Vyhlídka Máj a Smetanova vyhlídka

Vyhlídka Máj je jedna z nejznámějších vltavských vyhlídek a najdete ji u obce Teletín. Nedaleko,j u obce Třebsín, se nachází další, rovněž hojně navštěvovaná Smetanova vyhlídka.


Na známé vltavské vyhlídky jsme vyrazili minulý víkend. Nemohli jsme si nechat ujít příležitost konečně si trochu užít zimní počasí. Zima nás také lehce potrápila, když nám auto na dvou místech jelo na zledovatělé cestě místo dopředu zpátky. Jednou jsme vycouvali, podruhé nás vytlačili kolemjdoucí. Díky! :)

Stejnou oblast jsme navštívili před dvěma lety, kdy jsme vyrazili fotit ukázkový podzim.

Vyhlídka Máj

Našlapáno: cca 3 km
Stoupání: cca 100 m
Náročnost: velmi mírná :)
Okruh: ano
Trasa: zde

Na vyhlídku Máj jsme vyrazili z odlehlejší části Teletína (Chlístov). Žlutá nás vedla jinou trasou, než jakou jsme si pamatovali, nicméně jsme brzy dorazili na známé rozcestí.

Vyhlídka Máj nabízí pohled na jednu zákrutu Vltavy za Slapskou přehradou. Aby ji bylo možno vyfotit bez stromů, je třeba sejít cca 10 metrů pod cestu po kamenech , které v zimě solidně kloužou.

Zpět k autu jsme se vydali po polní cestě a vyrazili k druhé vltavské vyhlídce.

Smetanova vyhlídka

Našlapáno: necelý 1 km
Stoupání: cca 30 m
Náročnost: žádná :)
Okruh: ne – tam a zpět
Trasa: zde

Na Smetanovu vyhlídku jsme vyrazili od chatové osady, která zřejmě patří pod obec Třebsín. Než jsme dorazili na místo, výrazně se zhoršílo počasí a s ním i dohlednost. Vyfotili jsme tedy jen 2 fotky a zamířili zpátky.

 

7 thoughts on “Vyhlídka Máj a Smetanova vyhlídka

 1. To je ono, konečně jsme se dočkali zimy a sněhu!
  Záběry z vyhlídky jsou fantastické, tam bych se moc ráda podívala, ale spíš v létě, až budou dlouhé dny.

   
  1. Přesně, avšak sotva přišla, už je všechen sníh roztátý :(
   Děkuji a doporučuji vyhlídku za každého počasí. Jen je lepší se na ni jít podívat dopoledne nebo k večeru, slunce nad ní zapadá v takovém místě, že je po část odpoledne nefotitelná (je-li jasno samozřejmě, jinak je to jedno :)).

    

Okomentovat