Vtipné, šílené i zarážející události z novin (3)

Dáme si další várku. První naleznete zde a druhou zde.

V Kuvajtu turisté nesmí fotit zrcadlovkami. Vláda je zakázala

Absurdní rozhodnutí vydala vláda v Kuvajtu. Na veřejných prostranstvích nově platí zákaz fotografování digitálními zrcadlovkami (DSLR). Výjimku mají jen novináři… Podobně vtipná byla protizrdcadlovkářská akce na jednom festivalu, nesměli tam lidé s profesionálním foťákem a z nějakého mě nepochopitelného důvodu, se to dělilo dle velikosti objektivu :D

Služba Google Maps málem vyvolala válku mezi Nikaraguou a Kostarikou

Vojenský velitel Edén Pastora až příliš věřil satelitním snímkům služby Google, na kterých pohraniční oblast nebyla zobrazena korektně. Chybné zobrazení pohraničního úseku mezi Nikaraguou a Kostarikou na službě Google Maps málem vyvolalo mezi oběma zeměmi válku, informovala televize CNN.

Pašovaný krokodýl nahnal vyděšené cestující ke kokpitu, letadlo se zřítilo

Paniku, tlačenici a nakonec i pád letadla způsobil krokodýl, který utekl ze sportovní tašky během vnitrostátního letu v Demokratické republice Kongo. Vyděšení pasažéři se nahrnuli ke kokpitu a letoun se poté zřítil. Zemřelo dvacet lidí včetně pilota, pašovaný krokodýl nehodu přežil.

V Keni zemřel šampión v mnohoženství, nechal po sobě 100 vdov

V Keni tento týden zemřel ve věku 93 let notorický polygamista Ancentus Akuku přezdívaný “Danger” pro svůj neodolatelný šarm, jímž okouzloval ženy. Během života posbíral stovku manželek a zanechal po sobě nejméně 160 dětí. Pro svou rozsáhlou rodinu vybudoval v západokeňském městě Kisumu dvě školy a kostel.

Pražský taxikář napadl řidiče mercedesu, ten na něj vytáhl meč

Na pražských Vinohradech se navzájem napadli dva řidiči, jeden z nich překvapivě použil meč. Muži museli být po střetu ošetřeni, poškodili také oba automobily. Svědci incident natočili a video zveřejnili na internetu.

Žena nabarvila kočku narůžovo, aby se jí hodila k vlasům

Touha po splynutí s domácím mazlíčkem někdy vede k opravdu zvláštním pohnutkám. Dvaadvacetiletou Britku například napadlo nabarvit svou kočku narůžovo, aby ladila k jejím vlasům. Majitelka kočky Oi Natasha Gregoryová z anglického Swindonu to přiznala poté, co se o případ začala zajímat skupina ochránců zvířat.

Německý řetězec vyhodil pokladní, která si vzala chléb patřící do koše

Německé firmy přitvrzují vůči svým zaměstnancům. Po případu muže, který dostal výpověď za to, že si v práci nabil elektrický vozík, se německý soud zabýval podobnou kauzou. Pokladní, jež pro firmu pracovala 27 let, dostala vyhazov za to, že si odnášela chléb, který měl skončit v koši. Soud výpověď zamítl.

Jejich narození přináší prý smůlu, smrt štěstí. Jak se žije albínům v Africe?

Když se narodíte v Tanzanii s poruchou pigmentace zvanou albinismus, stojí před vámi dvě možnosti. Buď vás rodiče zavraždí hned po porodu, abyste jim nepřinášeli smůlu. Nebo vás nechají žít a vy se budete celý život bát, že vás zavraždí nekdo jiný, aby mu vaše smrt přinesla štěstí.

Kazach si na letišti uřízl penis, aby zabránil svému vyhoštění ze Španělska

Na madridském letišti Barajas se dvaapadesátiletý Kazach pokusil o zoufalý čin. Aby zabránil svému vyhoštění ze země, uřízl si kapesním nožem svůj pohlavní úd. Poté byl převezen ve vážném stavu do nemocnice.

Řidiči se na dálnici pohádali, jeden přejel druhého kamionem a zabil ho

Tragédií skončil spor mezi řidiči kamionu a osobního auta na italské straně Brennerské dálnice. Rumunský řidič kamionu přejel druhého účastníka hádky, který se mu pokusil zabránit v odjezdu tím, že si lehl před kamion. Ital na místě svým zraněním podlehl.

Na Facebooku se objevil „seznam smrti“. Tři Kolumbijci z něj už zemřeli

Kolumbijské město Puerto Asis zachvátila panika. Zatím neznámí vrazi zabili v posledních deseti dnech tři místní mladíky. Jména všech tří obětí se přitom objevila na „seznamu smrti“, který kdosi vyvěsil na sociální síti Facebook. Asi sedmdesátce lidí hrozil popravou, pokud neopustí město do tří dnů.

Opilý Polák si nevšiml, že ho střelili do hlavy. Kulku našli lékaři po pěti letech

Pětatřicetiletého Poláka pobolíval váček na hlavě, a tak se rozhodl zajít k lékaři. Rentgen odhalil, že má pod kůží už pět let kulku. Někdo ho postřelil při bujarých novoročních oslavách, ale muž byl tehdy tak opilý, že na to zapomněl.

Na koncertě Hansarda a Irglové spáchal fanoušek sebevraždu

Na čtvrtečním koncertě Glena Hansarda a Markéty Irglové v kalifornské Saratoze spáchal jeden z návštěvníků sebevraždu skokem ze střechy. Muž dopadl na pódium těsně u Hansarda, uvedl zpravodajský server mercurynews.com. S irským hudebníkem Hansardem získala česká zpěvačka a pianistka Markéta Irglová za nahrávku Falling Slowly v roce 2008 Oscara za nejlepší filmovou píseň roku.

Obviněný by měl ochrnout, rozhodl saúdskoarabský soudce

Podle odvěkého pravidla oko za oko, zub za zub rozhodl v Saúdské Arábii soudce o trestu pro muže, který při útoku sekáčkem zavinil ochrnutí protivníka. Soudce shledal, že by obviněný měl být postižen stejně a oslovil několik nemocnic, kde by mu nenávratně poškodili páteř. S odkazem na místní média o tom v pátek informoval britský server The Guardian.

Trest pro fotbalisty KLDR: 400 funkcionářů jim nadávalo šest hodin

Lepší trest by si nikdo asi nevymyslel. Fotbalisté KLDR si po neúspěchu na MS, kde prohráli všechny tři zápasy, přišli v rodné zemi na své. Podle rozhlasové stanice Radio Free Asia stálo celé mužstvo šest hodin před čtyřmi stovkami politiků, sportovců a studentů, kteří se střídali v kritizování hráčů.

Mexičana zadrželi poté, co dal manželce roubík, aby ho nerušila při fotbalu

Policie z mexického Monterrey musela řešit značně kuriózní případ, když nejmenovaný 26letý muž dal manželce roubík do úst, aby ho nerušila při fotbalu. K jeho smůle však ženu s roubíkem v ústech spatřila sousedka a zavolala muže zákona v domnění, že byli sousedé přepadeni. Policisté dorazili na místo za několik minut a mladý muž nakonec zápas národního týmu s Uruguayí stejně neviděl až do konce.

 

2 komentáře: „Vtipné, šílené i zarážející události z novin (3)

Napsat komentář