Náramek se slovanskými motivy

– 22 nití, 2 barvy
– předloha vyrobená vlastnoručně na základě slovanských motivů a symbolů

Náramek se slovanskými motivy

Náramek se slovanskými motivy

 

21 thoughts on “Náramek se slovanskými motivy

 1. kdysi jsem taky pletla, ale jen takove ty jednoduche zakladni vzory, do tohohle bych se asi zamotala:D ale vypada teda hodne dobre:)

   
 2. Díky všem! :)
  elysia: já se to naučila až ve třeťáku na střední, kdy jsem se o hodinách nudila a ani to „kreslení“ mě už nebavilo :) a jinak tohle je dělaný takovým tím primitivním způsobem, takže se v tom ani zamotat nedá :D

   
 3. Tomas: není to nijak složité, kdyžtak popíšu podrobně, kdyby bylo potřeba a jinak ať se povede :)

   
 4. V: mozna by bylo dobre to popsat, ptz jsme nikdy naramek nevyrabeli, tak aby me to nestalo moje nervy :) cim podrobneji (jako pro blba :-D), tim lepe. dekujeme

   
 5. Tomas: tak to mi ještě přibliž, jestli ovládáte uzlíky „normální“ a zpětné, v tomhle je to dosti potřeba, tak ať vím, jak moc podrobně ten návod řešit :)

   
 6. Tomas: vzor pro ten náramek jest zde http://veruce.cz/obrazky/naramky/naramek-slovanske-motivy-vzor.png.

  Samotné uzlíkování doporučuji projít zde http://naramky.info/uzly.html. Jde o to, že je potřeba umět uzlíky pravé, levé a zpětné na obě strany. Je to tam docela pěkně vysvětlené :) Pro lepší představu o níže uvedené postupu doporučuji zkouknout tohle video – http://www.youtube.com/watch?v=aCQHrGZYvWs&feature=relmfu.

  – Na samotný náramek je potřeba 22 nití – 11 červených, 11 bílých, délka zhruba 75 – 100 cm.
  – Na začátku vedle sebe stojí vždy po dvojici bílá s červenou. Je dobré si na to udělat místo a rozprostřít nitě na větší prostranství, jinak se v tom člověk rychle ztratí, než se vytvoří pár základních řad :)
  – Postupuje se po řadách, jak jsou na obrázku. Je jedno ze které strany, ale pro přehlednost doporučuji třeba celou dobu zleva doprava, návod z tohoto směru vychází.
  – První uzlík v první dvojici bude zpětný červenou nití přes bílou, obě nitě se odsunou stranou a jde se ke druhé dvojici.
  – Tam je uzlík stejný, třetí bude zpětný bílou nití přes červenou a tak dále až ke konci.
  – V druhé řadě se bavlnky a dvojice posunou – první (bílá) se dá zcela stranou a dvojice se utvoří znovu – čili bude vždy červená a bílá. Uzlík po uzlíku se postupuje podle návodu až do konce, kde opět zbyde jedna nit (červená). Jakmile je řádek kompletní, dvojice se vrací do základního rozdělení a pokračuje se stejně jako při prvním řádku (jen podle barev uzlíků v návodu).

  Přehledné to moc není, nicméně kdyby bylo třeba, pokusím se udělat lepší a podrobnější návod, až budu dělat podobný náramek, na což se v dohledné době chystám. Kdyby byla třeba konzultace, jsem k dispozici (tentokrát už budu odpovídat rychle).

   

Okomentovat