Petřín a Střelecký ostrov

Petřín a Střelecký ostrov

Po delší době jsme si s Martinem udělali procházku na Petřín a Střelecký ostrov. Je to už nějaký ten měsíc, co jsme se naposledy vydali do centra Prahy, takže jsem navrhla právě tato místa.

Našlapáno: cca 4 km
Stoupání: cca 100 m
Náročnost: žádná
Okruh: ne
Trasa: zde

Šli jsme od Anděla, do kopce jsme to vzali ze zahrady Kinských. Poměrně brzy jsme se dostali mimo dohled i doslech lidí, protože tou cestou k našemu štěstí málokdo chodí. :) Pokračovali jsme kolem hradby a zastavili se na první lavičce, na kterou jsme narazili.

Zajímalo mě, jak vypadá onen sad, kde jsme před pár lety trávili s Martinem několikrát odpoledne, takže jsme místo odbočení na Újezd vyrazili jeho směrem. Překvapilo mě, že už je z větší části odkvetlý, nějak přestávám mít pojem o čase, když na focení a procházky nemám čas. :D

Původně jsme na Střelecký ostrov zamířili fotit labutě, ty se tam tou dobou ale nevyskytovaly. Vycvakli jsme tak alespoň nábřeží za soumraku a zamířili zase domů.

 

9 thoughts on “Petřín a Střelecký ostrov

  1. Margrethe: jen do toho, jednou za čas je fajn se po Praze projít :)

    Hanka: díky :)

    Elysia: díky, kdysi jsme tam s Martinem lehávali, ale doslechla jsem se, že to teď zakázali. Fakt tam neležel nikdo, všichni se nacházeli až dál na louce. Škoda, bývalo to fajn :)

     

Okomentovat