Svatobor 2012

Další, již sedmý ročník středověkého festival Vikingů a Slovanů se konal opět v prostoru kolbiště pod zámkem v Rosicích u Brna minulý víkend (16. a 17. června). My na něj zamířili podruhé (o loňském si můžete přečíst zde).

Směr Brno jsme vyrazili tak nějak načas, abychom dorazili na první vystoupení skupiny Percival. Letos už nehrozilo bloudění a hledání místa konání, takže jsme skutečně dorazili tak akorát. Zaplatili jsme vstup, sotva zaregistrovali pár změn oproti loňsku a už se kapela dala více méně do hraní. Ačkoli bylo vše díky reprákům slyšet velice dobře, nebylo to ono, loňské nijak nazvučené vystoupení se mi líbilo víc :)

Boje v kruzích, o most a o nejlepšího válečníka se nijak nelišily od minulého ročníku. Bitva však byla o něco promakanější. Příběh se natáhl a krom bitky dvou početných skupin o unesenou nevěstu prodanou do otroctví nás zavedl i na středověké tržiště. U dobývání hradiště samozřejmě nemohlo chybět jeho efektní „zapálení“ :)

Akci považujeme opět za vydařenou až na to úmorné vedro (alespoň jsme se však poučili a vzali si s sebou krém na opalování). Jako suvenýr jsme si tentokrát odvezli kolovrat, dřevěnou misku i lžíci a taktéž další dvě alba do sbírky – Percival a Jar. Další ročník se rádi přijedeme podívat zase.

 

9 thoughts on “Svatobor 2012

 1. Moc pěkné fotky, čekala jsem kdy se tu objeví. :) Na té poslední je krásně zachycen jeden můj známý. :D Kdby vás to zajímalo, tak jsem vyfotila pár hnusných fotek, k vidění tady http://wulfien.rajce.idnes.cz/Svatobor_2012/ Jinak, nevím jestli by vás to zajímalo, (je to přece jen gotika, ale tak třeba byste si chtěli udělat výlet na Moravu zase :D) zvu vás do Rosic na zámek na Rytířské klání (bývá poslední víkend v srpnu).

   
 2. Nefi: na srpen už máme naplánovaný Rogar, nevím, jestli se nám bude chtít takhle daleko, i když i akce z pozdnějšího středověku jsou fajn :)

   
 3. fotky jsou uzasne, musela to byt paradni podivana, ale jako prvni me napadlo: tem muselo byt priserny vedro!:D

   
 4. elysia: jo, vedro tam bylo opravdu příšerné a stínu k ukrytí pramálo, ale přežili jsme :D

   
 5. Ahoj te chtěla bych se zeptat jestli náhodou někdo nezná ty písničky co hrály při příchodu skupin?….byla bych strašně rada kdyby někdo věděl.):)  

   
 6. Co přesně při příchodu skupin hrálo si už nevybavím, ale po většinu dne hrál Stary Olsa (folk z Běloruska, http://staryolsa.com/) a v průběhu bitvy jsem pak ještě poznal jednu instrumentální skladbu od Negura Bunget.

   
 7. Vypadá to opravdu úžasně. :) Jen je to pro mě poměrně daleko. Ve školním roce se omezuji většinou jenom na akce ve středočeském kraji. Ovšem kvůli něčemu takovému asi příští rok neodolám. Přijde mi skěvlé, že tam je tolik různých doprovodných aktivit – soutěž o nejlepšího válečníka, hudební vystoupení….Asi by mi to za tu cestu stálo :)

   

Okomentovat