Veselý kopec

Skanzen na Veselém Kopci je vcelku známý. Jsem tedy ráda, že jsme se tam konečně dostali a mohli si jej také prohlédnout. Postupovali jsem víceméně podle plánku, který jsme dostali u vstupu. U každého stavení nechybí popisek, který obsahuje informace o původním účelu a využití a také místo, odkud pochází. Objevíte zde i několik zvířat jako třeba ovce, slepice ba i párek volů. Vnitřky chalup jsou autentické. Ve stodolách jsou zase vystaveny stroje, vozy a pracovní náčiní. U potoka nechybí ani mlýn. Hned vedle je postavená pila. Po celé trase prohlídce se nabízejí pohledy do okolní malebné krajiny. Modrá stavba poukazuje na život ještě nedávno. Stroje venku pod střechou i vnitřek obytné části jsou z 50. let.

Pro nadšence do lidových domečků a skanzenů je to ideální místo pro výlet. My byli nadšeni.

 

2 thoughts on “Veselý kopec

  1. „Vyděrači chtějí za focení dvacku, ale to jsem se nějak rozhodla ignorovat, ostatně jako všude :)“

    tenhle pristup je spis na opacneho smilika,,, evidentne nekdo nevi co takova pece o pamatky stoji,, pokud je nekomu moc 20 korun na prispeni na jejich udrzbu, tak at tam vazne radsi nechodi!
    S pozdravem, Ondrej Snincak

     
  2. Ondrej: úplně bych na to zapomněla, kdyby to nebylo připomenuto komentářem, nicméně tady asi někomu uniklo, že jsme při vstupu platili vstupné, že? :)

     

Okomentovat