veruce.cz

Strom

Tak jsem se konečně vrhla na klasické karetkování (čili ne na oboustranný způsob použitý u těch pásů se symboly) a vytvořila níže uvedený. Vzor samotný mě předtím nijak nezaujal, jednou jsem však našla návod s tím, že tomu někomu připommíná strom, a vytvořila ho v náležitých barvách :)

16 karetek, necelé 2 metry

Tree | Tablet weaving - wine pattern

Kam dál?
 

6 thoughts on “Strom

 1. V. Post author

  Babe: ještě netuším, asi jako doplněk k tunice/šatům na léto, co si ještě musím ušít :)

   
 2. Čartkovova

  Já nemohu ani slovy vyjádřit, jak moc se mi to líbí! Neudělala by sis někdy čas na zpracování nějakého jednoduššího návodu? :)

   
 3. Nefi

  Moc pěkná. Zkoušela jsem taky přesně tenhle rostlinný motiv, ale bohužel nevím proč, ale určité vzory mi prostě nevychází ať dělám, co dělám.. Napadá už mě jen jediná věc a to, že pletu způsobem já -> karetky -> vzor, a ono by to možná mělo být já -> vzor -> karetky. Jinak už vážně nevím. :( Nicméně stále ti závidím, jak rychle dokážeš vytvářet nové pásy, mě ten můj trvá už přes měsíc, i když za poslední den jsem značně pokročila.

   
 4. V. Post author

  Čartkovova: o udělání návodu už nějakou dobu přemýšlím, bude-li čas, pustím se do toho :)

  Nefi: problém je v tom, že každý motiv/návod může mít postavení karetek jinak, takže je potřeba vyzkoušet všechno možné, než to začne vypadat tak, jak to vypadat má, třeba tenhle jsem zkoušela na 4x :D Většinou se ale počítá s postavením já-vzor-karetky.

   
 5. Hanka

  Veroniko, to je opravdu nádhera! Na tohle bych asi neměla trpělivost, vlastně ani uplatnění, ale pás se mi moc líbí.

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.