda mocná, obávám se však, že i dnes by byla většina lidí pro, kdyby se mělo hlasovat znova…

   

Napsat komentář