Budislav – Toulovcovy maštale – Vranice – Městské maštale – Budislav

Našlapáno: cca 10 km
Stoupání: cca 220 m
Náročnost: mísrná
Okruh: ano
Trasa: zde

Po nijak úspěšném navštívení Vojtěchovy a Toulovcovy rozhledny (ten den nijak daleko vidět nebylo) jsme se vydali na krátký okruh Maštalemi. Začali jsme v Budislavi a po červené se vydali směrem k Panskému stolu a studánce Cikánka, ve které jsme však našli pomalu víc komárů než vody. Okolo jednoho z Panských rybníků jsme pokračovali dál k Voletínské studánce, kde už jsme mohli vodu nabrat bez obav.

Cesta k Panskému stolu

Panský stůl, Panský rybník

Od Voletínské studánky, kde vedle sebe těsně vedou jak červená, tak žlutá, jsme se vydali dál po červené, která začala stoupat a stáčet se směrem k Toulovcovým maštalím. Cestou jsme se kochali krásnou přírodou.

Jeden pořádný pařez nedaleko Toulovcových maštalí

„Podepřená“ Hrnčířova skála

V Toulovcových maštalích jsme se dlouho nezdržovali. Máme je prolezlé kompletně celé a hlavně tam bylo na náš vkus moc lidí. Kdo má zájem, nechť si je prohlédne z minulého výletu (toho, kdy jsme v Maštalí bloudili po tmě).

Po červené jsme pokračovali do nedaleké chatové oblasti Vranice, kde jsme ji vyměnili za žlutou a vydali se zpět k Voletínské studánce. Žlutá nás dovedla okolo skalního útvaru Hrad až do několik kilometrů vzdálené Budislavi. Hrad vyfocený nemám, slunce na něj svítilo tak podivně, že z jednoho pokusu vylezlo dost abstraktní dílo. Podobně dopadly i pokusy o zachycení Městský maštalí na zpáteční cestě, takže snad příště. :)

 

5 thoughts on “Budislav – Toulovcovy maštale – Vranice – Městské maštale – Budislav

 1. To je úžasná lokalita, Veroniko, tam se určitě musíme podívat. Svitavy od nás nejsou daleko. Úplně mě fascinují ty obrovské balvany! Doufám, že pro mě nebude terén moc náročný, aspoň podle fotek mi připadá schůdný i pro moje staré kosti. Fotky máš skvělé! :-)

   
 2. Hanka: rozhodně doporučuji navšívit, trasu určitě zvládneš, tento okruh není nijak náročný :) A díky :)

  Jihei in Natura: díky! :)

   
  1. elysia: díky a do lesa bych taky hned vyrazila. Ač se snažím někde v přírodě trávit každý víkend, pořád je to málo :)

    

Okomentovat