Nejmladší matky světa

Svět před měsícem oběhla zpráva o nejmladších rodičích Velké Británie. Slečna se stala matkou ve 12 letech, otcem je její třináctiletý přítel. V porovnání s nejmladšími matkami světa, se jedná o prakticky dospělý pár…

Lina Medina Na obrázku je pětiletá Lina Medina v sedmém měsíci těhotenství. Je to jediná potvrzená matka na světě, která v tak nízkém věku porodila zdravé dítě. Lina se narodila v září 1933 v Peru. V pěti letech ji rodiče vzali do nemocnice s podezřením na nádor v břiše. Tam zjistili, že je v sedmém měsíci těhotenství. O měsíc a půl (14. května 1939) později porodila císařským řezem chlapce Gerarda. Pojmenován byl po lékaři, který se o dívku staral, vážil 2,7 kg a měřil 47,5 cm. O operaci informoval lékařský časopis La Presse Médicale, který uvedl, že Lina svou první menstruaci dostala v osmi měsících, pravidelnou se stala již ve třech letech. Při porodu rovněž lékaři zjistili, že Medina měla tou dobou již plně vyvinuté pohlavní orgány.

Gerardo vyrůstal s tím, že Medina je jeho sestra. Pravdu se dozvěděl v deseti letech. Vyvíjel se jako normální zdravé dítě, ale v 40 letech zemřel na poruchu kostní dřeně. Medina v roce 1976 porodila druhého syna. Dnes žije v Limě a nikdy neprozradila, kdo byl otcem Gerarda a jak k početí došlo.

Šestiletou dívenku znásilnil dědeček z matčiny strany

V první polovině třicátých let minulého století se matkami staly dvě šestileté dívky. První z nich byla jistá H. v roce 1932, druhá o dva roky později Елизавета „Лиза“ Грищенко (Jelizaveta „Liza“ Griščenko).

Jelizavetu v jejích pěti letech znásilnil její 69letý děd. Dítě porodila v Charkově (dnešní Ukrajina) pomocí kleští a navíječe krátce po svých šestých narozeninách. Císařský řez rodiče dívky odmítli. Tříkilová a 52cm velká holčička zemřela během porodu, kdy se v důsledku předčasného odtržení placenty udusila. Lékaři potvrdili, že při včasnějším zásahu by se jednalo o zdravé dítě. Celá rodina včetně děda se následně odstěhovala do Vladivostoku.

Šestiletá dívka známá pouze jako „H.“ porodila císařským řezem holčičku s necelými dvěma kily v nemocnici v indickém Dillí. Nikdy nemenstruovala a i přes nedovyvinutá prsa byla schopna dítě 9 měsíců kojit.

Nejmladší babička na světě a další osmileté matky

Mum-Zi se babičkou stala v 17 letech. Ji samotnou v jejích osmi letech a čtyřech měsících oplodnil náčelník nigerského ostrova Calabar – Akkiri. Narodila se jí dcera Zi, se kterou někdo z Akkiriho okolí zplodil dítě rovněž v jejích osmi letech. Mum-Zi porodila v prosinci 1884, její dcera v srpnu 1893.

O století dříve, v roce 1759 Anna Mummenthaler porodila na území dnešního Švýcarska mrtvou holčičku. Otcem měl být blízký jejích rodičů.
V třicátých letech minulého století porodila kolumbijská dívka Griseldina Acuña chlapce vážícího 2,3 kg, menstruovat začala ve třech letech, otcem dítěte byl rodinný přítel.

V prosinci roku 1957 porodila Peruánka Hilda Trujillo v nemocnici v Limě dívku o váze 2,7 kg. Znásilnil ji její 22letý bratranec, kterého později zatkli.

Před 21 lety porodila Mexičanka Zulma Guadalupe Morales chlapce o váze 3,2 kg císařským řezem. Znásilnil ji strýc.

Před 14 lety porodila Ruska Анна „Аня“ (Anna „Anja“) dívku. Puberty dosáhla v sedmi letech, znásilnil ji o 6 let starší soused.

Devítileté matky, desetileté matky

Dívek, které se v těchto letech staly matkami, je už poměrně dlouhý seznam i z posledních 10 let. První zaznamenanou devítiletou matkou se v roce 1881 stala britská dívka, jejíž dítě žilo jen pár dnů po porodu. Menstruovat prý začala již ve 12 měsících.

Druhou byla Američanka Estelle P. v roce 1908, kterou znásilni její otec. Narozený chlapec vážil přes tři kila.

Zatím poslední případ porodu devítileté dívky se stal loni v lednu. Mexičanka Dafne porodila zdravé dítě císařským řezem. Nicméně se vyrojily spekulace ohledně jejího skutečného věku. Dafne mohlo v době porodu být i patnáct let.

První zaznamenanou desetiletou matkou se stala v 1934 Sally Deweese. Mladá Američanka porodila 3,5 kg vážící dívku. Menstruovat začala rovněž ve 12 měsících.

Druhou byla o čtvrtstoletí později další Američanka – Elizabeth Drayton. Porodila chlapce vážícího 3,6 kg údajně přirozenou cestou.

Desetiletých matek je známo za posledních 5 let nejméně 18. Většinou se jedná o obyvatelky Jižní Ameriky, dále o Rusku, Filipínku, Jihoafričanku a Američanku.

Konkrétní případy si můžete projít na anglické wikipedii, ze které jsem čerpala. Dále doporučuji článek o Lině (rovněž anglicky).

 

4 thoughts on “Nejmladší matky světa

 1. Wau.. Čím déle jsem četla, tím více se mi otevíraly ústa. Škoda, že neumím anglicky, abych si přečetla články, i když se google překladač velmi snažil. Šokující článek.

   
 2. Zajímavé, čeho je příroda schopna. Ale chudinky holčičky, na to vůbec nemohly býtpsychicky připravené. Nejhorší mi ale přijde způsob, jakým byly oplozeny, fuj, otcové by se měli stydět. :(

   
  1. Ty holčičky nejspíš vůbec nechápaly, co se to děje. Osobně nechápu, jak mohli rodiče nechat některé z nich rodin přirozeně. S tím má co dělat dospělá žena, co teprve dítě?! Způsob oplození je nechutný…

    

Napsat komentář