Aukro.cz – z oblíbeného aukčního serveru bude e-shop

Od chvíle, kdy jsem se registrovala na aukro.cz uběhlo 5 let. Za tu dobu se tato stránka změnila k nepoznání a z hlediska kupujícího i drobného prodávajícího jednoznačně k horšímu. Není divu, že většina lidí hromadně odchází. Vedení Aukra nikdy na názor uživatelů nedbalo. Fórum je plné nespokojených diskutujících, kteří jsou mnohými změnami „k lepšímu“ znechuceni.

Čím dál větší bordel a ignorace stížností uživatelů

Aukro se plynule už řadu let blíží „zkvalitňováním“ svých služeb k úpadku. Důvod je jednoduchý a ředitelka společnosti Jana Novosadová v jednom rozhovoru už před časem potvrdila to, co mohou uživatelé z četných změn sami vyvodit – z (kdysi) oblíbeného aukčního portálu se má stát e-shop. Místo řešení stability a problémů, které jsou na denním pořádku, jsme se dočkali řady zbytečných vychytávek.

Největší změnou, která zákazníky Aukra doopravdy zvedla ze židle, bylo kompletní zredukování kategorií na minimum. Nejcitelněji se tato novinka projevila zejména v sekci elektroniky, v hardware i software se zrušily mnohé podkategorie. Vznikl tak neskutečný bordel, kdy se člověk musí prohrabávat mnohdy desítkami stránek, aby našel, co hledá, místo, aby mu jeden klik navíc vybral jen tu kategorii, kterou vyžaduje. To se stalo přibližně před rokem bez jakéhokoli varování dopředu. Od té doby máme v jedné hromadě veškeré procesory (dříve řazené podle patice a výrobce), veškeré mobily (kdysi řazené podle výrobce), stejný osud potkal i notebooky nebo objektivy a fotovýbavu jako takovou hledejte zařazenou v elektru. Od té doby se fórum plní stížnostmi i peticemi, na které nikdo ze zaměstnanců nereaguje, případně pronese univerzální hlášku o větším komfortu, přehlednosti, rychlejšímu vyhledávání a vůbec, že to tak většina uživatelů chce, takže mají jít ostatní do prdele. O změně designu aukcí radši pomlčím. Ostatně nepřehlednost je typickým znakem pro každou změnu.

To byla první změna v řadě podivností a nelogických kroků, které se na Aukru v poslední době staly. Následovalo nezobrazování vteřin do konce a skrytí nicků uživatelů přihazujících v aukcích. Aukro argumentuje ochranou soukromí, prý tak nemá docházet ke spamování a zasílání výhružných e-mailů. Nepamatuji si, že by mně či někomu známému někdo vyhrožoval za to, že jsme přihodili tolik a tolik či že jsme vyhráli.

V neposlední řadě tu máme systém PayU, který byl nově nasazen povinně do všech aukcí i přes silný odpor uživatelů. Jedná se o nesmysl špatně kopírující PayPal, který u nás nemá žádné opodstatnění. Peníze na něj chodí podobně dlouho jako na běžný bankovní účet. Krom toho mu spousta prodávajících nevěří natolik, že zboží odesílají teprve poté, kdy si platbu stáhnou na svůj vlastní účet. Nedivím se jim. Pokud někdo z prodávajících v aukci uvede, že si platbu přes PayU nepřeje nebo že ji neupřednostňuje (zakázat nejde), je mu aukce vymazána za porušovaní pravidel. Prý tím znevýhodňuje některé zákazníky.

Ochrana kupujících, která nefunguje

Když už jsme v těch negativech, nemůžu nezmínit slavný program na ochranu kupujících. Na první pohled se tato služba tváří tak, že ošizenému kupujícímu Aukro nahradí škodu do výše dvaceti tisíc korun. Nejde o nic jiného, než o jeden z marketingových tahů, který pro většinu podvedených zákazníků ve skutečnosti neudělá vůbec nic. Kupující totiž musí splnit několik podmínek. Jedna z nich je např. ta, že s vámi prodávající nekomunikuje. S tím však většinou problém nebývá a nárok na náhradu zaniká. Další podmínkou je podání trestního oznámení, které nesmí být odloženo a které bude podstoupeno soudnímu řízení s podezřením na trestný čin podvodu. Pokud však částka nepřesáhne 5000 Kč, jedná se o přestupek, věc je předána na přestupkovou komisi a nárok na náhradu rovněž zaniká.

Vysoké provize a ochrana podvodníků

K tomu všemu přidejte zvyšující se poplatky, protlačování Kup teď a šroubované ceny superprodejců, kterým pod dohledem vedení Aukra všechno prochází, a začnete o přerodu v e-shop uvažovat taky. Přibývá šmejdů a podvodníků, kteří jsou tímto portálem hájeni. Zatímco mnohým drobným prodejcům je stažena kdejaká aukce kvůli sebenepodstatnější kravině, jejich praktiky jsou respektovány. Důvod je jednoduchý – Aukro z nich má víc peněz. Podle reakcí na fóru se zdá, že pravidla skutečně platí jen pro ty, kteří na aukru prodávají příležitostně. Nemálo příspěvků mluví o tom, jak zaměstnanci nahlášení padělků a dalších prohřešků u velkoprodejců zcela ignorují.

Původní aukční portál se rychle vytrácí. Doby, kdy prodávající určili vyvolávací cenu a kupující tu konečnou, jsou prakticky pryč. Nespokojenost roste, počet aukcí se zmenšil a řada prodávající již dlouho nic nevystavila. Místo toho to tam bují e-shopy se šmejdskými výrobky z Polska a Číny. Ceny takových prodejců se v podstatě neliší od jiných internetových nebo kamenných obchodů. Inu uvidíme, kdy se Aukro stane plnohodnotnou konkurencí SAPĚ a Holešovické tržnici.

Doporučuji vyzkoušet odklepnuto.cz a auktiva.cz.

 

32 thoughts on “Aukro.cz – z oblíbeného aukčního serveru bude e-shop

  1. Hmm, ani jsem netušila kolik se tam toho změnilo. Já tam vlastně moc nechodím, většinou kupuji z e-shopů, z aukra mám jen čtečku e-knih (a to hlavně proto, že v běžných obchodech je cena až o 1500 vyšší), ale i tu přes Kup Teď. Přítel tam občas prodává komponenty do pc, ale poslední dobou si stěžoval, že už se mu to moc neprodává. Možná opravdu odliv uživatelů? Nevím. Navíc znám jednoho člověka, který má s Aukrem špatné zkušenosti, poslal prodávajícímu peníze předem a nic za ně nedostal. Jestli mu Aukro uhradilo škodu, to netuším.

     
    1. DRAK: já prakticky taky, semtam si tam ještě něco koupím, ale už dost dlouho jsem tam nic neprodala a ani se nechystám

       
  2. Tak to je zlé, ještě před cca rokem a půl jsem tam běžně nakupovala i prodávala, takže o těchto změnách slyším dost nerada://

     
    1. Lúmenn: před rokem a půl to tam bylo ještě celkem ok, tenhle přerod začal loni touhle dobou…

       
  3. Zdravím veruce, opět zajímavý článek, nyní o Aukru. Dovolte, abych zareagoval. Nevím, jak všechno přesně vše na Aukru funguje-já zde jen několik let nakupuji a sleduji i jejich fórum.

    Co ses týká ochranného programu – tady bych se Aukra zastal. Vím, že Vámi zmiňované věci se řešily i na aukrofóru a taky to znám osobně od známých… Trochu v tomto Aukro obdivuji, že jako jediná služba na českém internetu (o druhé nevím, ale klidně mě opravte-i když něco trochu podobného má Heuréka) nabízí odškodnění při podvodu, které platí ze svého. Při nákupu na odklepu, hyperinzerci nebo bazoši se to jen na mě a policii…

    Komunikace prodejce znamená jen to, že když prodejce komunikuje a chce to zjevně řešit, proč hned hnát kupujicího na policii a Aukro by ho vyplácelo? Většina podvodníků se stejně už nikdy neozve… Podmínka trestního oznámení je jasná-pokud se případ odloží (policie už proti podvodníkovi nevede stíhání), nárok není. Žadatel musí doložit vyjádření policie po 30 dnech šetření (je to zákonné právo, pokud jste byla na pčr-já ano-tak se na to vždy ptají). Na tomto vyrozumění bývá sdělení, v jaké fázi je případ po měsíci – případ se dál vyšetřuje, stíhá se podvodník, vyšetřování se přesouvá jinam apod. Přestupková komise nebo škoda pod 5000 Kč nebo nutnost soudu na to nemá vliv. Po 30 dnech se případ i tak může odložit, nemusí k soudu, ale Aukro peníze vyplatí-dál to prostě neřeší, zajímá je jen, aby to policie řešila alespoň měsíc:) Znám pár lidí, kterým Aukro vyplatilo i pár stovek:) někdy se o tom zmíní i lidi na foru. Myslím, že se někde psalo, že Aukro vyplácí peníze asi 75% ze všech žadatelů o odškodnění, což mi přijde jako vysoké číslo.

    Samozřejmě, že všechno není růžové a jsou i problémy-mě vadí občasné výpadky a taková trochu složitost. Každý si prostě něco najde, to už tak bývá. Ona Vámi zmiňovaná „trasformace“ – mi přijde jako krok s dobou-kupující chtějí své zboží hned, radši si připlatí, ale za pár dnů to mají doma. Vidím to konkrétně na sobě :) Při dražbě je tu sice napětí, ale ve finále to trvá déle a nemusíte být vítězem. Myslím, že je to podobný trend jako na ebayi či v eshopech. Zastánci dražeb si ale myslím i na Aukru přijdou na své-taktéž můžu potvrdit.

    Trochu víc jsem se rozepsal, ale nedalo mi to :)

    Zdravím autorku článku/blogu a přeji (nejen) jí hezký den,
    gorazd

     
  4. Tak já už také skončil. Aukro mi účet zablokovalo, prý jsem neuvedl správné údaje PAY-U. Pak po mě ještě chtěli kopii občanky. Mají co chtěli. Přeji jim odliv zákazníků a ostatním doporučuji Auktiva.cz Už tam mám registraci a budu se snažit je podporovat. Také funguji na E-bay mám malou výhodu, že to mám na německou poštu kousek….

     
  5. Aukro jde do kopru, jde jim jen o rýžování poplatků, které se mění, nemají stálou strukturu,nutí lidi využívat nesmysl zvaný PayU, zkrátka dobrá věc se, jak v Česku bývá zvykem, zvrtla v bezuzdné rejžování.
    Škoda, že EBay k nám neprorazí, nejsme pro něj zajímaví.

     
  6. S Aukrem je konec ve všech ohledech, to co předvádí, zavání těžkou zlodějnou, uživatelům vnucený systém payu to jen dokazuje…pokud potřebujete vyřešit nějaký problém s aukcí, tak Vás odkáží všude možně, jenom ne na sebe, přestože jako zprostředkovatel koupě či prodeje by měli převzít zodpovědnost…jediné co Vám potvrdí, že poplatky nevrací. Banda vyjebaných zlodějíčků.

     
  7. V brzké budoucnosti bude spuštěný do provozu nový aukční portál http://www.czaukce.cz/. Aktuálně (v polovině září 2013) je ve stádiu dokončování, budoucí uživatelé mají jedinečnou možnost ovlivnit budoucí podobu (ve slova smyslu funkce, pravidla, druhy aukcí – jejich nastavení a průběh…) na fóru http://forum.czaukce.cz/.

    Aktuálně to vypadá, že budou vystavitelné standardní aukce jako na Aukru, ale s tím, že bude volitelný pevný, nebo klouzavý konec aukce, bude možné vystavovat holandské aukce, e-shopy budou propojitelné s Aukrem(!), bude umožněno linkování na na vlastní WEB – ať již s dalším e-shopem, nebo s čímkoliv jiným, na stránce aukce poběží odpočet zbývajícího času v sekundách…

    Za sebe doufám, že se konečně někomu podaří alespoň zlomkem zmenšit dominanci Aukra na aukčním trhu – zejména proto, že Aukro systematicky pracuje na tom, aby se auce pomalu vytrácely a byly nahrazeny přímými prodeji. Tak snad… Držím palce!

     
  8. Dobrý den
    Aukro mluví o bezpečnosti?
    Aukro pouze napomáhá podvodníkům, teď během 2 let jsem přišla na aukro o 8 tis.korun
    Co udělá aukro jak pomůže podvedenému zákazníku ve skutečnosti?
    Neudělá vůbec nic.
    Co získá podvodník? Posmívá se Vám-má vaše peníze, tým aukro tomu pouze napomáhá,současné aukro!!!

     
  9. Ahoj,
    odklepnuto rozhodně nezkoušejte, neboť už na něm pracovat nikdy nebudu.

    Aukro mě hodně zklamalo. Vystavil jsem dva předměty na prodej a za jeden neprodal vůbec nic. Cenu mám o třetinu menší než v krámě a v eshopu. Nic, čistá nula. Za vystavení jsem dal 62 kč za každý předmět. Skenoval občanky jak debil a ve finále hovno prodal. :-))) Masakr, jak jde aukro do hajíčka a ani heureka jim nepomůže, ani mall, ani aukro samo. Řítí se ten jejich vlak strašnou rychlostí do pekla :-)))

    Jediné co mě mrzí, že jsem v roce 2008 aukční server Odklepnuto neprodal aukru, když o něj tak stálo.

    Otto Lustig – Provozovatel odklepnuto

     
    1. Vážený pane Lustig s odklepnuto prosím běžte do pr….,měl jsem tam na účtu asi 200 Kč po změně vlastníka automaticky zůstatek 5 Kč.Bez vysvětlení nebo omluvy.Prostě zlodějna tak aspoň držte hubu.

       
    2. Vážený pane. S Odklepnuto také nemám moc dobré zkušenosti. Když se mě pokoušel napálit pravděpodobně podvodník a už nevěděl jak na mě, tak mi nechal u vás zablokovat účet ze smyšleného důvodu. Nic mi nepomohlo, že jsem psal na Odklepnuto a celou věc vysvětloval. Prost z vaší strany bez zájmu.

       
  10. Ahoj,
    aukro platime jenom poplatky, par krat jsem prodal zbozi za korunu, dokonce jeden uzivatel chtel to vratit, jenom tak, ma na to narok,
    aukro pomaha podvodnikum, pro slusneho prodejce neudela nic, 8 let na aukro, mam vice nez tisic koment..

    koncim.

     
  11. Je to v prdeli, aukro jde do hajzlu, pardon za ty slova. Jsem tam tak 6 let a kdyby tady byl schopny portal, kde sezenu stejne veci, jdu okamzite jinde. Jenze problem je, ze lidi jsou jako ovce a na aukru se da sehnat nejvic smelcu hned po bazosi.cz, bohuzel. Uz tam neprodavam, vetsinou je vse lepsi hodit na inzertni server, nez platit nehorazne poplatky s nejistym koncem a o provizich ani nemluvim. Jsou cimdal vyssi a kdyz prodam neco za 1000,- tak minimalne ze zkusenosti 50,- jde aukru. Samozrejme lisi se to kategorii atd, ale ty provize jsou pekne svinske a budou jen vyssi a vyssi.
    Problem jinych aukcnich portalu je v tom, ze hodne lidi by odeslo, ale co delat na auktiva, atd, kdyz tam nic neni?? Nejde ani tak o prodej, ale kdyz clovek kuti a shani nejake smelci, tak to sezene vicemene jen na aukru, kde se da solidne pokoupit kdejaka kravina. Nikdy jsem pres aukro nekupoval polske smejdy, cinske smejdy, na to mam kamenne obchody. Aukro byl super na smelc (rozumej domaci veci, matros, stare veci, od kacky, co lidi nepotrebuji atd). O designu ani radeji nemluvim, to co nas z toho posraneho Polska dostihlo uz i sem je totalni designerska katastrofa a osobne bych manazery nakopal do pr… za takovy paskvil. Nedivim se, ze si muzou delat co chteji a na male uzivatele kaslou a jsou k nim arogantni. Protoze socky je nezivi. Zivi je mega prodejci s desitkami tisic komentaru, kteri prodavaji smejdy draz jak v kamennem obchode. Takovy si muze diktovat podminky a ne socka, ktera ma za par let s bidou 150-200 transakci… Aukro se vzdaluje od puvodni myslenky prijemneho aukcniho portalu, prerusta to v mega nenasytny projekt zalozeny na neustalem pseudozdokonalovani, vylepsovani, novinek, novych funkci, vetsi mire cenzury, no vesmes vsechno vzdy k horsimu.
    Jsem velmi nespokojen s vyvojem tohoto portalu.
    Bohuzel si myslim, ze neni mozne v dnesni dobe marketingoveho boje prorazit s jinym portalem, uzivatele tady budou porad a tech par co utece na pul roku jinam stejne zas najede v prohlizeci po jiste dobe na aukro.cz… nehlede na to, ze si pripadnou konkurenci levou zadni koupi a portal zrusi. To je co :-)

     
  12. Taky přestávám být s aukrem spokojen.

    V době, kdy jsem se tam zaregistroval se tam nechala koupit spousta velmi zajímavých, kolikrát již se nevyrábějících, a tudíž nesehnatelných předmětů za velmi zajímavé ceny, nebo předměty, se kterými se člověk běžně nesetká, jednou z hlavní předností v této době bylo, že opravdu každá věc měla svou kategorii, a to oproti jiným inzertním serverům umožňovalo snadné a cílené vyhledávání hledaného předmětu.

    Vývoj aukra byl delší, ale připomeňme si ty nejdůležitější kroky

    11/2011, dochází k malým změnám. je zavedeno PayU, Nejsou zobrazovány již jména přihazujících, dochází ke změně symbolů v bodování prodejců, nakonec dojde ke změně zobrazení aukce, tedy je nutné v aukci rozklikávat položky. To vyvolá velké pobouření a znechucení uživatelů aukra (mě taky) a dojde k válce v diskuzním foru, každý napíše svůj názor. Vedení aukra ale názory uživatelů nezajímají a aukro si přizpůsobuje stejně k obrazu svému.

    Rok 2013, rozpadne se slovenské aukro.sk

    Někdy v létě mi na můj telefon volá paní z aukrocity, která mě zve na seminář, který se koná někde v centru Prahy, říká, že pokud se semináře zúčastním, budu odměněn částkou 400Kč.

    Pár týdnů na to začíná být na aukru zmínka o ,,zcela novém aukru“

    I po bouřlivé reakci uživatelů na poslední menší změnu vzhledu si aukro troufá koncem roku 2013 představit zcela nové aukro, které je plně spuštěno s příchodem roku 2014, přičemž dochází k další bouřlivé reakci uživatelů v diskuzním foru, přičemž na názory svých uživatelů vedení aukro opět nedbá.

    Od této doby je server několikrát napaden hackery, a dost často nedostupný kvůli opakovaně plánované technické údržbě, takže se aukce prodlužují. Vyhledávání pořádně nefunguje (hlavně při vyhledávání ve skončených aukcích), kdy aukro občas vyobrazí nabídky polského allegra, napsal jsem na podporu a napsali mě , že si nevědí s tím rady.

    Nakonec zrušili ono diskuzní forum, protože si tam lidé stejně jen stěžovali…

    Nabídek je méně, a ceny nejsou tolik zajímavé…

    Takže milé aukro, klidně se rozpadněte, budiž Vám to přáno, za to jak se k nám uživatelům chováte!

     
  13. Na
    Aukru také nic neprodávám , a to hlavně kvůli poplatkům. Jsou čím dále dražší a dražší. Oproti minulým letům, chtějí dnes za vše platit i když nic neprodáte. Pouze kupuji a to jen co si mohu jen osobně vyzvednout.

     
  14. Tak já mám jako nakupující s aukrem zatím jen dobré zkušenosti. Dokonce jsem využila i ochrany kupujících, kdy prodejce odmítal řešit problém, sice šlo o částku do 500 kč, ale nakonec vše bylo vyřešeno k mé spokojenosti.

     
  15. Tak na aukru končím, přesně jak je popsáno. Aukro a jeho pomoc nakupujícím nebo spíše NEPOMOC, ignorance stížností na podvodníky a alibismus! Byl jsem dlouho nakupující a relativně bez problémů, ale co se zde vyrojilo poslední dobou podvodníků a šejdířů, které aukro neřeří a hlavně nepomáhá slušným nakupujícím tak konec!

     
  16. Navíc, pokud varujete ostatní špatným komentářem před kupujícím nebo prodávajícím tak se vám tento pomstí smyšleným obdobně špatným komentářem proti kterému se nemůžete bránit.
    Uživatel aukra je napříště motivován k tomu aby komentář neudělil žádný. Tím ale poškodí další uživatele kteří s nepoctivým uživatelem nadále nikým nevarováni obchodují.
    Když zažádám aukro o výmaz nepravdivého komentáře tak je toto odmítnuto.

     
  17. Tak oživím i já tuto diskuzi. Na aukru obchoduji asi 8let, většinou prodávám, někdy nakupuji, ale poslední roky to už za nic nestojí. Když pominu nehorázné poplatky, tak lidé, kteří se jen zbavovali nepotřebných věcí, nadobro zmizeli…velká škoda…aukro je plné překupníků a podvodníků a prodejců levných šmejdů z číny nebo z polska. Občas se tam dali dobře prodat PC díly a i levně nakoupit. Ale teď když vidím plné stránky z cenou „Kup teď“ s grafickými AGP kartami z roku 2005 za 899,- chce se mi blinkat :-( Aukro už opravdu neeeee !!!!

     
  18. Dobrý den, stále prodávám na aukru a je pravda, že jsem zaznamenal odliv kupujících. Na Aukro chodí dle průzkumů lidé hlavně kvůli ceně. Pokud levněji nenajdou, nemají tam proč chodit. Díky snižujícímu zajmu uživatelů o nákupy jsem si sám vytvořil nástroje pro zvýšení prodejů. Pokud to někoho zajímá, je to i pro ostatní prodejce k dispozici v základní variantě zdarma: aukroportal.com

     
  19. Prodával jsem na Aukru od roku 2010. Prodeje oblečení byli fajn, ale s kažým rokem to šlo dole vodou. Dneska mám štěstí, když se na moji nabídku vůbec někdo podívá a nedejbože, že nakoupí. Předtím jsem prodával cca 100ks oblečení měsíčně. Pro mne je Aukro mrtvé.

     
  20. Zdravím. Píši jako dlouholetý uživatel Aukra.cz.
    Začínal jsem s tímto portálem registrací už někdy v roce 2008.
    Už jen vzpomínám na začátky Aukra. Kdy se dalo nakoupit s trochou trpělivosti, umu, a ve správný čas na správném místě řada věcí, které jste jinde nesehnali levněji.
    Nakupovali jsme ještě jako studenti na VŠ s kamarády komponenty na PC, základní desky, procesory, skříně, sestavovali jsme fungující počítače, dalo se na tom slušně vydělat. Provize serveru jen za fotky, tedy zanedbatelné až žádné, úspěšnost prodeje takřka 90%, každá akce našla svého kupce. Nabídka recipročně kryla poptávku, obě strany se s respektem doplnily. Trh bujel. Zvaným pro zvané. Malé, ale šik. Malé, ale naše.
    Vždyť na Aukru jsem za ta léta prodal i své první auto, dvě tři kola, věci z domácnosti, od lustru přes pohovku, všechno šlo prodat, na Aukro chodili většinou lidé, kteří nakupovat chtěli, a věděli, že věc nenajdou jinde levněji. Prodejců bylo méně, kupujících též. Ale výtěžnost v poměru k poplatkům nesrovnatelná se současným stavem. Byly to žně. Ještě před recesí, změnami ve společnosti i Managementu Aukra. Dnes to zní jako utopie, a nikdo opravdu nevěří, že ty časy se vrátí…
    Dnes mám zkušenosti rozporuplné. Převážně prodávám. Málokdy totiž narazím na věci ke koupi, které by Aukro nenabízelo dráž, než běžné Online hopy. K nákupům se naopak nevyhýbám E-Bay. Ale sám prodej na českém (pardon, přesněji by bylo polaském) Aukru.cz je horor. V dnešní době málokdo věc koupí za cenu Kup teď. Cenově podhodnocené věci, aukce od korunky. Ty zaujmou. Přiznejte se, kolik z Vás v posledním roce dvou, zvažovalo riskovat, na Aukru něco koupit? Kdy se to vůbec vyplatilo? Myslím, že Aukro kompletně změnilo cílovou skupinu. Setkávám se se seniory, osobami, které vymáhají v běžné pracovní době osobní předání věcí, vydražených za 10% cenu, jen aby ušetřili za poštovné. Jako by u aukcí od koruny seděli celé dny nezaměstnaní a důchodci, lovili aukce od koruny, a pak po Vás chtějí zánovní mikrovlnku v záruce, s doklade o koupi za 3.000,- vydraženou od koruny za 299,- Kč. Nejlépe přivést bezplatně v podělí 15.03. v 08:05 ráno do Horních Kotěhůlek k vlastním vchodovým dveřím. Na Vaše vlastní náklady podotýkám. Starší dámy Vám vynadají, že poštovné za mikrovlnku 45,- Kč včetně balného je zlodějina, že jste kapitalistický vydřiduch, a že je chcete ožebračit. K osobnímu předání chodí výhradně postarší pánové a dámy v sepraných baloňácích a teniskách z tržnice, s igelitkou Albert v ruce a nudlí u nosu.
    Prodávám už jen věci, kterých mi není líto prodat nebo darovat potřebným pod cenou. Beru už Aukro jen jako formu charity pro vyčůrané socky. Lidi, kteří nemají dost gramotnosti na běžný Onlineshop, potkáte na Aukru houfy, ale lidé s poslední špetkou rozumu už ztratili myslím trpělivost, na Aukru vůbec koupě hledat. Dostanou se k Vašim prodejům víceméně náhodou. Budete platit za zvýraznění aukce vydřidušské poplatky nějakým polským arogantním it-cucákům s nedokončenou maturitou, co si z babysittingu elektronického vetešnictví zřídili živnost? Ani mě nehne. Začal jsem vnímat Aukro jako blešák. Věci, které bych hodil bezďákům k popelnici, vždycky se najde nějaký idiot, který za podobný šmejd dá pár korun. A když se nějaká takováhle vychcaná socka napálí? Dobře jim tak. Těm šmejdům to přeju. Poplatky, odliv seriozního obchodu, otevření masám, změna strategie a majitele, komerční model fungování udělali z Aukra polské vetešnictví, kam se stejně jako do romské osady a tamní tržnice odváží jen jistá sorta konzumentů. Škoda. Lépe už bylo.

     
  21. A v těchto dnech tmu dávají znovu pořádně na prdel. Totální amatérismus…

     
    1. Jsem zvědavá, co z toho nového Aukra vyleze, některé novinky jsou ale dost wtf už po dnu zkoušení :D

       
  22. OD 1.8 17 mně nechodí na mail nové nabídky v numizmatice,
    co změnit aby to bylo jako postaru .

     
  23. okolo Ja pri mojom mesacnom prijmeokolo 400euro nemam ucet v banke — naco???
    a tym padom ma aukro zablokovalo ked nemam tak co tam napisem
    takze je to sparchantela vec a nejako to ani nelutujem
    v principe som postupoval tak ze som sa spytal predavajuceho ci je ochotny posielat na Slovensko
    aby som nezasieral zbytocne aukcie ak ano teda bol ochotny poslat tak som dal ponuku po ukonceni aukcie prebehol obchod ja som poslal peniaze v doporucenom dopise
    a potom mi predavajuci poslali tovar asi vseho vsudy 8 krat
    a len som kupoval
    a v principe ako stary dedo resp obcan ESO ekonomicky slaby obyvatel som si tam vlastne kratil cas prezeranim ako som tym skodil AUKRO??????????
    Tak nech sa bodnu a mozu sa aj dva razy
    ide to na styl my Ti dame co my chceme ale za Tvoje peniaze
    a to im ja neberiem !!!!

    Ing. Jaroslav Samek

     

Okomentovat