Vzpomínky na Dánsko

V Kodani jsem díky výměnnému pobytu na základce strávila týden. Je to už 4 a půl roku a tak dlouho trvalo, než jsem si začala říkat, že bych tam jela znova. Třeba jen na den cestou na sever.

Ať to totiž byl pobyt sebedebilnější (s rodinou, u které jsem bydlela, jsem si prostě nesedla a s tou holkou, která mě měla na starosti, jsem si neměla co říct), zbylo z toho týdne pár nostalgických vzpomínek. Ať se mi to město předtím nijak zvlášť nelíbilo, bylo to beztak těmi hiphóópery a muslimy. A bylo by třeba ho pořádně nafotit, tehdy jsem s sebou měla stařičky, opoužívaný a už skoro-na-vyhození kompakt, takže ty fotky podle toho vypadají.

Moje historicky první cesta trajektem. Nic zajímavého se při ní nestalo. Tu zpáteční ovšem zpestřilo dánské pivo s učitelkama (bylo nám 15) a sledování Toma a Jerryho v dětském koutku. :) Mimochodem v Dánsku se může pít a kouřit už od 16 let.

Dánsko 2006

Z několika procházek Kodaní si toho moc nepamatuju. Víc se mi do paměti vryla ta kosa, co tam panovala – tři mikiny mi byly málo a to normálně chodím ještě v -1°C v jedné a je mi tak akorát, mohl za to především vítr.

Věž, kam se až nahoru dalo prakticky vyjet autem, kdyby to bylo povolené. Vidět z ní bylo celé město.

Dánsko 2006

Dánsko 2006

.

Jediné, co mi tehdy zachránilo dojem z celého týdne a zvedlo náladu, byl zábavní park Tivoli. Jsem schopná o něm básnit doteď, zážitek z volného pádu se nezapomíná. A z tamního nejvyššího řetízkáče na světě (aspoň tehdy byl) ten výhled stál za to.

Dánsko 2006

Naše partnerská škola sídlila na okraji Kodaně a k moři se dalo dojít pěšky za 10 minut. Pamatuju si, že jsme byly jediné dvě, kdo do něj vlezl aspoň po kolena. :)

Dánsko 2006

Víc fotek není, i když zážitků asi o něco málo ano. Pamatuju si výlet do muzea moderního umění, kde se mi vůbec nelíbilo, i výlet na fotbalový stadion a ke starostovi. Pamatuju si, jak mi ta, u které jsem bydlela, v té kose koupila ledovou tříšť a jak jsme se vraceli z pláže z rozlučky – nalití mladí Dánové se snažili vlézt k někomu do zahrady, aby utišili štěkot jeho psa, a sami netrefili domů, vedli jsme je my :D A v neposlední řadě se nedá zapomenout na čínskou restauraci, kde jsem měla dojem, že to maso je kočiči, psí nebo kdo-ví-jaké, jisté je, že bylo divné.

 

2 thoughts on “Vzpomínky na Dánsko

  1. Zvláštní prožitky… :-D Teda, brácha má na svého finského studenta lepší vzpomínky… :-) Já bych také chtěla někam jet na výměnný pobyt… Zatím jsem nikde nebyla… :-/ :-D Podle mě jsou tyto pobyty opravdu super pro procvičení jazyka, poznání nových míst a ulejvání ze školy, ale fakt záleží na těch lidech, no…:) Náš Fin byl hodný a milý, takže dobrý… :-D

     
    1. Katrin: na procvičení jazyka je to dobré jen tehdy, když si s rodinou máš co říct, my si za celý týden vyměnili 5 slov :) Závidím vám Fina :D

       

Okomentovat