Pro ana a pro mia fenomén II.

V další části se chci věnovat tzv. thinspiration čili fotkám vyhublých holek, modelek a celebrit, které pro-ana slečny uznávají jako svůj vzor a také motivačním obrázkům, kterých mají plné blogy. Nakonec to budou videa a nepochopitelné komentáře k nim.

Thinspiration – fotky, na kterých lezou dívkám kosti. Jsou nezdravě hubené a čím víc jsou „skinny“ tím lépe. Na některých pro-ana blozích jsou ještě rozdělené na „real girls“ a modelky/celebrity.

„Reálné holky jsou možná horší než modelky. Modelky jsou zfotoshopované od hlavy k patě a nikdo si nemůže být jist, jak vypadají doopravdy. Následující fotky jsou ale většinou reálné…

Pak jsou tu ale už zmíněné photoshopem skrz na skrz upravé fotky, které už nereálně vypadají na první pohled. Následující slečna-kostra má prý 32 kilo, ale to by rozhodně nebyla jen štíhlá. Lezly by jí kosti a posuďte sami – kosti nikde… Pak se některé naivní slečny začnou myslet, že budou jen ubývat na váze, ale pěkné tvary jim i při váze pod 40 kg zůstanou. To je ale nemožné.

Videa – videa lidí, kteří si ppp prošli, svěřují se, jak vypadali, co se s nimi dělo, co se dělo při a po léčení… Pro-ana slečny je berou za svůj vzor… Že tam ve videu se holka chtěla zabít, to už jde mimo ně. Posuďte sami podle následujícího komentáře:

Hele co jsem našla..!! Je to slečna o který jsem nedávno četla článek na libku.. Prvně jsem ji nepoznala ale pak podle jedný fotky úplně.. Kam až to dotáhla, to je úúžasný X) Mrkejte:

Nebo thinspo videa…

A obrázkovou část zakončím motivačními obrázky, které jsou různě rozsety v článcí, v menu, v záhlaví, v zápatí… Jejich smysl je myslím jasný dost.

 

18 thoughts on “Pro ana a pro mia fenomén II.

 1. Ty “motivační” obrázky by se měly snad zakázat.
  Jinak “modelka” v bílém vypadá, jako když prošla lisem.

   
 2. Měly by se zakázat všechny blogy, které to propagují. Jejich majitelky, ať si dělají, co chtějí, ale ať do toho netahají další… Problém je ten, že ony vlastně ve spoustně případů nikoho nelákají, to z toho, co mají na blogu, vyplyne samo a proti tomu nikdo nic nezmůže.

   
 3. Je vůbec s podivem, že se něco takového může normálnímu člověku líbit. Vždyť je to hnus! Ty holky na fotkách už si pomalu pohrávají se smrtí.. Ano, je opravdu smutné, že když si dá nějaká anorektička na blog takové obrázky, určitě tm zavítá dost dalších lidí, kteří se nad tím přinejmenším zamyslí. Ale tohle jestli je ideál krásy tak já jsem Johanka z Arku :)

   
 4. to je teda des,taky bych ty blogy zakazala, dyt prece kdyby nekdo na blogu propagoval treba drogy tak by ho zakazali hned, ale tohle jim jaksi nevadi, pritom je to stejne skodlivy:(

   
 5. Chtěla bych jen říct,že tohle je o psychice..Je to naše věc co děláme a co chceme dělat nebo ne?Chceme mít ideální postavu a když nejste tlustá ale od každého slýcháte “ježíš udělej s tím něco,si tlustá” tak Vám pomůže jenom ANA…Takže myslím si že řeči typu “jsou na hlavu” mě mrzí..My na hlavu nejsme ,máme k tomu důvody

   
 6. ANA pomůže leda tak do hrobu. Co se stane, až spálíš všechny tuky? Začne se spalovat i svalová hmota. Nezapomínej, že srdce je také sval…
  Pokud už někdo provozuje pro ANA stránky, měl by tam určitě dát i možné zdravotní komplikace a následky, které si tímhle nesmyslným hubnutím člověk způsobí…
  Třeba bulimičky si blitím ničí hlasivky. Pak mají hlas jako starej vyhulenej dědek. Žaludeční šťávy poleptají sliznice. Stejně tak jim zničí zuby – začnou se jim kazit a vypadávat. A to nemluvím o tom nechutně páchnoucím dechu… Pochybuju, že potom taková holka bude sen každého kluka.
  No jo, každý svého štěstí strůjce.

   
 7. Taky hubnu a přijdu si normální. :-D
  Hlavně bych zdůraznila, že i mezi blogujícími je spousta nás, co hubnou zdravě, jako příklad uvedu úžasnou http://miss-loopsy.blog.cz/ , co dokázala ona, to málokdo, a zdravě!
  A protože znám spoustu „pro ana“, vím, že v 90% i více je v příčině poruchy příjmu potravy rodič a rodinné zázemí – shazování, nepodporování, špatné vztahy, nezájem. Většinou ani nejde o „ideál krásy“. Nikoho v tomto nepodporuji, ale dívám se na to z ‚psychologického‘ pohledu a nazývat někoho, kdo trpí touto nemocí, hloupým, je podle mě nevhodné…

   
 8. O zdravě hubnoucích blogařích vím, třeba jsem jednu dobu sledovala http://specialme.blog.cz/ :)

  V tomhle je ale potíž, protože mnoho z nich ani tou nemocí netrpí, oni ji chtějí mít a chtějí díky ní zhubnout, jdou od začátku do toho hubnutí s tím, že jim „ana“ bude pomáhat, takové ráda hloupými nazvu.

   
 9. No… I kdyby byly v módě normální holky (v mých očích tlusté), jakože jsou, no… Tak já si stejně budu připadat ,,moc obyčejná“, když mám BMI 20,4! Myšlenky tam jsou, no… Už týden žiju zdravě, ale nehubnu, protože nechci. Nechci vědět, co by se stalo, kdybych těm myšlenkám podlehla. Nechávám to tak…

   
 10. Myslím si, že je fajn, že chce někdo vypadat dobře,ale hranici si musí najít a uvědomit každý sám.Já mám 50kg a jsem silnější v břiše a ve vnitřních stehnech a každý mi to říká,ale přece nebudu vážit 20 kg,aby bylo okolí spokojené

   
 11. Lenka: správný přístup, známá se zase snažila zhubnout boky, jenže jí nedocházelo, že prostě má takhle širokou pánev a že tam nemá co hubnout.

   
 12. Se z toho neposerte! :) Je to věc každého co si dělá… A taky si můžou sami, že se nechají ovlivnit… Jsem pro-ana, mno a? Moje věc! Nikdo mě do toho nenutí…

   
 13. No a co? V dnešní době člověk s nadváhou je společensky mimo. Neznamená nic. My pro-ana narozdíl od vás se sebou něco dělat chceme, a vy svýma přihlouplýma poznámkama jenom vzbuzujete nenávist(navíc bezdůvodnou) vůči nám, a jste to jen vy, kdo si začali. Ale když vidíte někoho tlustého, tak to máte hned kecy typu „fuj ble to je hnus“ co. Radši suďte sebe a nám dejte pokoj. My totiž budeme krásné a mladé a hlavně ŠTÍHLÉ :-P holky nedejme se ;-)

   
 14. Pro autorku článku: Dívky v bílém jsou zfotoshopované modelky, které se nechaly nafotit a upravit pro projekt německé dívky Ivonne Thein: 32 kilo. Na fotkách původně měly být skutečné ženy s anorexii, ale odmítly. Ivonne chtěla ukázat rizika anorexie. Jinak máš zajímavý blog.

   

Napsat komentář