Beskydy | Malá Prašivá

Malá Prašivá (Beskydy)

Malá Prašivá patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější hory v Beskydech. Na jejím vrcholu stojí stoletá horská chata s rozhlednou a vede tam množství turistických tras – žlutá z Komorní Lhotky, která na druhou stranu pokračuje do Vyššních Lhot, modrá z Pražma a červená hřebenovka z Kamenitého, která dále pokračuje na řadu beskydských kopců – Prašivou (tam jsme pokračovali před 3 lety), Ropičku, Ropici a další.

Vzdálenost: 9,5 km
Celkové stoupání: cca 320 m
Náročnost: mírná
Trasa: zde

My se na Malou Prašivou vydali v rámci sobotní odpolední procházky. Nebyl to dobrý nápad. Slunečné a relativně teplé počasí sem vytáhlo větší množství lidí. To se ani tak neprojevilo cestou (tato trasa nepatří mezi ty nejfrekventovanější), jako spíše nahoře na chatě, kde lidé posedávali na občerstvení venku okolo chaty i přes studený silný vítr. Posledně jsme sem vyrazili v týdnu a bylo to výrazně lepší. Inu, budeme zas vědět pro příště. ;)

Žlutá z náměstí Komorní Lhotky vede první polovinu prakticky po rovině, teprve poté začíná nenáročné stoupání. Cestou se nabízí množství výhledů na obec a výraznou horu Godula a dále pak do kraje mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem.


Je vám známa Malá Prašivá? Znáte tento kout Beskyd?

Chodíte také raději na známější místa v době, kdy tam je co nejméně lidí?

 

7 thoughts on “Beskydy | Malá Prašivá

 1. Beskydy nemám projité takřka vůbec, tkaže tento koutek pro mne zůstává záhadou :) Nemám ráda davy, proto se snažím lidem na turistice vyhýbat. Volím vždy ne tak profláklá místa nebo alespoň jiný čas než ten nejfrekventovanější. Třeba v Norimberku jsme byli ve středu, na Prašné bráně k večeru a v Tatrách jsme volili i ne tak známé vrcholy.

   
  1. Dělám to úplně stejně. Když se zrovna nesejdou takové okolnosti, které mě na profláklá místa dovedou v exponovaný čas, cíleně se jim vyhýbám. :)

    
  1. Sem tam někdo nevadí ani nám. Třeba cestou na Lysou horu jsme potkali asi 4 další turisty, nahoře menší skupinku a cestou dolů nikoho, to bylo tak akorát. :)

    
 2. Z Komorní Lhotky na prašivou super, jen těch lidí všude a na Prašivé je to na „Ntou“. Přes týden ano doporučuji, o svátcích, víkendech ani náhodou. Je to jak kdysi – průvod na 1. máje.

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.