Oblíbená místa

V okolí bydliště

Bacín a Velíz

Dva magické kopce kousek od Prahy.

Velíz, kopec nad Kublovem, při dobré viditelnosti na dohled od Bacína, nám zase učaroval tím, že tam v noci prostě straší. Nu ne nadarmo je to Velesovo místo a stojí tam i jeho modla.

Veles na Velízu Velíz z Vraní skály

Bacín, nejvyšší vrchol Českého krasu, se nachází kousek od Karštejna a já tam strávila několik velmi příjemných víkendů :)

bacin Bacín

Ve vzdálenějším okolí

Mokošín, Kokořínsko, České Středohoří

Mokošín je milá ves u Přelouče (východní Čechy), kde jsem rovněž strávila spoustu pěkných chvili. Stojí zde modla bohyně Mokoše.

Mokoša v Mokošíně 

Kokořínsko jsem navštívila už mnohokrát a mileráda tam pojedu zas.

Kokořínsko Kokořínsko

České Středohoří – neuvěřitelné kopce, naprosto odlišné od jiných pohoří. Noci na holých vrších a výšlapy nejen na ně si nechám líbit častěji.

České Středohoří

Ještě vzdálenější místa

Orlické hory, Žďárské vrchy, Toulovcovy maštale

Nijak výrazně vysoké, ale za to sympaticky liduprázdné, letního masivního turismu ušetřené. Tak na mě působí vždycky, když se tam vydám. A já se tam klidně podívám i několikrát do roka :)

Orlické hory

Žďárské vrchy – zvlněná krajina plná zajímavých skalních útvarů. Úplný cípek Vysočiny a východní Čechy celkově mi přirostly k srdci skoro jako moje ještě vzdálenější domovina.

žďárské vrchy

Toulovcovky mám prochozené skrz na skrz a stejně se tam klidně vydám zase.

Ty nejvzdálenější

Beskydy a Moravský kras

V Beskydech jsem doma, čím déle jsem tam nebyla, tím více si to uvědomuju a tím víc mě to tam táhne. Dostanu se tam ale opravdu jen zřídka…

Na Blanensku jsem doma částečně, vracím se tam jednou za pár let a vždy se stejným nadšením :)

rudicke-propadani_08 rudicke-propadani_02

Co vy a vaše oblíbená místa?

 

2 thoughts on “Oblíbená místa

  1. Tvoje oblíbená místa bych si snadno oblíbila taky, protože jsou nádherná, bohužel, pro nás moc daleko. Jenom Žďárské vrchy a Moravský kras jsou jakž takž dosažitelné.
    Hory mám moc ráda, jenom už těžko zvládnu i sebekratší výšlapy. Mnohem raději se procházím v údolích řek, i když i to je někdy náročné. U nás je tolik krásných míst, že je těžké vybrat to nejhezčí.

     
    1. A já budu pořád doporučovat Toulovcovy maštale, i když to je už kus cesty. Tam se dají najít cesty po rovince, není to nijak náročné a stojí to za to ;)

       

Napsat komentář