Praha pod sněhem

Praha pod sněhem

Praha pod sněhem – v posledních letech poměrně vzácný úkaz. Tyto fotky jsem vyfotila před 2 týdny.

Toulala jsem se docela dlouho v okolí Pražského hradu. Nejdříve jsem si prošla uličky okolo Lorety. Místo nese název Nový Svět. Moc turistů sem nezabloudí a ani trochu nevypadá jako v Praze, zejména v blízkém okolí ne. Žel na fotky to tam ten den úplně nebylo a budu se tam muset někdy vydat znovu.

Poté jsem to vzala přímo přes Pražský hrad a Zámecké schody, z nichž tu najdete nejvíce fotek. Nakonec jsem se vydala k Petřínu a odtamtud dolů k Újezdu na tramvaj domů.

Výhledů se mi na město dostalo hned z několika míst. Přibližnou trasu najdete zde.

Fotky nejsou nic extra, uznávám. Kdyby bylo bývalo lepší světlo, byl by býval lepší i výsledek. Neměla jsem však jistotu, že to další den bude lepší, spíše hrozilo, že jak rychle nasněžilo, tak rychle to i roztaje. Raději jsem si to proto šal užít i přes šedivou oblohu.

Na blogu najdete zasněžených fotek z Prahy poměrně málo, protože jsem tady pořádný sníh po větší část zimy zažila naposledy jako dítě. Nicméně můžete mrknou na Šárku v zimě nebo třeba zasněžené Olšany.


Byli jste někdy v Praze, kdy napadl sníh?

Líbí se vám Praha pod sněhem více než Praha v létě?

 

3 thoughts on “Praha pod sněhem

  1. Musím říct,že s tím sněhem to vypadá fakt kouzelně, jako v pohádce. Docela se divím, kolik sněhu bylo v Praze, protože jak to znám, tak v u nás v Brně je většinou spíš mokro.

     

Okomentovat