Z Pusteven na Radhošť a zpět

Našlapáno: 9 km
Stoupání: přibližně 250 m
Náročnost: žádná
Okruh: ne – tam a zpět
Trasa: zde

Z tohoto výletu mám pramalou radost, ale v tomto mém soukromém turistickém zápisníčku si zaslouží být i tak. Uskutečnil se na podzim roku 2014, kdy jsme se vraceli přes Beskydy ze středního Slovenska. Předchozího dne jsme zdolali Ďumbier a Chopok (report zde), proto nás bolela kolena tak, že zdolání jednoho domácího schodiště se neobešlo bez skuhrání a nadávání. Nicméně projet Beskydy a nikde se nezastavit? To se nám nelíbilo a rozhodli jsme se, že se podíváme alespoň k Radegastově soše. Plné parkoviště u Pusteven nám mělo být varováním, že tam vlastně opravdu nechceme jít, přesto jsme šli. U sochy jsme se ale neotočili zpět, pokračovali jsme dál na Radhošť. Na jeho vrchol jsme došli velmi pomalou chůzí, předbíhali nás i důchodci. ;)

Pustevny a jejich okolí si vlastně pamatuji vždy silně přelidněné, takže jsme mohli čekat, že tam sami opravdu nebudeme. V dětství jsem toto místo navštívila vícekrát. K Radegastovi proudily davy dříve a proudily k němu i toho roku. Na jedinou chviličku, kdy by na Radegastovi někdo nestál nebo neseděl, jsme čekali marně. Připadali jsme si jak na Václaváku.

V úvodu jsme napsala, že z tohoto výletu mám pramalou radost. Není to však ani tak kvůli lidem, jako kvůli tomu, že jsme se vyvezli nahoru. Já mám prostě k takové „turistice“ čím dál větší odpor. Tehdy jsme k tomu sice měli de facto zdravotní důvod, ale nelíbí se mi to ani tak. Budiž mi proto útěchou, že jsme to minulý víkend napravili a na stejný hřeben jsme vystoupali pěkně zespoda po svých (více v brzkém reportu). :)

PS: A aby toho nebylo málo, vybily se nám tehdy baterky do zrcadlovky, takže ani fotky nestojí za nic, neb jsou focené už-ani-nevím-čím.

Kam dál?
 

Napsat komentář