Beskydy | Prašivá

Prašivá

Prašivá patří mezi oblíbené cíle v Beskydech. Naposledy jsem na ni vylezla před 14 lety, čili nastal nejvyšší čas se tam znovu vydat. Na konci září panovalo dosti teplé počasí, takže to bylo i náročnější, než by jeden čekal. Toho sedmiměsíčního nezbedu jsme samozřejmě vzali s sebou. :)

Našlapáno: cca 13 km
Stoupání: cca 530 m
Náročnost: střední
Okruh: ano
Trasa: zde

Vyrazili jsme od konečné autobusu v Komorní Lhotce po modré směrem k náměstí a následně po žluté. Je odtud pěkný výhled třeba na Godulu, na kterou lezeme snad při každé návštěvě Beskyd. Cesta nejprve klesala, následně se táhla po sluníčku po rovině a teprve po skoro čtyřech kilometrech začala stoupat. Cestou nás však provázelo ostré sluneční světlo, takže se nám po asfaltce dobře nešlapalo a těšili jsme se z každého kousku stínu.

Na Malou Prašivou

Jakmile jsme minuli poslední chaty, cesta se konečně stočila do lesa a plynule stoupala do kopce. Ač jsme postupovali pomalu, netrvalo to dlouho a dorazili jsme k nedávno znovuotevřené chatě na Malé Prašivé. Nemile nás překvapila otevírací doba rozhledny (asi 2 hodiny týdně), takže jsme si jen odpočinuli na trávě před ní, nakrmili malého a užívali si čerstvého vzduchu. Společnost nám dělala kočka, která se rozhodla malému sníst přesnídávku. To se synovi nelíbilo, takže ji na oplátku zatahal za ocas. :)

Na Prašivou

Čekalo nás poslední prudké stoupání na samotnou Prašivou a následně už jen klidná cesta směrem ke Kotaři okolo Čapelu. Někdy tou dobou začalo slunce pomalu klesat k horizontu, takže nám bylo jasné, že část trasy budeme opět docházet za tmy.

Za šera jsme klesali ke Komorní Lhotce po široké lesnické cestě. Trasa z ní po nějaké době uhnula a vedla lesní pěšinou z pěkného krpálu dolů. Nu nahoru by se mi tudy nechtělo. :)


Fotky nejsou nic moc, neboť nám vypověděl službu objektiv a místo jsme nafotili pouze malým Nikonem – Coopix P310. :(

 

3 thoughts on “Beskydy | Prašivá

  1. I tak jsou to pěkné fotografie :). Třináct kilometrů bych nedala, ale dvakrát jsem si vyšlápla Milešovku a úplně mi to stačilo :). Ale ty výhledy za tu námahu stojí, to zase jo :).

     
    1. Díky :) Na Milešovce jsme byli také dvakrát a v obou případech nebylo v mlze vidět dál než na 10 metrů :D Já bych si dala i 3x tolik kilometrů, ale těch 13-15 je s miminem rozumné maximum :)

       

Okomentovat