veruce.cz

Zachraňte planetu. Zabte se.

Drazí spoluobčané Modré planety, žije nás tu moc. Už pár let se mluví o tom, že v roce 2011 počet lidí na Zemi překročí 7 miliard. Konkétně tomu mělo dojít přesně 31. října minulého roku a pravděpodobně se tak i stalo. Existuje řada internetových on-line počítadel, která zobrazují aktuální stav na Zemi, statistiky za poslední rok i den nejen o celkovém počtu lidí, ale např. i o nově narozených dětech, zemřelých apod. Ostatně se podívejte třeba na tuto statistiku – worldometers.info.

Graf: počet obyvatel na Zemi Graf: počet obyvatel na Zemi

Statistiky růstu obyvatel jsou děsivé. Za posledních 10 let stoupl počet lidí na naší planetě o 1 miliardu, v posledním století celkem o 5,5 miliardy. Sedm miliard jsme pokořili, dle odhadů OSN to do roku 2050 dotáhneme ještě o dvě až tři miliardy výše. Ročně přibude téměř 80 milionů obyvatel.

Kromě přelidněnosti je zajímavé sledovat i další věci, které se naší planety a lidí týkají. Prvním faktem budiž to, že svět stárne. Dožíváme se vyššího věku, porodnost však klesá (nyní 2,5 dítěte na jednu ženu, do roku 2050 pokles na 2 děti na jednu ženu). V nejvyspělejších zemích žije již teď 1/5 lidí nad 60 let, v rozvojových necelá 1/10. Odhaduje se, že starých lidí bude za 40 let 2x více než dětí  a cekově se bude jednat o 1/3 všech obyvatel světa. Z nynější populace je zhruba 1/4 mladší 14 let, do roku 2050 mluví odhady jen o 1/5. Zároveň roste i průměrný věk – z 23 let (1980) jsme se dostali na 30 let, do půlky století by se průměrná hranice měla posunout na 38 let.

Stárnutí se týká i České republiky. Dle údajů Českého statistického úřadu by se střední délka života u mužů z nynějších 74 let zvýší do 5 desetiletí na 86,5 let a střední délka života u žen se z nynějších 80 let by se měla zvýšit až na 91 let. V roce 2065 by věk každého osmého Čecha měl překročit hranici 80 let. V rámci 4 desetiletí se tak sníží i počet ekonomicky aktivních obyvatel ČR, a to až na polovinu.

V souvislosti rostoucím počtem obyvatelstva logicky ubývá životního prostoru, lidé se potýkají s nedostatkem pracovních míst, snižuje se kvalita životního prostředí a v neposlední řadě rostou problémy s imigranty. Např. zemědělská plocha se od roku 1950 snížila na polovinu a úbytek neustále pokračuje. Jsou vymýceny nemoci, které ještě nedávno přirozeně redukovaly počet obyvatel na zemi, v dnešní době vládne pseudohumanismus a hledají se léky na další choroby, které jsou život ohrožující/smrtelné. Moderní léky (zejména antibiotika) výrazně snižily dětskou úmrtnost a prodloužily průměrnou délku života. Tím samozřejmě nechci říct, že výzkum nových léků je špatný, naopak. Jen chci poukázat na fakt, že se při morových vlnách i jiných epidemiích se počet lidí na planetě snižoval přirozeným způsobem. Dnes nic takového nehrozí. Při každé chřipkové nákaze (ať už ptačí nebo prasečí) se pseudohumanisti děsí toho, kolik zemře lidí, přitom by to planeta potřebovala jako sůl. V podstatě by nějaká „černá smrt“ vyřešila stávající problém, stejně jako snížilia v roce 1400 stav obyvatel z 450 na 375 milionů.

Přelidněnost Země je nic než průser, který dle mnohých odborníků i laiků skončí katastrofou. Rychlý populační růst se týká hlavně zemí třetího světa. V Číně zavedli politiku jednoho dítěte, v Indii a afrických zemí se tento trend neočekává. Odhady hovoří tak, že jen v Nigérii žije 300 milionů lidí (stejně jako v USA) a celkově na africkém kontinentu 3 miliardy. Jak je možno pozorovat na grafu, největší nárůst obyvatel přišel z dekolonizací světa. Tam, kde evropské (civilizované) státy přestaly mít nad obyvatelstvem zejména afrických zemí dohled, začal bujet problém, který se táhne dodnes. Jednou jeho složkou je právě počet lidí. V zemích, kam putuje nekončící „humanitární“ pomoc, se děti rodí jak na běžícím páse. Osvěta ohledně antikoncepce je však zbytečná přinejmenším u muslimské části světa, které to zakazuje jejich pošahané náboženství. I proto se řešení tohoto problému hledá těžko.

(Snad jen doufat, že sekta Church of Euthanasia bude mít do budoucna stále více příznivců :))

 

7 thoughts on “Zachraňte planetu. Zabte se.

 1. Ratuska

  Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že až zemřu, přestanu tohle řešit. Teď vypadají taková čísla dost strašidelně. Lidi jsou horší než mor :-D.

   
 2. Lúmenn

  Lidi jsou virus, jak podotkl agent Smith v Matrixu. A měl pravdu. Jenomže co s tím? Všichni chceme žít, chceme mít děti tak co dělat? Shodit atomovku na čínu a indii? To není ani z toho nejméně humanistického pohledu fér. Největší problém je asi s přehnaným stářím lidí, máme tu spousty přestárlých důchodců, kteří jsou zcela nesoběstační a nic už společnosti nepřináší…co s nimi? Zabít je? Ale to taky nelze paušalizovat, kdy je čas se starého člověka zbavit? Tohle je velmi složitý eticky problém, ale brzy před jeho řešením lidstvo stane

   
 3. Athares

  Po hodně dlouhé době tě opět zdravím veruce :-)

  článek zajímavý se spoustou informací a statistik, ale nepřináší nic nového. To, že je Země přelidněná a v zaostalých státech populace rapidně roste a vyspělé státy mají porodnost až 1.6 dítěte na ženu není nic nového. Řešení neexistuje. Zbývají jen ta extrémní – války, nemoci, katastrofy. Nic jiného, než radikální zásah tohle nevyřeší. Je to spíš jen takové debatní téma, které vyřeší až ta osudová událost, kterou nikdo nedokáže předpovědět. Dřív jsem s iříkal, že v Číně to maj skvěle vmyšlené, redukovaná porodnost, ale problém je v tom, že svět není jenom jeden stát nebo jeden národ. Zatímco evrpoané vymírají, asiati se jako ničivý mor šíří dál. Lidi jsou sobci, skoro každý z nás. Chtějí žít a to je nejdůležitější. Jsme solidární, zachraňujeme ty, kteří nechtějí být zachráněni a tvrdě se to nevyplácí. Není mi líto povyživených černoušků v Africe, protože z nich vyrůstají násilná primitivní prasata.

  Nadpis článku mluví za vše. Je to jedna velká ironie, ale ten, kdo by rozpoutal další válku nebo zabil kvanta lidí, podpořil by přirozený vývoj lidstva. Osobně si myslím, že vše dojde do takové krize, která se o redukci lidí postará. Možných scénářů je spousta. Každá přerostlá civilizace nakonec pohltila samu sebe a začalo se odznova. Ti, co přežili měli vědomosti lidí minulých a rozvoj byl jednodušší. Kdo ví kolikrát už tenhle pád a znovuzrození nastalo a ještě nastane. Člověk má dvě možnosti. Být sobec vůči současnosti a zabíjet lidi kolem sebe a nebo být sobec vůči budoucnosti a nedělat nic… Svět by potřeboval tisíce Breiviků, kteří by byli schopni položit život za budoucnost, ale jsme v takové etapě vývoje ( úpadku ), že přežití není reálné.

   
 4. Toojdale

  podľa istej jasnovidky (Baba Vanga – 80 % jej predpovedí boli úspešné) bude koncom sveta (5079) až 340 miliárd ľudí (samozrejme, nebudeme obývať len túto planétu)

   
 5. Dominika

  Naprosto souhlasím. Tahle myšlenka mě doprovází už hodně dlouho a po přečtení knihy Inferno se jí nemůžu zbavit. Přelidnění je opravdu vážný problém a tvůj komentář k němu je naprosto trefný. Co budeme dělat v takovém roce 2070? Nic. Navzájem se pozabíjíme. Nesouhlasím s tím, aby se do světa rozšířila nebezpečná pandemie, kvůli které polovina lidstva pomře, ale celkem chytrý se mi zdá zákon jednoho dítěte. I když, co potom dělat, když se narodí dvojčata? Taky špatně vymyšlené…

   
  1. V. Post author

   Podle mého si příroda poradí sama, až usoudí, že už jí opravdu (s prominutím) sereme. Zákon jednoho dítěte může někde fungovat, ale rozhodně se nedá zavést plošně.

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.