Zářijový přehled, aneb na otočku ve Wrocławi

My si umíme vybrat počasí. O jednom víkendu jsme vyrazili nejdřív do východních Čech a odtamtud druhý den do polské Sobótky, kde jsme měli s pár lidmi sejít a vyrazit s nimi na horu Ślężu. Dopadlo to tak, že jsme do Sobótky vskutku dorazili, a to dokonce včas, sešli jsme se tam však jen s jedním známým, ostatní nikde. Dovolat se jim nešlo a na horu jsme sami nevyrazili, poněvadž lilo jako z konve už několik hodin v kuse. Když jsme horu Ślężu objeli ze všech stran a nikoho dalšího neobjevili, dovezli jsme našeho celkem promočeného známého do Wrocławi na vlak (pokračoval totiž do Lužice, jinak bychom ho hodili někam k nám) a jeli zase zpět do východních Čech. Malý to zvládal kupodivu dobře, půl dne v autě, jen malá procházka v kalužích po parkovišti (za slejváku) a on se nevztekal.

Půldenní výlet autem dlouhý cca 370 km, během něhož jsme kvůli počasí nepořídili jedinou fotku a téměř z toho auta nevylezli. To se prostě vyplatí!


ČETBA

  1. Vychováváme děti a rosteme s nimi – Naomi Aldort (232 stran) 1.9.2017
  2. Hedvábník – Robert Galbraith (480 stran) 6.9.2017
  3. Popol všetkých zarovná – Dominik Dán (400 stran) 13.9.2017
  4. Uzol – Dominik Dán (304 stran) 25.9.2017
  5. Mort – Terry Pratchett (304 stran / dočteno do 3/4) 29.9.2017

POSLECH

  • Téměř nic se nezměnilo: Horytnica (cestou do Polska se to akorát hodilo), Jar, Стары Ольса, Forndom, Gyvata, Külgrinda, Pragnavit, XIII. Století, Burzum, Krzesimir Dębski, SSOGE, Tomáš Kočko a Orchestr, Ludola, Nokturnal Mortum, Master´s Hammer, Iron Maiden, Panychida, Волколак, Osterweg, Slavland, Wardruna a také Is (velmi pěkné vzpomínky na měsíce, kdy jsem u této kapely malého uspávala :)). Jo a taky po x letech Tisíc Let Od Ráje.

DĚLÁ MI RADOST

  • příjemné teploty, aneb konec léta

PĚKNĚ MĚ ŠTVE

  • že se výlet do Polska trochu nepovedl a že jsme prakticky nikde tento měsíc nebyli

TURISTIKA A KULTURA

  • Bacín se stanováním

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ OKÉNKO

Katyň (2007) ****  
Gejša (2005) ***  

SRPNOVÁ ANKETA


Jak jste se v září měli vy? :)

Kam dál?
 

2 komentáře: „Zářijový přehled, aneb na otočku ve Wrocławi

Napsat komentář