veruce.cz

Lavočkin La-5FN

Tak moje první letadlo je kupodivu na světě. Jsem s ním až na pár detailů (třeba debilní obtisky, jeden chybějící díl, atd…) vcelku spokojená a už se těším na další ,)

Lavočkin La-5FN

Lavočkin La-5FN

Lavočkin La-5FN

(foceno narychlo, ty fotky jsou strašné…)

 

9 thoughts on “Lavočkin La-5FN

 1. Huntmaster Post author

  Na první model to vypadá celkem slušně. U prvního modelu nezáleží na tom, jak to vypadá, ale je cenný svou prvostí. Za pár let se na něj podíváš a řekneš si: tam to všechno začalo a budeš mít plnou hlavu krásných vzpomínek (u mně to tak alspoň bylo a je).
  Jinak jsou obtisky pitomý, protože se musejí máčet do vody, potom se to zkroutí a udělá to vodní záplavu na barvě a nakonec to bude možná držet:) Ale přesto je modelářství parádní zábava, i když později leze docela do peněz, to je ale s každým koníčkem.
  A samozřejmě se těším na další “plasťáky” v této rubrice:)

   
 2. veruce Post author

  Taky si myslím, že to bude cenná hračka na poličce za pár let. Začlo mě to bavit, ikdyž se to prodraží (ty barvy jsou odporně drahé hm…).
  Nanášení obtisků je v pohodě ale ony byly starý, od debilní stavebnice, takže lepidlo bylo na celý stránce, ne je pod ním a ještě ta kvalita tisku, užasný :D

   
 3. Huntmaster Post author

  Aha, tak to je nejhorší kombinace: Stavebnice typu dodělej si sám.
  Na barvách se asi naráží cena, co to jde, když jsem viděl, kolik by stál nějáký airbrush, tak jsem se zděsil.

   
 4. veruce Post author

  Je to tím, že tahle stavebnice je strašně stará, tudíž kvalita opravdu – dodělej si sám, třeba i ty díly se musely dořezávat a dobrušovat do výsledné verze :D

   
 5. Huntmaster Post author

  Starší meteriál:D, není lepší začátek než někde na půdě vyhrabat plata se součástkami a začít lepit.
  Teď vážně, s modely od Revellu nešlápneš určitě vedle. Mně se líbí jejich krabice, pečlivě jsem si je skladoval, ale ty krabice se doma líbily jenom mně, takže jsou teď někde v čoudu:(
  Taky jsem musel dořezávat Stalina (tank Is2), ale to taky byla skládačka 10. jakosti někde za 80kč.

   
 6. Sturmfuhrer Post author

  A co používáš za barvy? Originál Revell? Já hraju W40K a barvit modely mi rozhodně přijde lepší s Citadel Colours. Jinak to letadélko vypadá hrozně roztomile.

   
 7. veruce Post author

  Na tohle byly použity prastaré Agamy, jinak Revell a Humbrol, aneb všechno co má přítel ve sbírce, jelikož na ně pár let nešáhl, tak jsou poněkud hustší, popř. nepoužitelné. S novýma by to asi dopadlo lépe :)

   
 8. Sturmfuhrer Post author

  Teda, takhle brzkou reakci jsem nečekal. A jak jsi ho barvila? Myslím technikou…

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.