Tierpark Bayerischer Wald aneb přírodní zoo v Bavorském lese

Přírodní zoo v Bavorském lese už léta láká fotografy, kteří zde pořizují snímky vlků, rysů a medvědů ve zdánlivě volné přírodě.
V létě jsme se nacházeli nedaleko a rozhodli se, že se sem zajedem podívat také, ač jsme tušili, že v panujících vedrech nemáme šanci uvedené šelmy byť jen zahlédnout (natož je bez teleobjektivu vyfotit). Nejlepší doba k návštěvě je bezpochyby zima či podzim.

Zaparkovali jsme na parkovišti nejblíže Altschönau, kde se platí výrazně méně než u hlavního vchodu (2 € místo 5 €). Vstup do parku se neplatí.

Vydali jsme se po okruhu ve směru hodinových ručiček a začali volným výběhem jelenů, kterým se prochází skrz. Zahlédli jsme je ve vzdálenosti cca 150-200 metrů od nás u krmelce, nicméně v absolutně nefotitelných podmínkách. Vydry v dalším výběhu jsme nezahlédli ani pod vodou, ani na břehu. Divoká prasata, která mají také průchozí výběh, jsme zahlédli v dáli podobně jako jeleny. Divoká kočka, která se snažila ukrýt ve stínu před sálajícím horkem, nám ukázala akorát zadek.

Nejvíce nás zajímali vlci, kteří následovali hned poté. Odpoledne a při těch teplotách jsme neměli šanci, že by se ukázali, ač jsme u výběhu strávili poměrně hodně času. Stejně jsme nepochodili ani u rysů, zubrů a medvědů. Jediná zvířata, kterým vedro tolik nevadilo a nikam se neschovávali, byli ptáci – tetřevi, krkavci, sovy a čápi.

Nicméně i tak to za návštěvu asi stálo. Neznám jinou zoo, která by zvířatům poskytovala tak velké výběhy a ještě v co nejvěrnějším prostředí. Navíc zde najdete pouze ty druhy, které přirozeně na území Bavorského lesa/Šumavy žijí či žily. Okruh měří bez zacházek a zkratek něco okolo 7 kilometrů a nefotícím návštěvníkům zabere nejméně 3 hodiny. U hlavního vstupu je možné navštívit i stezku v korunách stromů, kam jsme však tentokrát nešli. Na vstupné na ni si připravte 9 € za osobu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.