Migrace z blog.cz na WordPress nebo Blogspot

Převod blogu (blog.cz, WordPress, Blogspot)

Skript blogcz2WP stáhne z vašeho blogu na doméně blog.cz všechny články vč. data zveřejnění, dále kategorie, do nichž články vloží, a také komentáře a přenese je buď na WordPress nebo na Blogspot.


Informace k 21. 8. 2020:

 • Provoz serveru blog.cz byl ukončen a již není nadále možné žádné další blogy exportovat. 
 • Ti z vás, kteří jste nám napsali a máte pocit, že vám stále dlužíme odpověď či exportované XML soubory, ozvěte se!
 • Naprostou většinu blogů již považujeme za vyřešenou, avšak od některých z vás nám chybí potrvzení, že jste e-mail s XML soubory a instrukcemi obdrželi a zda se následný import podařil – pokud se vás toto týká, zkontrolujte prosím ve vašem e-mailu složku se SPAMEM/nevyžádanou poštou a případně se nám ozvěte!
 • Ačkoliv již není blog.cz v provozu, obrázky na něm uložené (a v případě většiny přeběhlíků na blogspot.com z původního umístění stále načítané) stále existují a načítají se. Patrně se ale jedná jen o přechodné období předtím, než budou definitivně odstraněny.

Informace k 13. 8. 2020:

 • Žádosti o stažení blogu můžete posílat i nadále, již ale nejsme schopni garantovat, že se to stihne… 

Informace k 7. 8. 2020:

 • Pracujeme na všech blozích, které nám dosud přišly. Většina je již zdárně převedena a většinu (zejména těch dříve poslaných) také považujeme za zcela vyřízenou. 
 • Pokud máte dojem, že vám odpověď dlužíme už dlouho, připomeňte se.
 • Do konce existence platformy blog.cz zbývá týden a kousek. Poslední blogy, které převedeme, musejí dorazit e-mailem nejpozději 13. 8. 2020. Víkend nechceme strávit u počítače a blogů, berte na to prosím ohled a napište včas! (Krom toho budeme pravděpodobně mimo internet!)

Informace k 16.7. 2020 po oznámení ukončení provozu platformy blog.cz:

 • Ano, zálohu a konverzi blogů stále provádíme.
 • Než nás kontaktujete:
  1. mějte rozhodnuto, na jakou platformu se stěhujete;
  2. mějte již nový blog založený (případně mějte ověřeno, že vámi požadovaná adresa je volná).
 • E-mail s vaší žádostí o převod musí obsahovat tyto informace:
  1. adresu blogu na na blog.cz, který chcete převést;
  2. kam se stěhujete (v případě blogspotu stačí jen, že je to blogspot, u ostatních celou adresu);
  3. zda chcete hromadně stáhnout i obrázky (ohledně obrázků viz článek níže).
 • Prosíme o maximální stručnost, nyní není v našich kapacitách odpovídat na složité dotazy a různé poptávky po individuálních řešeních.
  Ohledně výběru platformy, kde pokračovat s blogováním a ohledně založení nového blogu prosím věnujte pozornost těmto článkům:

Jsou vás nyní opravdu velké počty zájemců najednou, budeme se snažit vyhovět všem, ale situace není jednoduchá, blog.cz je ve velmi špatném stavu a stahování jakéhokoliv obsahu je v tuto chvíli komplikované a zdlouhavé. Nemluvě o tom, že kromě stahování blogů také chodíme do práce a řešíme běžné záležitosti civilního života, na které nelze ze dne na den rezignovat.

Děkujeme za pochopení!


A mimochodem – blog si můžete stáhnout i sami

V současné době je program blogcz2WP volně k dispozici na Martinově GitHubu. Pokud na blog nechcete čekat a zvládnete obsluhu skriptu (jedná se o konzolovou aplikaci bez grafického rozhraní), případně máte v okolí někoho, kdo to zvládne, je vám k dispozici za podmínky, že jej užijete pouze k exportu vlastního autorského obsahu. Návrhy na vylepšení, upozornění na chyby a případně odvozený vývoj jsou vítány.


AKTUALIZACE::

24. 7. 2020 – aktualizován seznam převedených blogů.

17. 3. 2020 – přidán nový článek, který mj. popisuje, jak exportní soubor vzniká.


Na základě velkého množství stížností na směr, kterým se ubírá server blog.cz, a s tím souvisejícího stesku po tom, že by někteří blogeři rádi migrovali jinam, avšak nechce se jim ani kopírovat články ručně, ani přijít o komentáře, dospěli jsme s mým mužem k následujícímu řešení. Já mu situaci popsala a on napsal skript, který blog běžící na blog.cz vyexportuje ve formátu, který lze importovat do redakčního systému WordPress.

Pár informací o skriptu Blogcz2WP:

 • Skript stáhne z vašeho blogu na doméně blog.cz všechny články vč. data zveřejnění, dále kategorie, do nichž články vloží, a také komentáře.
 • Skript zachová u článků a komentářů jejich vlastnosti (čas zveřejnění, autor, e-mail, www autora, atd.).
 • Skript neumí stáhnout obsah nacházející se mimo články – rozvržení menu, informace v patičce, informace v záhlaví.
 • Skript umí stáhnout obrázky v článcích, v exportovaných článcích modifikovat cesty k obrázkům tak, aby se načítaly lokálně. Při exportu vznikne vedle XML souboru adresář Obrazky, jehož obsah stačí pouze nahrát do adresáře wp-content/uploads ve Vašem WordPressu. (Funguje jak u WordPressu na vlastním hostingu, tak na wordpress.com.)
 • Skript neumí exportovat a zachovat design blogu (záhlaví, sloupce, barvičky, nastavení písem, rozvržení stránek..).
 • Skript neumí přenést a založit menu se stejnou strukturou, jakou mělo na blogu.cz (přenesou se kategorie, články budou správně zařazené, ale menu bude nutné ve WordPressu vytvořit nové v souladu s použitou šablonou)
 • Pro správnou funkci je nutné mít rozhraní blogu nastaveno na český jazyk.

Není vyžadováno žádné heslo ani jiné přístupové údaje, skript pracuje s volně dostupnými stránkami, nepřistupuje k žádným chráněným zdrojům, nehackuje blog.cz ani jeho databázi. Export vašeho autorského obsahu se odehraje s vaším souhlasem, vše je tedy zcela legální.
Export se nijak nedotkne stávajícího blogu, ten zůstává beze změny.

Autorem skriptu blogcz2WP je Martin Rybenský. Program je napsán v Pythonu, tvoří jej přibližně 1000 řádků zdrojového kódu, jeho programování probíhalo ve dnech 3. – 8.8. 2017 a zabralo několik desítek hodin čistého času.

blocz2WP


Reference:

Jestli jsem já rychlá ve svých rozhodnutích, tak Veruce je rychlá v zálohování blogů. Člověk očekává přesun v rámci dnů a ono je za půl hodiny hotovo.

Lina Dee

V tomto článku by som sa chcela poďakovať za export mojej stránky z blog.cz Martinovi a Veronike…
Ste úžasní! :) Ďakujem!

rainorchid

Veruce a Martin se rozhodli vyslyšet stížnosti množící se na blog.cz a Martin věnoval hodiny na sepsání scriptu, který dokáže stáhnout veškerá data z vašeho blogu – fotky, články i komentáře. Založíte si blog jinde, nahrajete soubor a články se vám tam rozbalí tak jak byly. Původního blogu se to nedotkne a můžete s ním naložit, jak se vám zlíbí.

 

Jednoduchost a rychlost neuvěřitelná. Jeden večer jsem Veruce napsala a druhý den jsem měla na založené doméně nahrané všechny své články za celých pět let se zachovanými komentáři i původním časem publikace. Donahrála jsem soubor s fotkami a ty se k článkům napárovaly jako by se nechumelilo.

Teeda


Všechny úspěšně přemigrované blogy:


Prohlášení:

Ačkoliv byla snaha naskriptovat program co nejuniverzálněji, občas se může stát, že při exportu některého blogu zhavaruje. Nelze zkrátka podchytit úplně všechno, co blog, to do značné míry originál.
Obvykle se dá drobným přizpůsobením skriptu problém vyřešit, ale může se stát, že to za vynaložení přiměřeného úsilí prostě nepůjde.
Pokud se tak stane, vyhrazujeme si právo takový blog odmítnout exportovat.
Mějte prosím pochopení, export blogu je od nás služba, za kterou nepožadujeme žádné peníze a všechno děláme ve volném čase, kterého máme už takhle málo. Zatím se však všechny blogy podařilo vyexportovat úspěšně a nějaký čas navíc jsme každému věnovali :)

Podmínky použití a postup:

Máte-li o exportní soubor svého blogu zájem, podmínky a postup jsou následující.

 • Na mail info@veruce.cz nám pošlete zprávu, který blog chcete exportovat. A klidně tykejte, pokud nevyžadujete vykání :))
  • Na tomto blogu je nutné mít na úvodní stránce (třeba v menu) uvedený stejný e-mail, z jakého nám budete psát, aby nedošlo ke zneužití služby třetí osobou.
  • Dále potřebujeme vědět jen to, zda se stěhujete na vlastní hosting s WP, na wordpress.com nebo na blogspot.com a potřebujeme znát adresu nového blogu kvůli správnému přenesení obrázků (neplatí pro blogspot.com, info k obrázkům níže).
 • Po ověření e-mailové adresy exportujeme daný blog do souboru .xml, který je importovatelný do WordPressu/na Blogspot. Tento soubor vám pošleme e-mailem spolu s odkazem na stažení složky s obrázky.
 • Tento soubor nahrajte pomocí nástroje Import do vašeho blogu používajícího WordPress/na blogspot.com.
 • Napište článek o úspěšené migraci (klidně s vlastními poznatky) s odkazy uvedenými níže, ať se tato možnost dostane k dalším blogerům.

  neboNěkam na nový blog (třeba do patičky nebo do sloupečku pod menu) uveďte odkaz na tento článek a na web autora. Může to vypadat třeba takto:

Převedeno z domény blog.cz programem blogcz2WPMartin Rybenský 2017)

Zde je HTML kód ke zkopírování:
Převedeno z domény blog.cz programem <a title="Informace o převodu blogu z blogu.cz na WordPress/Blogspot" href="http://blog.veruce.cz/dulezite/migrace-z-blog-cz-na-wordpress/">blogcz2WP</a> (© <a title="Stránky autora" href="http://rybensky.com">Martin Rybenský</a> 2017)

 • Odkaz na váš blog bude uveden v seznamu úspěšně převedených blogů uprostřed tohoto článku jako reference.

 

WordPress

Podávání informací k postupu instalace a nastavení WordPressu už je mimo téma a rozsah tohoto článku a mimo naše časové možnosti (drobnou radu poskytnout můžeme, zakládání nového blogu, zřizování hostingu apod. už je však na vás). Přikládáme alespoň několik užitečných odkazů:


Možnost importu z blog.cz na blogspot.com

Dohledali jsme online aplikaci, která dokáže převést náš export blogu do souboru importovatelného na blogspot.com.

Správně se přenesou články, kategorie (jako štítky), komentáře včetně jmen autorů, dat publikace, odkazů na www, apod. Problém je ovšem s obrázky. Jejich cesta je po nahrátí na  blogspot.com zcela náhodná a proto nelze do .xml souboru zapsat správné cesty. Možnosti jsou následující:

 • Předáme vám obrázky v zazipované složce, vy je nahrajete na nějaký hosting (třeba známého nebo nějaký freehosting) a dáte nám vědět adresu (včetně složky), kde se budou obrázky nacházet. V takovém případě je můžeme do exportu zahrnout, do .xml bude zapsáno jejich nové umístnění na vašem hostingu a budou se v článcích zobrazovat automaticky.
 • Ponechat absolutní cesty na současná umístění tak, jak jsou nyní na blogu.cz. Bude to fungovat do doby, dokud se obrázky budou nacházet na svém současném umístění. Pokud jste je nahrávali do uložiště na blog.cz, měly by se zobrazovat i po zrušení stávajícího blogu. Záleží ale na tom, jak dlouho vůbec bude existovat blog.cz…
 • Obrázky vám dáme v zazipované složce a necháme na vás, jak s nimi naložíte. (Do článků si je musíte nahrát ručně). 

Pokud se tedy chcete přestěhovat na blogspot.com a nechcete ručně kopírovat články (a případně i komentáře), můžete náš export využít rovněž. Postup a podmínky výše zůstávají stejné.

 

74 thoughts on “Migrace z blog.cz na WordPress nebo Blogspot

 1. Skvělý počin. Věřím, že spousta lidí ho ocení a také využije. Já sama se stěhovala už před lety, to těch článků ještě nebylo tolik, tak se to dalo přenést ručně. Dnes už bych si to nedovedla představit. Vím o pár lidech, kteří o změně už nějakou dobu uvažují, takže jim předám info o této možnosti.

   
 2. Něco takového rozhodně chybělo. Já se pokaždé stěhovala spíš stylem“ „Jdu o dům dál“ , a spíš jsem byla ráda, že ty svoje starší články už nevidím. Rozhodně oceňuju to kvantum práce, kterou si s tím Martin dal.

   
 3. Milá Veruce,
  kéž by bylo více takových lidí, jako jste vy dva. :-)

  Poznámka ke Galerii: tohle je např. ze zrušeného blogu – a obrázky tam pořád jsou (alespoň doufám, že se nejedná o žádou mezipaměť), Galerie je podle mě nezávislá.

  http://nd06.jxs.cz/041/844/d1ee3aee8b_103051017_o2.jpg

  viz také http://blog.blog.cz/1012/co-se-deje-po-smazani-blogu-nebo-obrazku-v-galerii

  Problém je spíš v tom, že by to s Novou mohlo celé padnout. Já sama mám většinu obrázků u starých přestěhovaných článků právě z Galerie, takže by se mě to také dotklo…

   
  1. Děkujeme za info! Tohle jsme netušili, v článku už je to opraveno :)
   Snad to vydrží co nejdéle, tu práci s předěláváním obrázků v každém článku si dovedu představit…
   A jinak díky za linkování tohoto článku na několika místech. Lidi sem teď na něj dost chodí, ale zdá se, že většina, která o stěhování uvažovala, už to mezitím stihla udělat svépomocí a ti ostatní se zřejmě zas tak moc přestěhovat nechtějí :)

    
   1. Rádo se stalo – dobrý věci je třeba šířit! Já do těch odkazů vlastně ještě musím doplnit ten Blogspot. :-)

    Ono to vypadá, že hodně lidí by chtělo, ale nemohou se k tomu rozhoupat (čas, zvyk, atd.). Ale tím, jak se to zhoršuje, se myslím mnozí ještě odváží a budou rádi za vaší pomoc. :-)

     
 4. Skvělé! Takový kus odvedené práce, určitě pomůžete spoustu blogerům, kteří chtějí odejít z blog.cz :) A pomohli jste i mně, protože jsem se z Bloggeru rozhoupala do vlastního hostingu a domény na WordPressu, když jsem viděla, kolik blogerů se tam přesunulo :) Děkuji :)

   
 5. Tak tohle je fakt super, tím víc, že už jde články přesunout i na Blogspot! :) Asi blbá otázka, ale zachovává se prosím i po importu (na Blogspot) stejné formátování článků? :)

   
  1. Otázka je to naopak dobrá. V zásadě ano, ale ne úplně absolutně.
   Správně se přenese základní formátování textu tak, jak je definováno v HTML, to znamená úrovně nadpisů, tučné písmo, kurzíva, pozice obrázků, členění odstavců… Nepřenáší se ale žádné externí CSS, takže pokud jsou v šabloně blogu například ty úrovně nadpisů nějak nastylované (zvláštní font, barvy..) a základní barva textu je třeba modrá, tato informace se nepřenese a styly se největší pravděpodobností naopak podědí od šablony použité na blogspotu.

    
   1. :)
    Aha, tak ve mně klíčí naděje, že něco, o co mi fakt strašně jde, zůstane zachováno, ale radši se ještě dozeptám, protože jste to vyloženě nezmínil: když jsem nějaký text normálně při psaní článku v editoru zvýraznila barvami, tak to tedy zůstane zachováno? :D
    Děkuju moc za odpověď! :)

     
    1. Ano, zůstane :)
     Editor blogu.cz to zapisuje jako přímý styl tagu span, takže je to normálně v těle článku a můj skript to sebere. Poslal jsem do mailu ukázku.

      
 6. To je skvělý! Nedávno jsem o přestěhování začala uvažovat taky, blog.cz mě zlobí, tak uvidíme, možná se ozvu i já :)

   
 7. Mohla by som sa opýtať, či niekedy (možno v daleje budúcnosti) neplánujete napísať skript (alebo čo.to -nevyznám sa v tom), aby sa zachovalo aj menu, hlavičky či dizajn?
  Inak možno niekedy túto vec využijem, pretože sa bojí, že niekedy blog padne a ja by som to chcela mať všetko zálohované, takže rozhodne o tom uvažujem a príde mi to ako skvelý nápad. Je úžasné, že ste niečo také vytvorili :)

   
  1. To by šlo špatně.. Ve WordPressu není rozvržení designu, použité záhlaví ani struktura menu součástí importované / exportované zálohy ve formátu XML. Tyto informace jsou součástí použité šablony, která definuje design. Skript, který by stáhl současný vzhled a modifikoval nějakou základní WP šablonu tak, aby vypadala jako původní blog na blogu.cz by byl neuvěřitelně složitý. Pokud by to vůbec bylo proveditelné, čas nutný na jeho naprogramování by byl neúměrný jeho reálnému přínosu.

   Menu v zásadě zůstane zachováno už nyní, přenesou se články se všemi kategoriemi a obvykle jsou to kategorie, co tvoří menu. Jak ve WP, tak blogspotu by tedy mělo stačit menu jen z těch kategorií poskládat. Pokud jde o design, záhlaví, patičku.. to už si bude muset poradit každý sám. Určitě to zabere mnohem méně času, než ručně přetahat všechny články a komentáře :)

    
 8. Mám jeden zákeřný dotaz. 0:-) Nad stěhováním stále ještě váhám. Blog na wordpressu mám připravený, ale zatím je vedený jako neveřejný. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli bych mohla otravovat i přesto. A nebo mám počkat, až budu s konečnou platností rozhodnutá?

   
  1. Ahoj, dneska se Ti chystám odpovědět (trošku nestíhám), koukali jsme na to a chybu jsme zatím neobjevili, tudíž se to špatně opravuje, nejspíš něco náhodného, ale rozepíšu se :) .

    
 9. Veruce s Martinem bleskově a bezchybně přenesli 8 let mé činnosti na blog.cz na novou adresu. Jste úžasní, lidi, děkuju!
  Prdlá Prvomatka

   
 10. tak to je paráda!:) ale nevím jestli jsem to pochopila
  tak jestli bud chtít jít s blogem jinam tak vy mi ho přesunete a pak můžu v blogování pokračovat tam?:)

   
 11. Milá Veruce, jsem jedna z těch , které momentální situace na Blog.cz dovádí k šílenství, a abych se nemusela rozčilovat ještě i kvůli blogu, přešla jsem ba blogspot. Ale na blog.cz jsem také, prostě je to takový paralelní blog. Pokud se na blog.cz nic nezmění, chci odejít. proto ta dualita. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné přenést blog z blog.cz na blogspot ale tak, aby fungoval stále i na platformě blog.cz. Tedy přenést najednou všechny články ale blog nemazat. Pokud by to šlo, ráda bych o tuto službu poprosila. Díky moc za cokoli ;-)

   
  1. Promiň, komentář spadl do spamu a já si toho všimla až teď :/
   K dotazu – určitě to jde. My se v zásadě blogu na blog.cz vůbec nedotkneme, skript pracuje s tím, co je dostupné pro čtenáře. Takže můžeš přenést stávající články jako zálohu na Blogspot a poté fungovat na obou nezávisle na sobě, případně mít Blogspot jen jako zálohu, kdyby blog.cz zcela padl :)

    
 12. Martine a Verunko,
  přísluší se postavit do řady lidí, kteří slušně poděkují.
  To, že mám jinou adresu se stejnými články / prý mimochodem 659, to je docela raketa/, se stovkami milých komentářů, pecka nééé.
  A víte proč tak juchám, já jsem neměla zálohovaný ani jediný článek za celých osm let !
  Inu, děkuji, mohu už lépe spát. / asi jste v neděli slyšeli všichni tu ránu, kdy mi spadl kámen od srdeční krajiny, přeci jen osm let života člověka ovlivní /

   
 13. Neznám slova, která by dokázala přesně vyjádřit ten krásný pocit z toho, že jste mi přes veškeré problémy dokázali přenést články z původního blogu na nový a tak se omezím jen na jedno velké a upřímné DÍKY !!!!

   
  1. Děkuji za slova uznání, jsem rád, že se to podařilo dotáhnout do konce a že blog může ke spokojenosti svého majitele pokračovat na nové doméně s původním obsahem :)

   Pro zajímavost, tenhle konkrétní blog mě stál hodně potu a krve, proces jeho exportu se choval naprosto nevyzpytatelně a odlišně od všech předchozích. Vyžádal si ze všech převáděných blogů s velkým náskokem nutnost nejvíce úprav zdrojového kódu a nejvíce času věnovaného debugování. I moje radost byla velká, když se konečně podařilo :) Takže – rádo se stalo a ať slouží!

    
 14. Veľmi by som sa chcela poďakovať za pomoc, ktorú ste mi prejavili! Včera mi prišiel e-mail, že mám všetko exportované a naozaj keď som si to nahrala na blogger ukázalo mi to všetky moje staré články aj komentáre jednoducho povedané všetko! Ďakujem za prejavenú pomoc a dúfam, že takto pomôžete ešte mnohým :)

   
 15. To je super, já jsem přecházela z wix.com, o kterém jsem byla přesvědčena, že tam zůstanu, ale nakonec ne. Je super, že někdo si dal tu práci, aby ostatním pomohl v jeho koníčku :)

   
 16. To je super práce! Vážně úžasné, sama o přechodu z blogu už dlouho přemýšlím, ale právě kvůli ztracení článků a komentářů jsem váhala, tuhle možnost určitě využiju. Vážně díky za tu práci s tím vším! :-)

   
  1. Ahoj, jasně, pomůžeme. Jen mi to prosím pošli do mailu (info@veruce.cz), ať to mám všechno pohromadě – teď se vás najednou ozvalo víc. :)

    
 17. Veru a Martine,
  ráda bych si zálohovala nebo přenesla svůj blog http://marijakesfoto.blog.cz na blogspot. Ovšem galerie na blogspotu se mi moc nezamlouvá, šlo by nějak k článkům zálohovat galerie http://marijakesfoto.galerie.cz a http:// fotomarijakes.galerie .cz.
  CLánky s fotomarijakes.blog.cz klidně oželím, ale galerii používám i do článků marijakesfoto.blog.cz.
  Byla bych moc vděčná za pomoc. Marie

   
  1. Zaregistrovala jsem v mailu, jeden blog už máme stažený, s těmi fotkami to je ale u Blogspotu složitější. Dám vědět snad během soboty. :)

    
 18. Ahoj, psala jsem v neděli email, dorazil prosím? Nemám doposud žádnou odpověď a mám trochu strach, že se čas už krátí, vzhledem k tomu, co se na blog.cz děje. Děkuju moc, TheLazyCat

   
  1. Ahoj, ano dorazil. Psalo vás fakt hodně, tak nestíháme odpovídat… Ale stahujeme, pracujeme a odpovíme, neboj. :)

    
 19. Verunko, zrovna se stěhuju, Jára z Rbk mi nový blog udělala a podle vás staré blogy přestěhovala až k datu 17.3.20, jsem Jáře i vám oběma moc vděčná, snad se naučím na novém blogu pracovat.
  Jiřina z N.

   
 20. Veronice a Martinovi patří velký dík za ohromnou pomoc, kdy mně přestěhovali bezmála 400 článků, a to doslova. Mně se totiž import (asi z důvodu slabších technických parametrů notebooku) nedařil a Martin pak všechny .XML soubory nahrál ze svého počítače a jen při mailového komunikaci se mnou, kdy jsem líčil své problémy, ztratil celý večer přesahující půlnoc, nemluvě o času, který vytvoření zálohy mého blogu a testování její funkčnosti věnoval předtím.
  Tak vstřícný a nezištný přístup je zcela mimořádný. Jsem velkým dlužníkem.

   
 21. Ahoj , měla bych otázku . Když dojde k migraci blogu , mohu ho stále používat na doméně blog ??? Víte nikde není možnost zpráva autorovi a nevím jestli by to šlo i na novém blogu, takže jen pro jistotu bych si chtěla prozatím nechat blog na blogu.cz ale zároven ho mít i jinde .Jen nevím jestli to jde.
  Předem děkuji za odpověd Irí

   
 22. Ahoj zajímalo by mě , zdali , by byla možnost migrace blogu ale zároveň i jeho ponechání na staré doméně? Předem děkuji za odpověd Irí

   
  1. Ahoj, ano, starého se ani nedotkeme. Posílat zprávy autorovi určitě jde na WordPressu, u Blogspotu si nejsem jistá.

    
 23. Veru a Martine, moc a moc děkuju za převedení blogu, jste skvělí!! Zachránili jste mi nejen osm let článků, ale i osm let komentářů, které bych sama nedokázala přestěhovat, ani kdybych se postavila na hlavu. Moc vás oba zdraví Julie (dříve na blog.cz Miriam M.)

   
 24. Skvela prace! Mam tu jeste dva dotazy:
  (1) Dle readme jsem se pokusila stahnout si obrazky pouzitim ‚wget -i soupis_obrazku.txt -nc‘. To mi stahlo presne 10 obrazku (ne prvnich deset, proste nejakych deset) a zbyle byly vynechany s hlaskou ‚File ‘xxx’ already there; not retrieving.‘. Take mi prijde zvlastni, ze muj soupis_obrazku.cz ma 83 radku, ale v galerii na blogu mam obrazku nekolikanasobne vic. Tedy bych se chtela zeptat, jestli delam neco spatne/na neco zapominam.
  (2) Spis teoreticky dotaz, nekomu by se odpoved mohla hodit – bylo by mozne vasim skriptem stahnout pouze (chronologicky ohranicenou) cast clanku, konkretne napr. pouze posledni dva roky? (‚Mozne‘ ve smyslu ze to znamenalo par radku kodu navic.)
  Diky predem za odpoved

   
 25. Konečně jsem se poprala s vizáží mého přestěhovaného blogu a mám chvilku na poděkování dvěma skvělým lidem, kteří obětují svůj čas a energii aby pomohli druhým. Mně se podařilo přestěhovat blog podle návodu na „Ženském klubu“ a obrázky mně zálohoval Martin. Jsem vděčná seniorka a nemám dostatek slov abych vyjádřila svoji vděčnost. Takže prosté srdečné DÍKY.

   
 26. Zkouším blogcz2WP z Githubu a vůbec se mi jej nedaří spustit.
  Zobrazí se chyba v příkazovém řádku:
  Traceback (most recent call last):
  File blogwp.py line , in
  import request
  ImportError> No module named requests

  Je k dispozici případně i nějaký video návod na windows? :)

  A export dle jejich návodu na blog.cz mi hodí chybu:
  This page contains the following errors:
  error on line 5 at column 1: Extra content at the end of the document
  Below is a rendering of the page up to the first error.
  Chyba serveru

  Tak vážně netuším jak udělat zálohu z blog.cz :/

   
  1. V readme je mezi požadavky vyjmenován modul requests, který ve standardní instalaci Pythonu pro Windows není. Ta chybová hláška se na něj odkazuje. Je tam i způsob, jak jej nainstalovat: „pip install requests“, resp. ve Windows to při neúplném proměnném prostředí bude „C:\Python27\python.exe -m pip install requests“ (do readme jsem to pro jistotu doplnil).

   Pokud jde o oficiálně postup exportu z blog.cz, tak bohužel nemohu sloužit, nemám s ním nic společného.

    
 27. Ahoj, stáhla jsem si program z GitHubu (vč. Python), bohužel se mi ho nedaří spustit – vždy jen problikne a zavře se. Nevíte, co s tím? Kde je chyba?

   
  1. Ahoj, chyba bude asi ve způsobu spouštění – program je potřeba spustit i s těmi parametry, viz readme. V instrukcích níže budu předpokládat, že používáš Windows. Pokud už je nainstalovaný ten Python, tak je dále potřeba doinstalovat modul requests. Takže otevři Příkazový řádek (cmd) a napiš „C:\python27\python.exe -m pip install requests“ (bez uvozovek). Dále bude třeba se v tom příkazovém řádku donavigovat se do adresáře, kam byl ten repozitář z GitHubu stažen. Tam pak zavolat python s tím skriptem a adresou blogu jako parametrem: „C:\python27\python.exe blog2wp.py jmeno-tveho-blogu.blog.cz“ (opět bez uvozovek). Pak už se jen řídit pokyny na obrazovce.. kdyby to nešlo, napiš nám na ten mail info@veruce.cz, o jaký blog jde, klidně to stáhneme my.

    
   1. Ahoj, na mail už jsem vám psala, jde o twincest.blog.cz. Já jsem to jen chtěla zkusit sama, jsme z toho už zoufalí a Janule (admin) musí mít nervy v kýblu.

     

Okomentovat