Jidáš sem, Pallas Athéna tam…

Z devalvace vzdělání je mi už delší dobu smutno. Každý rok studenti očekávají, že maturitu dostanou s nižšími nároky na přípravu. Každý rok je maturita skutečně o něco lehčí, přesto si každý rok maturanti stěžují, jak je těžká. Starší ročníky hořekují nad tím, že náročnost celé maturitní zkoušky je srovnatelná s jejich příjmačkami na střední školy, a já jen nechápavě koukám na to, jak někteří primitivové hlasitě dávají svou hloupost najevo tím, že nechápou pojem všeobecný přehled.

http://historje.tumblr.com/

Je mi jasné, že se ozývají hlavně ti, kterým zoufale chybí všeobecný přehled, případně se na učení jednoduše vykašlali a kašlali na něj celou základní i střední školu. Na gymnáziích i středních školách samozřejmě většina studentů tuhle primitivní maturitu dala s přehledem a teď si říká, k čemu jim na něco takového roky vtloukali do hlavy tolik informací. Učivo z osmé třídy základní školy by mnohým stačilo na dobrou známku.

Já ani tak nevidím problém v tom, že si někdo nevzpomněl na jakéhosi Jidáše nebo Pallas Athénu. Třeba za to mohl stres a on se poté mlátil do hlavy, že to přece ví. To se stane. Zaráží mě ale způsob, jakým na sebe upozorňují ti, kteří své nedostatky ve všeobecném přehledu dávají na obdiv světu. Místo toho, aby si šli doplnit znalosti, hlasitě vykřikují, že za všechno můžou „příliš specifické“ otázky týkající se „jednoho z mnoha“ náboženství.

Didaktický test jsem si zkusila pro zajímavost také, a to v práci, kde mě od soustředění každou chvíli rušil e-mail či telefon. Otázky mi 5 let po vlastní maturitě připadaly zoufale primitivní. Bez jakékoli přípravy a v některých ohledech s pozapomenutými znalostmi jsem skončila s 43 body, tedy 86%. Na úspěšné absolvování didaktického testu stačí 44%. Člověk musí mít IQ na hranici lehké mentální retardace, aby ty body na prolezení nezískal!

Všeobecný přehled je nedílnou součástí středoškolského studia. Kdo to nechápe a prahne po praktických znalostech, měl jít na učiliště.

Zadání didaktického testu si můžete prohlédnout zde. Na stejné stránce jsou k dispozici i výsledky.

A teď se podívejte na ty komentáře, nad kterými zůstává rozum stát (nalezeno zde):

Já chtěl maturitu, ne doktorát.
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 686 · 5 květen v 10:05

No snad to v září bude jednodušší
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 436 · 5 květen v 9:20

Zasranej Jidáš určitě si čtu po nocích bibli
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 338 · 5 květen v 9:48

nechápu, třeba jsem muslim a odmítám jakýkoli jiný náboženství… to autory nenapadlo? nechápu
To se mi líbí · počet lajků 5 · 5 květen v 13:33

Třeba s tou řeckou bohyni to si děláte prdel ne? kdo tam vymysli takové sračky
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 256 · 5 květen v 9:30

Vy ste Jidášové. Takovou podpásovku. Ani ta vaše učebnice popíčená nebyla tak těžká. Opravdu se těším na sloh. Díky za opravnej termín v září. Kolik cermaťáků by to udělalo,by mě zajímalo.
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 247 · 5 květen v 9:55

Musím říct, že fakt nářez :( .budu psát odvolání snad úplně na celé složení dnešního didakťáku…mělo a má to vůbec nějakou spojitost s ČJ a nebo je to prostě jen o tom, že se nás prostě za každou cenu a jakýmkoliv způsobem snaží zničit a znechutit systémem. Bohužel to není o inteligenci zúčastněných, ale o destrukčně nastaveném a úplně zcestném pojetí DT a Cermatu jako takovém. Jak je možné, že tohle prochází?!!!!
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 16 · 5 květen v 14:51

Jo a jen tak mimochodem…kantoři, kteří na to potom koukali a zkoušeli to, to neudělali ani jeden. A to jsou vysokoškolsky vzdělaní….tak jak se s tím máme poprat my?!
To se mi líbí · počet lajků 3 · 5 květen v 14:58
..
V ostatních skupinách u nás na škole říkal kámoš ze jim radil ucitel a delali to společně a prej taky žádná sláva
To se mi líbí · počet lajků 1 · 5 květen v 15:09
..
Tak to u nás jsme si to vyžrali….oni by nám ani radit nemohli, dyž to sami nevěděli….to je fakt síla….dát jim všem přes držku…fakt…nemůžu se z toho sebrat ještě teď
To se mi líbí · počet lajků 2 · 5 květen v 15:12

V pohode, nedal jsem jen Jidase a to zarazeni autoru o kterejch sem snad krome vaculika a hrabala v zivote neslysel i tak tam budu mit asi jeden bod
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 14 · 5 květen v 9:49

Krůta malá asi sedí od rána do noci v knihách :D Někoho prostě ty literárni sračky nezajmaj a nikdy v životě to neužijou tak proč by to měl člověk znát. To je jak kdyby ti někdo dal 30 obrázků obrněný techniky a chtěl po tobě jméno každýho kousku.
To se mi líbí · 5 květen v 14:51

Jidáš nám to všem posral! diskriminace těch co nechodí do kostela, kdyby byly aspoň možnosti tak snad, ale takovou sportku jsem nečekal a o těch autorech ani nemluvě! nějaké životopisy, no k čemu mi to bude? mohli jste tam aspoň připsat nějaké díla. Doufám že uznáte co jste nám udělali a aspoň trochu zmírníte hodnocení. Dělal jsem x starých testů, ale tenhle byl extra těžký a málo času.
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 3 · 5 květen v 14:11

Ta obtížnost byla přehnaná! Zadání u jednotlivých úloh bylo napsaný úplně debilně, člověk ani pořádně nevěděl, co se po něm chce! A navíc na to bylo strašně málo času, člověk to ani nestihl pořádně pročíst, tři cvičení jsem nechala nevypracovaný. A pak jsem se dozvěděla, že jsem to měla aspoň natipovat, protože za špatný odpovědi se body nestrhávají, ku*va. Debilní maturita.
To se mi líbí · Odpovědět · počet lajků 2 · 5 květen v 15:38

 

2 thoughts on “Jidáš sem, Pallas Athéna tam…

 1. Musím říci, že mě spílání a nadávky na státní maturitu (ve skutečnosti na vlastní hloupost a neschopnost, což se samozřejmě jen obtížně přiznává) ani letos nepřekvapily, dokonce si dovolím tvrdit, že jsem něco podobného očekávala. Co mi však vadí a straší mě i ve spánku je fakt, že autoři oněch komentářů se s přehledem dostanou na vysokou školu. Nechápu to; zřejmě musí být chyba v celém systému… nebo možná i v Matrixu :D …, nicméně je to poměrně dost nefér k těm, kteří studovat SKUTEČNĚ CHTĚJÍ, neboť mají o daný obor jako takový ZÁJEM. Na univerzitu se však dostane ve většině případů jen ten, kdo se bez zájmu o obor žene za titulem, fláká se a je v tom ještě podporován rodiči, a to nejen finančně. Smutná realita, která by se měla změnit.

  Co se komentářů týče: už ten samotný způsob, jakým je většina z nich psána, hovoří snad za vše. Nejsmutnější na tom je, že se jejich autoři k té maturitě vůbec dostali. Doslova řvu z představy, že se dostali i na vysokou školu.

  „Někoho prostě ty literárni sračky nezajmaj a nikdy v životě to neužijou tak proč by to měl člověk znát. To je jak kdyby ti někdo dal 30 obrázků obrněný techniky a chtěl po tobě jméno každýho kousku.“ -> nevím, jestli se mám smát nebo brečet.

  Mimochodem, obrázek mě vážně rozesmál :D

   
  1. Pokud se někdo z těch, kteří bojují za lehčí verzi této frašky, dostane na VŠ a udělá ji, tak je opravdu něco špatně. Vlastně nechápu, co dělají i na střední škole, když je to test pro osmáky.

    

Okomentovat