Do Pekla z Borové

Peklo z Borové

Do Pekla u Nového Města nad Metují jsme se vydali hned po návštěvě Jiráskovy chaty. Tentokrát jsme okruh začali v Borové.

Našlapáno: cca 12 km
Stoupání: cca 400 m
Náročnost: mírná
Okruh: ano
Trasa: zde

Borová > U Borovského mostku > Holubí palouk
→ 3 km | ↑ 20 m | ↓ 210 m

Od obecního úřadu jsme se vydali po zelené. Kus cesty vede obcí, než se člověk dostane do lesa. Do něj jsme se vzhledem k peroucímu slunci opravdu těšili. Jakmile jsme se dostali do stínu a přítmí lesa, hned se nám šlapalo daleko příjemněji. Malý se nesl v šátku a snad ještě před rozcestím U Borovského mostku usnul.

Kus trasy jsme si vyzkoušeli chůzi naboso, takže jsem foťák uklidila do batohu (ruce jsem potřebovala na boty) a z nepochopitelného důvodu jsem ho už po zbytek cesty nevytáhla. Fotky tak máme pouze z první části výletu.

Holubí palouk > Údolí Olešenky
→ 2 km | ↑ 30 m | ↓ 100 m

Údolí Olešenky známe z naší minulé výpravy. Nyní bylo o poznání zelenější a veselejší. Určitě jsme tu nebyli naposledy, takže focení si užiju příště. :)

Údolí Olešenky > Pod Dubovicí > Borová
→ 7 km | ↑ 350 m | ↓ 90 m

Po pohodovém mírném klesání až k Olešence nás čekala druhá část cesty – stoupání zpět do Borové. Kromě části za rozcestníkem Pod Dubovicí, která stoupala opravdu strmě, se cesta táhla do mírného kopce a nepředstavovala žádný větší problém.

Právě v tom největším stoupání se malý probudil a brzo se začal velice hlasitě dožadovat krmení. Nu, nedalo se nic dělat, kojit se dá i v lese na zemi :) Toto neplánové (avšak očekávané) zdržení samozřejmě znamenalo, že jsme do cíle dorazili za tmy.

Vyrazit do Pekla z Borové byl dobrý nápad, jednou si to zopakujeme. :)


Znáte tuto oblast, případně Peklo jako takové?

 

7 thoughts on “Do Pekla z Borové

 1. krásné fotky, mít někdy cestu do podobných končin, tuhle procházku bych si ráda prošla. A jak se vlastně chodí s malým, změnilo se něco, nebo povětšinou spí v šátku jakoby ani nebyl s vámi? :-)

   
  1. Díky :) Momentálně už je malý určitě zvědavější, takže část výletu bedlivě sleduje, kudy jdeme. Chůze ho ale většinou ukolébá ke spánku :)

    
 2. Vypadá to tam nádherně. Mám ráda lesy, kde je hodně zeleně. Připomíná mi to, že jsem dlouho nikde nebyla na výletě, teda spíš na výšlapu. Naposled jsme si prošli kus lesa tady u Olšan s kamarádkou, ale nebyl to moc dobrý nápad, v poledne bylo asi tak 35 stupňů ve stínu a ona, jelikož je těhotná, se mi tam málem zhroutila. Příště to chce víc přemýšlet, než někam vyrazíme. :D

   
  1. Na jižní Moravu bych vyrazila hned, tam je spousta míst, kde jsem ještě nebo už dlouho nebyla. Snad někam brzo vyrazíš :)
   O výletování ve vedrech v těhotenství něco vím. Před rokem jsme se v podobných teplotách trmáceli Šumavou :)

    
 3. Verunko, k tobě na blog chodím moc ráda, protože tu máš dost míst, kde jsem dosud nebyla i když i hodně z nich jsem navštívila i já,. ale je dobré ta místa vidět i cizíma očima a foťákem.Ať se vám nejen cestování nadále daří. Jiřina z N.

   

Okomentovat